Кияни будуть паркуватися на траві за 11 гривень

Кияни будуть паркуватися на траві за 11 гривеньСкоро у Києві почнуть будувати екопарковки і «зелені острови» для машин, на паркінгах за півдня будемо платити 11 грн, а замість паркувальників контролювати оплату стануть GPS-пристрої.

У КП «Київтранспарксервіс» розробили Програму розвитку єдиного паркувального простору до 2015 року, яка покликана врегулювати всі проблеми з паркуванням у столиці - від браку паркомісць до несплати за стоянку. Сьогодні програму розглянуть на екологічный комісії Київради, і вже через місяць планують затвердити на сесії.

ЕКОПАРКОВКИ. Головне ноу-хау програми - це так звані екопарковки і «зелені острови» для машин. «Така технологія часто застосовується в країнах Західної Європи, адже дозволяє облаштовувати паркувальні місця за допомогою газонів. Простір для стоянки автомобілів не заасфальтовано за спеціальною технологією засіяно газоном. Кореневу систему газону захищає спеціальна газонна решітка, яка витримує вагу автомобіля і не дає йому можливості пошкодити траву. До того ж газонні решітки піддаються вторинный перерабоц. Наприклад, у Німеччині досить часто їх виготовляють із пластику вторинної переробки», - розповідає нам голова екологічної комісії Київради Денис Москаль.

Де облаштовуватимуть такі екопарковки, поки не ясно, в КП «Київтранспарксервіс» нам сказали, що місця тільки підбирають. «Це не буде робитися за рахунок міського бюджету, так як технологія досить дорога (одне паркомісце коштує близько $800). Ми пропонуємо зробити пільгу на платежі по землі для власників великих супермаркетів або виставкових центрів, які захочуть облаштувати в себе на території саме такі парковки», - сказав голова транспортної комісії Київради Дмитро Олійник.

ТАРИФ. Не рахуючи екопарковок, до кінця 2015 року в Києві планують облаштувати більше 22 тис. паркомісць. Більша частина буде розташовуватися на перехоплюючих паркінгах, які, розташуються в 11-ти точках на виїздах з міста. «Паркування тут буде коштувати набагато дешевше, тому що людина, яка залишила машину на перехоплюючому паркінзі і поїхала на роботу, зможе собі це дозволити. Зараз узгоджується тариф - 11 грн за 12 годин (тобто 90 копійок в годину)», - сказав перший заступник директора КП «Київтранспарксервіс» Денис Солобаєнко. За його словами, тарифи на паркування в інших місцях залишаться колишніми: 10 грн за годину в першій зоні (центр), 7 грн за годину - у другий і 5 грн за годину - у третій (околиця). До речі, програма передбачає і значне розвантаження центру - за три роки тут з'явиться дві підземні парковки на 1,5 тисячі місць: на вул. Прорізна (від Хрещатика до Пушкінської) і Хрещатику (від вул. Інститутської до Європейської площі).

Камери, GPS і нові інспектори. Система роботи парковок теж сильно зміниться: на них крім паркоматів планують встановити камери і GPS-пристрої, а потім повністю відмовитися від паркувальників. «Зараз без паркувальників ми не можемо обійтися, так як вони гарантують нам оплату. Надалі планується використовувати спеціальні GPS-пристрої для контролю оплати, а також камери, які будуть фотографувати номери машини, передавати інформацію до нас в офіс для контролю тих, хто не заплатив», - говорить нам Солобаєнко. При цьому всі ми будемо розраховуватися за паркування по безналу - за допомогою спеціальних карт або мобільних телефонів. Незважаючи на таке ноу-хау, нинішні паркувальники не залишаться без роботи. «Коли всі зміни відбудуться, ми перевчимо їх на інспекторів. Адже повинен хтось контролювати оплату, штрафувати людей», - говорить Солобаєнко. Яким буде штраф за неоплачену парковку, поки не ясно, але раніше називалися сума в 221 грн.
Джерело

Мария 5 февраля 2013 13:17
Парковка на газонах - это отравление окружающей среды. Какой "умник" до такого додумался. Газоны нужны для того, чтобы все живое могло дышать свежим воздухом. Очевидно те, кто придумал парковки на газоне в школе не учили ни ботанику, ни зоологию, ни анатомию человека. Позор тем, кто это допускает

Свежие новости

16:10
Вино, предательство и офшоры. Подозрительные связи олигарха Ермолаева
15:40
Экономист рассказал об угрозах повышения минимальной зарплаты
15:30
Рост минимальной зарплаты обеспечат сокращения бюджетников, девальвация и рост госдолга – экономист
15:00
Данные о хищении Филатовым полумиллиарда гривен из горбюджета Днепра уже переданы правоохранителям, - Антикоррупционная инициатива
15:00
МВФ: Украина может получить еще один транш в этом году
14:14
Вкладчикам «Дельта-Банк» и «Хрещатик» возобновили выплаты
14:00
Одессу ожидает блэкаут, город на 11 часов погрузится во тьму
13:30
Департамент градостроительства КГГА выстроил продуманную коррупционную схему в работе с рекламными средствами
13:30
Суд оставил кооперативу матери Добкина 3 гектара леса, выделенных Добкиным-губернатором
12:40
Чиновник из Гослесагентства построил поместье в лесу под Киевом, оформленный на безработную жену
12:28
Прибыльный бизнес или забота о здоровье нации?
12:03
Прокурор оставил попытки наложить арест на $ 20 000, которые следователь ГПУ получил от СБУшника
12:00
Замглавы фракции “Самопомощь” Киевсовета Сергея Башлакова обвинили в произволе
11:10
Глава "Народного фронта" Максим Бурбак задекларировал 22 автомобиля жены и пять квартир
11:02
Данные о хищении Филатовым полумиллиарда гривен из горбюджета Днепра уже переданы правоохранителям, - Антикоррупционная инициатива
11:00
Луценко: Задержали человека, который пытался дать взятку следователю
10:54
Власть «Д»: Собеседование, во время конкурса на должность главы Николаевской ОГА (+видео)
Больше новостей