При застудах немає ніякої користі від антибіотиків

При застудах немає ніякої користі від антибіотиківНове дослідження показує, що від прийому антибіотиків немає ніякої користі при інфекціях нижніх дихальних шляхів і кашлі. Це важлива інформація, яку слід взяти до уваги в таку пору року, коли кашель і інфекції дуже поширені.

Дослідники розглянули призначення 2 100 осіб з інфекціями нижніх дихальних шляхів і кашлем (який тривав менше, ніж 28 днів). Одна половина групи брала антибіотик амоксицилін три рази в день протягом 7 днів, в той час як інша половина прийняла таблетки-пустушки (плацебо). Потім дослідники оцінили те, як довго учасники кашляли і як покращився або погіршився їх стан після лікування. Пацієнти, які приймали плацебо не відчували себе гірше, ніж люди, які приймали антибіотики. Крім того, вони не кашляли довше, ніж пацієнти, які приймали антибіотики.

У близько 16 з 100 чоловік, які приймали антибіотики з'явилися нові ознаки, погіршення симптомів хвороби, в порівнянні з приблизно 19 на 100, хто приймав плацебо. Але ніякої додаткової користі від прийому антибіотиків не було відзначено, коли дослідники оцінили стан пацієнтів у віці від 60 років і старше. Навпаки, побічні ефекти, такі як нудота, висип або діарея, були більш поширені у людей, які приймали антибіотики.

Часто інфекцій, які викликають кашель є наслідком вірусу. Віруси та інфекції, які вони викликають, не сприйнятливі до антибіотиків. Антибіотики вбивають бактерії, тому вони корисні тільки для інфекцій, спричинених бактеріями. Єдине виключення в призначенні антибіотиків дослідники рекомендують зробити, якщо кашель може бути викликаний, наприклад, пневмонією. Але більшість таких симптомів викликані вірусами і згодом проходять самі по собі.

Свежие новости

21:22
Трагедия в Княжичах: уйдет ли Аваков
19:09
Разгром ларьков на метро "Политехнический институт" вместе с товаром. ФОТО
18:30
Начальство Хмельницкой областной полиции наживалось на помощи для АТО
18:26
Тимошенко звинувачує Порошенка
17:30
Заработать на пенсию станет труднее
16:30
Тимошенко заявила о намерении подать в суд на Коболева
15:30
Не с того начали: насколько обосновано подорожание ж/д билетов
15:00
Фирташа потянули за губку
14:20
Политик заявляет о масштабной коррупции в Украине - The Independent
13:30
Затяжной конфликт ГПУ и НАБУ: почему борьба с коррупцией неэффективна
13:22
Нардеп Пашинский и владелец "Фортуна-Банка" Тищенко украли у украинских банков около $150 миллионов - источник
12:05
Трагическая полицейская перестрелка под Киевом: все подробности
12:00
Украина и энергоэффективность. Как зарабатывать, а не тратить миллиарды
12:00
В Киеве маршрутка сбила пешеходов и врезалась в столб
11:00
Киевского судью-взяточника отправили под домашний арест
10:50
Золотое подземелье. Илья Сагайдак и Александр Бродский не спешат сворачивать незаконную торговлю в столичных подземных переходах
10:02
"Народный фронт" Яценюка уличили в скрытии более 1 миллиона грн расходов на пиар в СМИ
Больше новостей