Кияни будуть паркуватися на траві за 11 гривень

Кияни будуть паркуватися на траві за 11 гривеньСкоро у Києві почнуть будувати екопарковки і «зелені острови» для машин, на паркінгах за півдня будемо платити 11 грн, а замість паркувальників контролювати оплату стануть GPS-пристрої.

У КП «Київтранспарксервіс» розробили Програму розвитку єдиного паркувального простору до 2015 року, яка покликана врегулювати всі проблеми з паркуванням у столиці - від браку паркомісць до несплати за стоянку. Сьогодні програму розглянуть на екологічный комісії Київради, і вже через місяць планують затвердити на сесії.

ЕКОПАРКОВКИ. Головне ноу-хау програми - це так звані екопарковки і «зелені острови» для машин. «Така технологія часто застосовується в країнах Західної Європи, адже дозволяє облаштовувати паркувальні місця за допомогою газонів. Простір для стоянки автомобілів не заасфальтовано за спеціальною технологією засіяно газоном. Кореневу систему газону захищає спеціальна газонна решітка, яка витримує вагу автомобіля і не дає йому можливості пошкодити траву. До того ж газонні решітки піддаються вторинный перерабоц. Наприклад, у Німеччині досить часто їх виготовляють із пластику вторинної переробки», - розповідає нам голова екологічної комісії Київради Денис Москаль.

Де облаштовуватимуть такі екопарковки, поки не ясно, в КП «Київтранспарксервіс» нам сказали, що місця тільки підбирають. «Це не буде робитися за рахунок міського бюджету, так як технологія досить дорога (одне паркомісце коштує близько $800). Ми пропонуємо зробити пільгу на платежі по землі для власників великих супермаркетів або виставкових центрів, які захочуть облаштувати в себе на території саме такі парковки», - сказав голова транспортної комісії Київради Дмитро Олійник.

ТАРИФ. Не рахуючи екопарковок, до кінця 2015 року в Києві планують облаштувати більше 22 тис. паркомісць. Більша частина буде розташовуватися на перехоплюючих паркінгах, які, розташуються в 11-ти точках на виїздах з міста. «Паркування тут буде коштувати набагато дешевше, тому що людина, яка залишила машину на перехоплюючому паркінзі і поїхала на роботу, зможе собі це дозволити. Зараз узгоджується тариф - 11 грн за 12 годин (тобто 90 копійок в годину)», - сказав перший заступник директора КП «Київтранспарксервіс» Денис Солобаєнко. За його словами, тарифи на паркування в інших місцях залишаться колишніми: 10 грн за годину в першій зоні (центр), 7 грн за годину - у другий і 5 грн за годину - у третій (околиця). До речі, програма передбачає і значне розвантаження центру - за три роки тут з'явиться дві підземні парковки на 1,5 тисячі місць: на вул. Прорізна (від Хрещатика до Пушкінської) і Хрещатику (від вул. Інститутської до Європейської площі).

Камери, GPS і нові інспектори. Система роботи парковок теж сильно зміниться: на них крім паркоматів планують встановити камери і GPS-пристрої, а потім повністю відмовитися від паркувальників. «Зараз без паркувальників ми не можемо обійтися, так як вони гарантують нам оплату. Надалі планується використовувати спеціальні GPS-пристрої для контролю оплати, а також камери, які будуть фотографувати номери машини, передавати інформацію до нас в офіс для контролю тих, хто не заплатив», - говорить нам Солобаєнко. При цьому всі ми будемо розраховуватися за паркування по безналу - за допомогою спеціальних карт або мобільних телефонів. Незважаючи на таке ноу-хау, нинішні паркувальники не залишаться без роботи. «Коли всі зміни відбудуться, ми перевчимо їх на інспекторів. Адже повинен хтось контролювати оплату, штрафувати людей», - говорить Солобаєнко. Яким буде штраф за неоплачену парковку, поки не ясно, але раніше називалися сума в 221 грн.
Джерело

Мария 5 февраля 2013 13:17
Парковка на газонах - это отравление окружающей среды. Какой "умник" до такого додумался. Газоны нужны для того, чтобы все живое могло дышать свежим воздухом. Очевидно те, кто придумал парковки на газоне в школе не учили ни ботанику, ни зоологию, ни анатомию человека. Позор тем, кто это допускает

Свежие новости

20:00
Что принесут бизнесу «антикоррупционные» законопроекты Минфина
19:44
Владельцу Платинум Банка отказали в "разводе" с МТС
19:38
Занимательная арифметика или Про зарплаты бюджетников
19:30
Онищенко заявил, что Порошенко тратил деньги МВФ на подкуп депутатов и вымогал $200 млн. у Ахметова
19:00
Эксперт указал на тревожную тенденцию в экономике
18:00
На выход: директор одесской Укрпочты Приходько вместе с личными вещами прихватила токарные станки
17:00
Украинцам назвали пять причин отказаться от зарплаты в конверте
16:30
Жизнь одной ногой в ЕС
16:00
Руководителей школ и университетов обяжут подавать е-декларации
15:00
Киевский судья выбрал неожиданное место для хранения взятки
14:35
Мой личный страх
14:15
Эффект депутата. Рейтинг (не)эффективности украинских парламентариев
14:00
СБУ ликвидировала на Тернопольщине финансовую пирамиду
13:22
Сколько банков нужно Украине
12:30
Запорожсталь: не мешай, идет плавка
12:10
Кофе за 400 грн - новая схема взяток в "новой полиции"
11:42
На які тарифні сюрпризи очікувати в наступному році?
Больше новостей