Як антиоксиданти в косметиці захищають шкіру

Як антиоксиданти в косметиці захищають шкіруЧи варто застосовувати косметику, що містить антиоксидантні комплекси, або ж це просто маркетинговий трюк? Ми розвіємо ваші сумніви!

Антиоксиданти - корисні речовини, які здатні боротися зі шкідливими вільними радикалами, а саме зупиняти процеси перекисного окислення. Мало хто знає, що ці реакції - одні з ключових чинників старіння шкіри...

Для клітин шкіри найбільшу загрозу становить ланцюгове перекисне окислення поліненасичених жирних кислот. Поліненасичені жирні кислоти у великих кількостях містяться в мембранах клітин і пластах ліпідів поверхневого шару шкіри - епідермісу.

При перекисному окисленні поліненасичених жирних кислот утворюється велика кількість агресивних молекул, що ушкоджують клітини шкіри. І якщо в молодості нас рятує від зморшок власна антиоксидантна система, то в міру старіння організму наша шкіра буквально захлинається в потоці вільних радикалів.

Тому з роками виникає питання споживання антиоксидантів із зовнішніх джерел - або у вигляді харчових добавок або в спеціальній косметиці. Останній варіант вважається кращим. Сьогодні косметологи і дерматологи зацікавлені в пошуках ефективних натуральних антиоксидантних «коктейлів». Доведено, що потужним антиоксидантною дією володіють екстракти насіння винограду, зеленого чаю, гінкго білоба та інших рослин.

У боротьбі з вільними радикалами, молекула самого антиоксиданту руйнується. Тому щоб антиоксидантний засіб ефективно діяв необхідно також наявність реставраторів: наприклад, токоферол (вітамін Е) відновлює аскорбінова кислота (вітамін С), яка сама після цього руйнується. Флавоноїди відновлюють як токоферол, так і вітамін С.

Антиоксиданти, що містяться в косметиці, також допомагають довше зберігатися самому засобу: вони запобігають окислення масел, що входять до складу багатьох косметичних засобів.

Свежие новости

22:30
Президент Украины будет судиться с беглым депутатом
21:30
Ощадбанк выходит на новый уровень
21:00
Много шума и ничего. Несостоявшиеся дела за коррупцию
20:30
Онищенко: Кононенко контролює корупційні схеми
19:30
Закон о минималке: вся правда о зарплатах и пенсиях
19:20
Полиция за 10 миллионов обновила автопарк «Дастерами» от экс-партнера министра юстиции
19:00
В Киеве целый жилмассив остался без тепла
18:30
Родной банк Авакова, чтобы не отдавать долги вкладчикам, вывел элитную недвижимость на автослюсара
18:05
Киев "парализовали" 7-балльные заторы
17:40
Активисты не позволили «АТБ» построить супермаркет вместо сквера
17:30
ГПУ обнаружила, что госчиновники в нерабочее время незаконно «таксуют»
17:21
Роман Зварыч: без диплома и совести
16:50
27 поверх “Гуллівера”. Готівка без проблем
16:00
Дмитрий Френкель и его торговая сеть "Обжора" травят одесситов
15:41
Радикал Лозовой проспорил бизнесмену Корогодскому миллион
15:15
Вынудят ли Украину покупать российский газ
15:00
Украина занимает последнее место в Европе по уровню зарплаты
Больше новостей