Як антиоксиданти в косметиці захищають шкіру

Як антиоксиданти в косметиці захищають шкіруЧи варто застосовувати косметику, що містить антиоксидантні комплекси, або ж це просто маркетинговий трюк? Ми розвіємо ваші сумніви!

Антиоксиданти - корисні речовини, які здатні боротися зі шкідливими вільними радикалами, а саме зупиняти процеси перекисного окислення. Мало хто знає, що ці реакції - одні з ключових чинників старіння шкіри...

Для клітин шкіри найбільшу загрозу становить ланцюгове перекисне окислення поліненасичених жирних кислот. Поліненасичені жирні кислоти у великих кількостях містяться в мембранах клітин і пластах ліпідів поверхневого шару шкіри - епідермісу.

При перекисному окисленні поліненасичених жирних кислот утворюється велика кількість агресивних молекул, що ушкоджують клітини шкіри. І якщо в молодості нас рятує від зморшок власна антиоксидантна система, то в міру старіння організму наша шкіра буквально захлинається в потоці вільних радикалів.

Тому з роками виникає питання споживання антиоксидантів із зовнішніх джерел - або у вигляді харчових добавок або в спеціальній косметиці. Останній варіант вважається кращим. Сьогодні косметологи і дерматологи зацікавлені в пошуках ефективних натуральних антиоксидантних «коктейлів». Доведено, що потужним антиоксидантною дією володіють екстракти насіння винограду, зеленого чаю, гінкго білоба та інших рослин.

У боротьбі з вільними радикалами, молекула самого антиоксиданту руйнується. Тому щоб антиоксидантний засіб ефективно діяв необхідно також наявність реставраторів: наприклад, токоферол (вітамін Е) відновлює аскорбінова кислота (вітамін С), яка сама після цього руйнується. Флавоноїди відновлюють як токоферол, так і вітамін С.

Антиоксиданти, що містяться в косметиці, також допомагають довше зберігатися самому засобу: вони запобігають окислення масел, що входять до складу багатьох косметичних засобів.

Свежие новости

22:00
Известного топ-чиновника Одесской ОГА поймали на взятке
21:00
Украинец купил памятник Ленина за 253 тысячи гривен
20:10
Пенсии для украинцев и жителей псевдореспублик: у кого больше
20:00
Артем Пшонка купил судью Чередниченко за $250 000?
19:30
Сколько зарабатывают и на чем воруют в украинской полиции
19:20
Теневая экономика: почему она возникает и как помогает экономическому росту
18:30
Не пора ли ВР принять закон о неприкосновенности «антикоррупционеров», выдать им наградное оружие и талоны на посещение буфета ВР?
18:30
Порошенко vs Гройсман: как первые лица пиарятся в Facebook
17:40
Как участниками АТО и их семьям получить денежную компенсацию за жилье. Все нюансы сложной процедуры
17:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
16:50
“Укроборонпром” затягивает процесс поиска международного аудитора
16:30
Месть Порошенко: «Самопомощь» может остаться без Садового
16:00
Как уберечь квартиру от воров: 11 полезных советов для всех, кто дорожит своим имуществом
15:30
Сколько власть украла у каждого украинца только по одной формуле
15:10
Замена паспортов на ID-карты: ажиотажа пока нет
14:30
Названа новая дата безвиза для Украины
14:20
Игровая торговая площадка G2A из Польши запустила прием платежей в Украине
Больше новостей