Яка їжа може відправити вас в лікарню?

Яка їжа може відправити вас в лікарню?Хвороби харчового походження - велика група розладів, які можуть бути викликані широким спектром продуктів. Чого боятися?

Часто «винуватець» так і залишається таємницею. І все ж в новій доповіді Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) можна знайти корисну інформацію. Доповідь опублікована в журналі Emerging Infectious Diseases. Для складання звіту, експерти CDC оцінювали майже 4 600 спалахів харчових захворювань з 1998 по 2008 рік і досліджували категорії продуктів, пов'язаних з харчовими інфекціями.

Майже половина випадків були пов'язані з фруктами, горіхами, зеленню і овочами. З цих продуктів, найчастіше винуватцем харчових отруєнь була зелень. Молочні продукти були другим найбільш поширеним джерелом інфекції. Заражене м'ясо птиці - причина 19% смертельних випадків, багато з яких були пов'язані з лістеріозом та сальмонельозом. В цілому, м'ясо і птиця були винні в 22% хвороб і 29% смертей. Молочні продукти і яйця були винні в 20% хвороб і 15% смертей. Риба і морепродукти - 6,1% і 6,4% відповідно. Половина випадків хвороб харчового походження були пов'язані з вживанням продуктів з декількох категорій їжі.

Майже в половині таких хвороб винен норовірус, який передається в основному через забруднені руки. Норовірус викликає близько 20 мільйонів випадків «шлункового грипу» кожен рік. Сальмонели і лістерії - другі по поширеності збудники харчової інфекції.

«Харчові отруєння пов'язані широким асортиментом продуктів», - говорить дослідник Джон Пайнтер, епідеміолог CDC. «Ми намагалися не акцентувати ризик для конкретних продуктах у дослідженні - це було б несправедливо по відношенню до корисних фруктів і овочів, які є невід'ємною частиною здорового способу життя» - говорить він.

Щорічно близько 48 мільйонів американців страждають від хвороб харчового походження. З них 128 000 потрапляють у лікарні, а 3 000 - вмирають.
Джерело

Свежие новости

18:46
В Киеве автоледи припарковала авто и заблокировала 8 трамваев
18:45
ДУСя подарила квартиру в центре Киева охраннику Порошенко, который якобы таскал деньги для подкупа депутатов
18:00
Что означает молчание Авакова
18:00
Регионы между капельками «Prozorro»
17:55
Сам гол как сокол: у 82-летней матери нардепа нашли недвижимости на 36 млн
17:30
Коболев назначил себе премию в полмиллиона долларов и нанял охрану за 1 млн – Тимошенко
17:15
Суд отпустил Дорошенко под ночной домашний арест
16:52
Сергей Тигипко покупает у греков Универсал Банк
16:30
Украинцы платят за «коммуналку» минимум половину зарплаты
16:08
Нацбанк продаст $30 млн для стабилизации гривны
15:40
СБУ перевіряє як «Енергоатом» переплатив фавориту 130 мільйонів за устаткування вартістю 22 мільйона
15:00
Антикоррупционеров обвиняют в коррупции и двойных стандартах
14:50
«Нибулон»: Колосс на глиняных ногах
14:30
Как хранить деньги в банке
13:56
Кто контролирует распределение газа в Украине
13:33
Яценюк подал в суд на автора распространенной лжи на сайте Бродского "Обозреватель". ДОКУМЕНТ
13:30
«Підприємлива» бухгалтерка, гроші комунального ринку та керівники-сумісники
Больше новостей