Як перемогти стоматит

Як перемогти стоматитСтоматит - одне з тих захворювань, з якими не поспішають до лікарів. Хворобливі ранки на слизовій оболонці рота багато хто сприймає як неминучість. Мовляв, справа життєва: кісточкою подряпався, чаєм обпікся. Пополоскати содовим розчином - пройде.

На легковажний лад налаштовує і те, що захворювання широко поширене: за статистикою, хворіє кожен п'ятий. А якщо у знайомих і друзів за 1-2 тижні ранки пройшли безслідно, навіщо панікувати? Однак непроліковани стоматит, як стверджують медики, "вірний" своєму обранцеві і повертається 2-4 рази в рік. А вже якщо він перейде в хронічну форму, пощади не чекай: поки одні виразки гояться, з'являються нові. Крім того, існує афтозна форма, коли ранки стають глибокими. Тому краще відразу звернутися до лікарів. Тим більше, що за останні 10 років медицина сильно просунулася в лікуванні стоматиту.

- На жаль, пацієнти зазвичай займаються самолікуванням запалення ротової порожнини, що призводить до ускладнень, - розповідає стоматолог-терапевт Наталія Гордійчук. - Адже захворювання часто можна уникнути, якщо вчасно підпиляти зламані, з гострими краями, зуби або пломби. Виступаючі частини брекетів лікар може покрити спеціальним воском. До речі, причиною таких проблем буває навіть неправильно підібрана зубна щітка.

Як розповіла Наталія Гордійчук, окрім механічної, хімічної, термічної травми, часта причина стоматиту, про яку пацієнти менше знають, - алергія. Причому її можуть викликати і продукти харчування, і зубна паста, і жувальна гумка... У такому випадку необхідний шкірний тест на алергени або відповідний аналіз крові. Він виявить, які саме елементи провокують запалення.

Як не дивно, є зв'язок між ранками у роті і нашим настроєм. Підвищений стрес, депресія - додаткові фактори, що провокують захворювання.

- Якщо раніше при лікуванні хронічного стоматиту основним завданням вважали загоєння виразок, то зараз більше уваги приділяють профілактиці рецидивів, - розповідає стоматолог Ольга Гринько. - Поряд з знеболюючими і антибактеріальними препаратами і ліками, які прискорюють відновлення пошкодженого епітелію, сьогодні призначають імуномодулятори для ротової порожнини і організму в цілому. З'явилися антибактеріальні препарати нового покоління, які пригнічують гелікобактер пілорі - інфекційний збудник гастритів і частий супутник стоматиту.

За словами заступника директора Інституту стоматології Київської медичної академії післядипломної освіти, доктора медичних наук Наталії Савичук, стан порожнини рота може свідчити про наявність герпетичної, грибкової інфекції, нестачі вітамінів, зниження захисних сил організму. Часто хронічні стоматити супроводжують дисбактеріозом.

Стоматит - своєрідний бій між лімфоцитами і молекулами, які з якоїсь причини нерозпізнані імунною системою. Лікувати його треба комплексно. Наталія Савичук розповіла, що відсоток людей, які повністю вилікувуються збільшується, коли застосовують імуномодулятори, полівітаміни. А також, коли з допомогою препаратів і дієтичного харчування нормалізують жировий обмін.

З'явилися останнім часом і нові фізіотерапевтичні методи, які допомагають швидше впоратися з недугою. Стоматолог Тетяна Апончукова розповіла, що традиційні мазі та зрошення надають занадто короткочасний вплив на виразки. Ліки всмоктується лише частково, інше потрапляють у шлунок. Щоб цього уникнути, застосовують самоклеючі дипленовые плівки. Просочений препаратами (в перші дні антибактеріальними і знеболюючими, надалі - поновлюючими імунітет ротової порожнини) найтонший прозорий матеріал на кілька годин прикріплюють на уражені ділянки. При цьому ліки максимально всмоктується, а ефективність лікування підвищується.

Свежие новости

20:30
Похищение Гончаренко оказалось инсценировкой СБУ
20:28
Руководство Минздрава против Аллы Арешкович
20:25
Старосенная афера, или как Труханов Галантернику 2,5 гектара земли в центре Одессы подарил
20:22
Игорь Андреев и "подвиги" его "Геркулеса"
20:15
Миллионные долги Филатова
20:12
Губернатор Одесской области представил в Черноморске новых «смотрящих»
19:30
Рада провалила возвращение налоговой милиции
19:00
Неуловимые Джо украинской коррупции
18:30
В каких странах украинцы получают самую большую зарплату?
17:51
Гонтарева прогнозирует, что Коломойскому могут дать от 5 до 10 лет
16:20
“Пропустил свежий выпуск “Голоса Украины” – welcome в тюрьму”
16:00
Шойгу немножко проговорился
15:28
Коломойского могут посадить в тюрьму
15:00
Командира полку спецпризначення підозрюють у розкраданні 6 млн грн
15:00
Стоит ли ждать снижения налога на доходы физлиц
14:30
В сети появилось новое скандальное видео обличающее коррупцию Чеботаря и Трояна
14:00
Вопрос об отставке Гонтаревой решен. Названы претенденты на ее место - СМИ
Больше новостей