Яка їжа може відправити вас в лікарню?

Яка їжа може відправити вас в лікарню?Хвороби харчового походження - велика група розладів, які можуть бути викликані широким спектром продуктів. Чого боятися?

Часто «винуватець» так і залишається таємницею. І все ж в новій доповіді Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) можна знайти корисну інформацію. Доповідь опублікована в журналі Emerging Infectious Diseases. Для складання звіту, експерти CDC оцінювали майже 4 600 спалахів харчових захворювань з 1998 по 2008 рік і досліджували категорії продуктів, пов'язаних з харчовими інфекціями.

Майже половина випадків були пов'язані з фруктами, горіхами, зеленню і овочами. З цих продуктів, найчастіше винуватцем харчових отруєнь була зелень. Молочні продукти були другим найбільш поширеним джерелом інфекції. Заражене м'ясо птиці - причина 19% смертельних випадків, багато з яких були пов'язані з лістеріозом та сальмонельозом. В цілому, м'ясо і птиця були винні в 22% хвороб і 29% смертей. Молочні продукти і яйця були винні в 20% хвороб і 15% смертей. Риба і морепродукти - 6,1% і 6,4% відповідно. Половина випадків хвороб харчового походження були пов'язані з вживанням продуктів з декількох категорій їжі.

Майже в половині таких хвороб винен норовірус, який передається в основному через забруднені руки. Норовірус викликає близько 20 мільйонів випадків «шлункового грипу» кожен рік. Сальмонели і лістерії - другі по поширеності збудники харчової інфекції.

«Харчові отруєння пов'язані широким асортиментом продуктів», - говорить дослідник Джон Пайнтер, епідеміолог CDC. «Ми намагалися не акцентувати ризик для конкретних продуктах у дослідженні - це було б несправедливо по відношенню до корисних фруктів і овочів, які є невід'ємною частиною здорового способу життя» - говорить він.

Щорічно близько 48 мільйонів американців страждають від хвороб харчового походження. З них 128 000 потрапляють у лікарні, а 3 000 - вмирають.
Джерело

Свежие новости

22:00
Известного топ-чиновника Одесской ОГА поймали на взятке
21:00
Украинец купил памятник Ленина за 253 тысячи гривен
20:10
Пенсии для украинцев и жителей псевдореспублик: у кого больше
20:00
Артем Пшонка купил судью Чередниченко за $250 000?
19:30
Сколько зарабатывают и на чем воруют в украинской полиции
19:20
Теневая экономика: почему она возникает и как помогает экономическому росту
18:30
Не пора ли ВР принять закон о неприкосновенности «антикоррупционеров», выдать им наградное оружие и талоны на посещение буфета ВР?
18:30
Порошенко vs Гройсман: как первые лица пиарятся в Facebook
17:40
Как участниками АТО и их семьям получить денежную компенсацию за жилье. Все нюансы сложной процедуры
17:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
16:50
“Укроборонпром” затягивает процесс поиска международного аудитора
16:30
Месть Порошенко: «Самопомощь» может остаться без Садового
16:00
Как уберечь квартиру от воров: 11 полезных советов для всех, кто дорожит своим имуществом
15:30
Сколько власть украла у каждого украинца только по одной формуле
15:10
Замена паспортов на ID-карты: ажиотажа пока нет
14:30
Названа новая дата безвиза для Украины
14:20
Игровая торговая площадка G2A из Польши запустила прием платежей в Украине
Больше новостей