Як не заразитися вітрянкою

Як не заразитися вітрянкоюВаш малюк захворів вітряною віспою і перед вами постало питання - як не заразитися вітрянкою від дитини?

Добре якщо батьки перехворіли цим захворюванням в дитинстві, а що якщо вони уникнули цієї інфекції?
На жаль, у цьому випадку ризик зараження дуже великий.

Вітряна віспа є гострим вірусним захворюванням з повітряно-краплинним шляхом передачі. Це захворювання характеризується такими симптомами як лихоманка і висип. Цей вірус вважається «високозаразним». Тобто, досить побути в одній кімнаті з хворою дитиною кілька хвилин і вірогідність зараження стає дуже високою. Контагіозність цього вірусу, на думку деяких інфекціоністів, досягає 100%. Тому, якщо у людини немає специфічного імунітету, то після контакту з хворим - він практично завжди занедужує. На жаль, заразитися вітрянкою можна не тільки при досить тісному контакті, але і перебуваючи на значній відстані - в іншій кімнаті або навіть на іншому поверсі. Як правило, імунітет після перенесеної вітряної віспи є довічним. Повторне зараження можливе тільки у випадку важкого імунодефіциту.

Як правило, вітряною віспою хворіють діти і найчастіше у віці від п'яти до десяти років. Вважається, що дорослі заражаються цією інфекцією рідко, однак захворювання у них проходить особливо важко.

Як не заразитися вітрянкою?
Інкубаційний період у цього захворювання триває двадцять один день. Якщо по закінченні цього часу у вас не з'явилися симптоми, характерні для вітряної віспи, то ви можете зітхнути з полегшенням. Ви здорові.

Але в будь-якому випадку, якщо ви в дитинстві не перехворіли вітряною віспою і були змушені вступити в контакт із хворою людиною, вам терміново потрібно звернутися до лікаря-інфекціоніста, який призначить вам необхідне профілактичне лікування і детально розповість про те, як не заразитися вітрянкою.

Як правило, лікарі призначають Арбідол, Віферон, Циклоферон, Ацикловір та вітамін С.

Курс профілактичного лікування може включати в себе наступні препарати: Ацикловір 400 мг на 1 таблетки 4 рази в день. Приймати препарат потрібно 21 день.

Циклоферон по 5 таблеток кожен день протягом тижня.

Безумовно, лікування повинен призначити лікар. Відразу хочемо зауважити, що прийом препаратів на 100% не зможе захистити вас від вітряної віспи, але однозначно допоможе перенести це захворювання з найменшими втратами.

Як не заразитися вітрянкою або чи існують специфічні методи профілактики?
На жаль, на сьогоднішній день не використовується вакцина проти вітряної віспи. У деяких країнах таку вакцину застосовують, її вводять протягом трьох днів після безпосереднього контакту з хворою людиною. На думку лікарів, застосування специфічних імуноглобулінів з профілактичною метою доцільно лише для вагітних жінок і дітей з декомпенсованими формами захворювань.

Ще раз хочемо нагадати, що вітряна віспа дуже заразна хвороба. Особливо небезпечними періодами вважається перший і останній тижні інкубаційного періоду. За статистикою, більше п'яти відсотків хворих на вітрянку схильні до ускладнень. Тому, якщо у вас був контакт з хворим на вітряну віспу, вам потрібно терміново звернутися до лікаря і він призначить вам необхідне профілактичне лікування.

Свежие новости

23:00
Кому выгодна тарифная ловушка для украинцев
22:30
Генпрокурора готовят в президенты
22:00
Принесет ли отказ от национальной валюты счастье украинцам
21:30
Что Кабмин положил в продуктовую корзину украинца. ИНФОГРАФИКА
20:30
Гривна обвалилась на 300% за период Гонтаревой на посту главы НБУ - эксперт
20:00
Хлеб в Украине может подорожать сразу до 100%
19:00
Комиссия по проверке обстоятельств банкротства банка “Хрещатик” не работает
18:30
Безвиз для Украины: оправдан ли оптимизм Порошенко?
18:25
Где пиарятся братья Урбанские: голые задницы, похабщина, свинка Пеппа и рассадник сепаратизма (ФОТО)
18:15
Нардеп от БПП выкупил восемь скандальных квартир в бухгалтера Луценко
17:45
В донецкой полиции «сколотили» банду вымогателей: у подчиненных требовали крупные суммы
17:30
Гройсман пообещал, что доллар не дотянет до 28 гривен
17:00
Виктор Балога задекларировал 26 картин кисти самых дорогих украинских художников
16:30
Савченко: Рада больше похожа на болото
16:18
Виктор Балога задекларировал 26 картин кисти самых дорогих украинских художников
16:00
Стало известно, кто из украинцев рискует остаться без пенсий
15:30
У справі контрабанди лісу треба почати з допиту очільників МінАПК
Больше новостей