Як перемогти стоматит

Як перемогти стоматитСтоматит - одне з тих захворювань, з якими не поспішають до лікарів. Хворобливі ранки на слизовій оболонці рота багато хто сприймає як неминучість. Мовляв, справа життєва: кісточкою подряпався, чаєм обпікся. Пополоскати содовим розчином - пройде.

На легковажний лад налаштовує і те, що захворювання широко поширене: за статистикою, хворіє кожен п'ятий. А якщо у знайомих і друзів за 1-2 тижні ранки пройшли безслідно, навіщо панікувати? Однак непроліковани стоматит, як стверджують медики, "вірний" своєму обранцеві і повертається 2-4 рази в рік. А вже якщо він перейде в хронічну форму, пощади не чекай: поки одні виразки гояться, з'являються нові. Крім того, існує афтозна форма, коли ранки стають глибокими. Тому краще відразу звернутися до лікарів. Тим більше, що за останні 10 років медицина сильно просунулася в лікуванні стоматиту.

- На жаль, пацієнти зазвичай займаються самолікуванням запалення ротової порожнини, що призводить до ускладнень, - розповідає стоматолог-терапевт Наталія Гордійчук. - Адже захворювання часто можна уникнути, якщо вчасно підпиляти зламані, з гострими краями, зуби або пломби. Виступаючі частини брекетів лікар може покрити спеціальним воском. До речі, причиною таких проблем буває навіть неправильно підібрана зубна щітка.

Як розповіла Наталія Гордійчук, окрім механічної, хімічної, термічної травми, часта причина стоматиту, про яку пацієнти менше знають, - алергія. Причому її можуть викликати і продукти харчування, і зубна паста, і жувальна гумка... У такому випадку необхідний шкірний тест на алергени або відповідний аналіз крові. Він виявить, які саме елементи провокують запалення.

Як не дивно, є зв'язок між ранками у роті і нашим настроєм. Підвищений стрес, депресія - додаткові фактори, що провокують захворювання.

- Якщо раніше при лікуванні хронічного стоматиту основним завданням вважали загоєння виразок, то зараз більше уваги приділяють профілактиці рецидивів, - розповідає стоматолог Ольга Гринько. - Поряд з знеболюючими і антибактеріальними препаратами і ліками, які прискорюють відновлення пошкодженого епітелію, сьогодні призначають імуномодулятори для ротової порожнини і організму в цілому. З'явилися антибактеріальні препарати нового покоління, які пригнічують гелікобактер пілорі - інфекційний збудник гастритів і частий супутник стоматиту.

За словами заступника директора Інституту стоматології Київської медичної академії післядипломної освіти, доктора медичних наук Наталії Савичук, стан порожнини рота може свідчити про наявність герпетичної, грибкової інфекції, нестачі вітамінів, зниження захисних сил організму. Часто хронічні стоматити супроводжують дисбактеріозом.

Стоматит - своєрідний бій між лімфоцитами і молекулами, які з якоїсь причини нерозпізнані імунною системою. Лікувати його треба комплексно. Наталія Савичук розповіла, що відсоток людей, які повністю вилікувуються збільшується, коли застосовують імуномодулятори, полівітаміни. А також, коли з допомогою препаратів і дієтичного харчування нормалізують жировий обмін.

З'явилися останнім часом і нові фізіотерапевтичні методи, які допомагають швидше впоратися з недугою. Стоматолог Тетяна Апончукова розповіла, що традиційні мазі та зрошення надають занадто короткочасний вплив на виразки. Ліки всмоктується лише частково, інше потрапляють у шлунок. Щоб цього уникнути, застосовують самоклеючі дипленовые плівки. Просочений препаратами (в перші дні антибактеріальними і знеболюючими, надалі - поновлюючими імунітет ротової порожнини) найтонший прозорий матеріал на кілька годин прикріплюють на уражені ділянки. При цьому ліки максимально всмоктується, а ефективність лікування підвищується.

Свежие новости

14:20
Квартплата в кредит, или Бегом за субсидиями!
13:47
Власть отрабатывает схему олигархического дерибана «Ощадбанка» и Укрэксимбанка
13:30
СТАЛО ИЗВЕСТНО, КОГДА В УКРАИНЕ ПЕРЕВЕДУТ ЧАСЫ НА ЗИМНЕЕ ВРЕМЯ
13:03
Личной информацией киевлян торгуют даже службы по доставке воды
12:58
Санкции, говорите? Крымские схемы гипермаркетов Novus и «Эпицентра»
12:40
Respublika имени Левочкина
12:29
Что происходит с НБУ и куда теперь вкладывать деньги
12:12
Кому выгодна тарифная ловушка для украинцев
11:14
Кому выгодна атака на Валерию Гонтареву
11:00
Депутаты ждут массовой подачи е-деклараций, чтобы затеряться на фоне коллег
10:54
Велика #ЗРАДА депутата БПП Олександра Співаковського
10:39
Хозяйку элитного бутика «Sanahunt» Оксану Мороз-Хант задержали при попытке вывоза из Украины $1 миллиона
10:00
Детективы НАБУ зарабатывают в полтора раза больше Президента
09:42
Группа Саакашвили стремится получить "золотую акцию" на выборах в Верховную Раду
09:40
Украинцам стоит готовиться к экстремальной зимовке
09:30
Нардеп Тетерук: Дворник может прожить на минимальную зарплату, а мы, депутаты, не можем
09:28
Чисто News: Наташе Королёвой запретили въезд в Украину
Больше новостей