Найдивніші альтернативні джерела палива

Найдивніші альтернативні джерела палива
Можливо, колись наші нащадки будуть озиратися на колишні часи і сміятися над тим, як замість ефективного використання енергії ми забруднювали навколишнє середовище спалюванням корисних копалин. Зростання цін на енергетичні ресурси позначається на бюджеті кожного учасника економічної системи, що стимулює фахівців до знаходження нового джерела енергії. Все частіше з міркувань захисту навколишнього середовища вони звертають свої погляди на так звані «зелені» технології.

Вітряна енергія, електромобілі, гібридні автомобілі, водневі паливні елементи, біодизельне паливо, етанол — все це частина нового світу альтернативної енергії, який може здатися дивним і непередбачуваним.

Виходимо з того, майже все, що може бути спалено, теоретично знаходить свою нішу в розмові про джерела енергії. Але продукт, гідний звання повноцінного альтернативного джерела, повинен відповідати певним критеріям. Головною з них є здатність бути застосованим у світовому масштабі. Крім того, він повинен виробляти більшу кількість чистої енергії за менші гроші, ніж нинішні технології. Він повинен бути безпечний для навколишнього середовища і бути доступним в широкому доступі в достатній кількості для масового попиту.

Які нестандартні джерела енергії відповідають заданим критеріям? Деякі альтернативні рішення можуть по-справжньому здивувати. Але інші, можливо, замінять існуючі підвалини енергетики, допоможуть заощадити мільярди доларів і захистити дорогоцінне навколишнє середовище. Ми розповімо про найбільш дивні альтернативні джерела енергії, яким так і не судилося покинути межі лабораторій.

Мертві тварини і сміття

У розмові про паливо для автомобіля, отриманому з трупів тварин, найважливіше питання полягає не в зрілості відповідних технологій, але готовність людства піти на такий крок. Німецьке видання в 2005 році повідало про дослідження вченого, який розробив паливну систему, здатну живитися від сміття, в тому числі від померлих тварин зі сімейства котячих. Історію незабаром підхопили користувачі інтернету, додавши інформацію, яка свідчить, що для повної заправки бака потрібно 20 кішок.

Як і в багатьох дивних новинах, і в цьому була закладена дещиця істини. Доктор Крістіан Кох дійсно винайшов механізм під назвою «KDV 500», який перетворював сміття в біодизельне паливо. За деякими даними, вихідне паливо було економічно вигідніше бензину. Тим не менш, переробки піддавалася папір і пластик, але жодної згадки про кішок не було.

Тирса і деревні відходи

Основною проблемою в цьому питанні є створення достатньої кількості тирси для вироблення з них достатньої кількості енергії. За результатами досліджень, загальносвітового запасу деревини вистачить для підтримання належного рівня палива. Всі відходи від промислової переробки деревини, як правило, викидаються. Деяка кількість з багатотонної маси переробляється в ДСП або деревні гранули для печей, але є ще багато невикористаних відходів, які залишаються гнити, створюючи метан, небезпечний для навколишнього середовища. Одним з рішень є доставка тирси на електростанції для подальшого спалювання. Тепло ж буде використовуватись для вироблення електроенергії.

Брудні підгузки

Це може прозвучати дивно, але використані підгузники можуть стати відмінним джерелом палива. Мова знову йде про сміття, перетвореному в паливний газ з допомогою піролізу. Він відрізняється від спалювання тим, що матеріал нагрівається в герметичному, безкисневому середовищі, який руйнує молекули всередині для того, щоб створювати корисні біопродукти. Підгузки можна назвати хорошими кандидатами для піролізу через велику кількість матеріалу, що поставляється щодня у великих кількостях. Друга причина ефективності такого палива полягає у властивостях самого матеріалу. Перемішане сміття може містити безліч випадкових елементів. Можна довго сперечатися про перспективи даної технології, але найкраще про доцільність їх застосування говорить той факт, що одна енергетична компанія у Квебеку вже зараз планує будувати завод для переробки підгузників.

Стиснене повітря

Індійська автомобільна компанія Tata Motors працює протягом багатьох років над розробкою та продажем автомобіля, що працює на стислому повітрі. Повний бак стисненого CO2 приводить в дію крихітний поршневий двигун, який обертає колінчастий вал і приводи коліс невеликого автомобіля. Недавно компанія заявила, що знаходиться ближче, ніж коли-небудь до отримання автомобіля, що працює від стисненого повітря. Гарна новина полягає у відсутності викидів, і очевидною незалежності від викопного палива. Погана новина: такі машини будуть настільки повільними, що обігнати їх можна буде бігом.

Вода

У 2007 році був знайдений спосіб запалювання солоної води з допомогою радіохвиль. Отримане тепло може привести в рух невеликий двигун. Іншими словами, було доведено, що солона вода є потенційним джерелом живлення, але розвиток цієї ідеї з тих пір практично не просунувся.
Шоколад
Не всі види альтернативних джерел енергії в цьому списку також неприємні, як мертві тварини або підгузки. Один вчений в Університеті Уоріка в Британії мав намір створити гоночний автомобіль, який працював би на відходах продуктів, отриманих при виробництві шоколаду. І він здійснив свою задумку. Крім того, сам автомобіль майже повністю складається з перероблених органічних матеріалів.

Водорості

Вчені у всьому світі вперто працювали над отриманням палива на основі водоростей. Водорості можуть бути використані для створення біопалива з потенціалом для розширення і заміни існуючого запасу викопного палива. Олію добувають з клітин водоростей за допомогою різних методів, після чого її змішують з іншими хімічними речовинами для того, щоб створити біодизельне паливо. Величезною перевагою водоростей є той факт, що вони можуть бути легко вирощені в резервуарі. Це робить їх повноцінним поновлюваним джерелом енергії. Але розвиток досліджень водоростей в даному ключі знаходиться на ранній стадії.

Як би ні були комічні деякі претенденти на роль основного джерела енергії, перед людством стоїть серйозна проблема, розв’язання якої необхідно знайти найближчим часом.

Источник cikavosti.com

Свежие новости

11:00
Гройсман назвал главные задачи правительства на 2019 год
10:49
Доллар подешевел, а евро подорожал в курсах Нацбанка на четверг
19:00
Погода в Україні: синоптик розповіла, в яких регіонах чекати на сніг
18:00
Состояние Игоря Коломойского оценили в $1,6 миллиарда
18:00
Міністр пояснив скасування декретних відпусток
17:00
В Украине набирает обороты новый вид дорожного вандализма
16:30
Эксперты дали прогноз о возможном крахе доллара
16:00
В Киеве случайные прохожие задержали автовора-иностранца и сдали его в полицию
15:00
Универсам «Центральный» продают на «Куфаре» за почти $10 миллионов
13:30
В Варшаве на 200-тысячном марше поляки сожгли флаг Европейского Союза
13:00
’’Саня, ты чего?’’ Усик объяснил свое решение после боя в Москве
12:30
Растаможка евроблях: почему владельцы авто на еврономерах остались недовольны
11:30
Нет отопления: в Украине объявляют каникулы в школах
11:00
Макрон розцілував дружину Порошенка
11:00
Через порушення підслідності співробітника главку поліції, який зберігав $104 тис., не визнали підозрюваним
18:00
Снег и морозы -30: народный синоптик рассказал, когда в Украину придет зима
17:00
Сотрудников «Киевтранспарксервиса» поймали на взятках
Больше новостей