Як антиоксиданти в косметиці захищають шкіру

Як антиоксиданти в косметиці захищають шкіруЧи варто застосовувати косметику, що містить антиоксидантні комплекси, або ж це просто маркетинговий трюк? Ми розвіємо ваші сумніви!

Антиоксиданти - корисні речовини, які здатні боротися зі шкідливими вільними радикалами, а саме зупиняти процеси перекисного окислення. Мало хто знає, що ці реакції - одні з ключових чинників старіння шкіри...

Для клітин шкіри найбільшу загрозу становить ланцюгове перекисне окислення поліненасичених жирних кислот. Поліненасичені жирні кислоти у великих кількостях містяться в мембранах клітин і пластах ліпідів поверхневого шару шкіри - епідермісу.

При перекисному окисленні поліненасичених жирних кислот утворюється велика кількість агресивних молекул, що ушкоджують клітини шкіри. І якщо в молодості нас рятує від зморшок власна антиоксидантна система, то в міру старіння організму наша шкіра буквально захлинається в потоці вільних радикалів.

Тому з роками виникає питання споживання антиоксидантів із зовнішніх джерел - або у вигляді харчових добавок або в спеціальній косметиці. Останній варіант вважається кращим. Сьогодні косметологи і дерматологи зацікавлені в пошуках ефективних натуральних антиоксидантних «коктейлів». Доведено, що потужним антиоксидантною дією володіють екстракти насіння винограду, зеленого чаю, гінкго білоба та інших рослин.

У боротьбі з вільними радикалами, молекула самого антиоксиданту руйнується. Тому щоб антиоксидантний засіб ефективно діяв необхідно також наявність реставраторів: наприклад, токоферол (вітамін Е) відновлює аскорбінова кислота (вітамін С), яка сама після цього руйнується. Флавоноїди відновлюють як токоферол, так і вітамін С.

Антиоксиданти, що містяться в косметиці, також допомагають довше зберігатися самому засобу: вони запобігають окислення масел, що входять до складу багатьох косметичних засобів.

Свежие новости

22:00
Судья Оксюта вместо дисквалификации продвигается по службе, параллельно повышая свое благосостояние
21:07
Украине нужна твердая рука в аграрном вопросе
21:00
Павел Гречковский доказал: продажный судья — это профессия, а не состояние души
20:32
Кто такой Сергей Креймер
20:30
Похищение Гончаренко оказалось инсценировкой СБУ
20:28
Руководство Минздрава против Аллы Арешкович
20:25
Старосенная афера, или как Труханов Галантернику 2,5 гектара земли в центре Одессы подарил
20:22
Игорь Андреев и "подвиги" его "Геркулеса"
20:15
Миллионные долги Филатова
20:12
Губернатор Одесской области представил в Черноморске новых «смотрящих»
19:30
Рада провалила возвращение налоговой милиции
19:00
Неуловимые Джо украинской коррупции
18:30
В каких странах украинцы получают самую большую зарплату?
17:51
Гонтарева прогнозирует, что Коломойскому могут дать от 5 до 10 лет
16:20
“Пропустил свежий выпуск “Голоса Украины” – welcome в тюрьму”
16:00
Шойгу немножко проговорился
15:28
Коломойского могут посадить в тюрьму
Больше новостей