Заступника мера Тернополя тримають в київському СІЗО

Заступника мера Тернополя тримають в київському СІЗОЗаступник міського голови Тернополя Володимир Камінський, якого вчора затримали, зараз перебуває у слідчому ізоляторі в Києві. Про це під час прес-конференції повідомив мер Сергій Надал.

Нагадаємо, заступника Надала взяли на хабарі 135 000 грн 19 травня.

Мер Тернополя зазначив, що ця справа — резонансна для усього міста. Сергій Надал переконаний, що закон повинен бути однаковим для усіх, і якщо людина вчинила злочин, то повинна нести за нього відповідальність.

Однак, у ситуації з Камінським Сергій Надал вбачає політичне замовлення і вважає цю справу повністю сфабрикованою.

Під час зустрічі з журналістами міський голова відтворив хронологію подію вчорашнього дня.

— Близько 13.00 у приміщення міської ради забігли озброєні люди у масках. — розповідає 20 хвилин Сергій Надал. — Вони поводилися грубо і цинічно. Поклали лицем до землі міліціонера, який чергував при вході. Я в цей час знаходився у своєму робочому кабінеті, мої заступники Камінський, Турський та Остапчук були у приймальні міського голови. За якусь мить прибігли працівники міськради і повідомили, що у приміщенні знаходяться озброєні люди. Я увімкнув систему спостереження і побачив, що коридорами міськради бігають люди у масках. На вулиці біля міськради побачив начальника обласного управління міліції Олександра Богомола.

Сергій Надал розповідає, що одразу ж зателефонував до Богомола і поцікавився що відбувається. Той відповів, що не знає. Сказав, що працює київська міліція і їх слід питати.

— Через систему відеоспостереження я побачив також, що біля дверей моєї приймальні стоїть озброєна людина. — продовжує пан Надал. — Я вийшов з кабінету, пройшов через приймальню і відчинив двері. Запитав, хто вони такі і що тут роблять. Відповіли, що це — київська міліція.

За словами Сергія Надала, правоохоронці виламали двері у робочому кабінеті Володимира Камінського, однак там нікого не було. Виламали також двері робочого кабінету заступниці мера Вікторії Остапчук. Потім виламали двері кабінету секретаря міськради Ігора Турського. У кабінеті в цей час знаходилися Турський, Камінський і Остапчук. Далі міліціонери підійшли до Камінського, запитали чи він справді Камінський, після чого повідомили його про підозру в отриманні хабара та одягнули йому наручники.

Для проведення слідчих дій міліціонери хотіли ще виламати двері в кабінет Сергія Надала, однак він їм відчинив двері.

Як зазначає Сергій Надал, у Володимира Камінського після отримання спортивної травми — підвищений тиск. В ході усіх цих подій стан здоров’я заступника мера погіршився, йому викликали швидку. Лікаря оглянули посадовця і повідомили про необхідність госпіталізації.

— Міліціонери пообіцяли, що дозволять його госпіталізувати, — каже Сергій Надал. — Звели його на перший поверх, однак далі повели не до центрального входу, де на нього чекала швидка, а на запасний вихід.

Сергій Надал зазначає, що Володимира Камінського вивезли у невідомому напрямку. Лише ввечері вдалося дізнатися, що заступник мера перебуває у Києві у слідчому ізоляторі Головного слідчого управління.

— Обшук у кабінеті Камінського проводили уже після того, як його вивезли з міськради, — повідомляє пан Надал. — Тобто без його присутності. За весь цей час можна було підкинути в кабінет що завгодно. Цікаво, що у кабінеті Камінського проводили обшук не повністю, а лише вибірково. В одній шафі проглянули дві папки, в другій шафі переглянули дві папки. Потім відразу ж знайшли три пачки з купюрами по 500 гривень — в одній пачці 101 купюра, в другій — 101 купюра, і в третій — 64 купюри. Усі купюри були мічені, однак ніяких відбитків пальців на них не знайшли. Купюри ніхто не копіював, та номери не переписував, думаю розумієте що це означає.

Сергій Надал вважає, що справа є політично замовною. У справі є дуже багато нестиковок, одна з яких те, що в момент коли Генпрокуратура повідомила про затримання заступника мера за хабар у розмірі 135 тисяч гривень, обшук у кабінеті Камінського ще не проводився і гроші ще не були знайдені.

— У подіях вчорашнього дня я дуже багато порушень з боку міліції, — зазначає Сергій Надал. — По-перше, Володимир Камінський ніякого хабаря не отримував. Таким способом можна затримати будь-якого. По-друге, санкцій на обшук кабінетів міськради у міліціонерів не було, санкції на затримання Камінського теж не було. Вважаю, що це є політичне замовлення через позицію нашої партії через розкрадання коштів урядом Яценюка та через позицію по міністру МВС Авакову, який не можу розслідувати злочини Майдану. Ми цього не залишимо, тому будемо оскаржувати усі ці дії у судах.

Сергій Надал також заявив, що затримання Камінського напряму пов’язує із сюжет програми «Наші гроші» про корупцію у Тернополі, яка вийшла на каналі «1+1».

— Думаю, що речі є взаємопов’язаними, а сам сюжет — повністю замовним, — зазначив Сергій Надал. — Зараз ми готуємо три позови. Один проти журналіста Андрія Вербіцького за поширення неправдивої інформації, другий — проти підприємця Шкарупи за поширення неправдивої інформації. І третій проти телеканалу, але ще визначаємося кому саме буде адресований позов — каналу, студії, яка готувала сюжет, чи головному редактору.

Источник infoprostir.te.ua

Свежие новости

18:00
Намечается новая волна подорожания автомобилей
17:00
’’Украина была бы нашей’’: вскрылись неожиданные подробности о связи Филарета с РПЦ
16:00
Священнослужитель «поставил на место» шоу-мена
15:30
Украинцев ждет революция: кому раздадут деньги и кто останется без работы
14:30
Запрет лекарств: какие препараты запретили в Украине
13:30
Порошенко призвал бизнес повышать зарплаты
13:00
Производитель обманывает: тиотриазолин неэффективен
13:00
В Украине туроператоров будут проверять по-новому: как накажут
12:00
СБУ блокировала контрабанду лекарств на полтора миллиона
11:30
Холодницкий после инцидента с НАБУ открыл шесть дел
11:00
На NewsOne идет внеплановая проверка
10:30
Пранкерам которые работают на ФСБ запретили въезд в Украину
10:00
Сытник отрицает, что предупреждал Омеляна об обысках
18:30
Руководитель "Укрпочты" рассказал, как предприятие будет зарабатывать на бабушках
18:00
Стала известна причина массового отравления школьников в Днепре
17:00
На антикоррупционный суд в проект бюджета заложили 287 млн гривен
16:30
Луценко нужно отправить в отставку без права в будущем занимать государственные должности
Больше новостей