Що в цьому році подорожчає в Україні в першу чергу

Що в цьому році подорожчає в Україні в першу чергуМинулий рік Україна завершила з дефляцією 0,2%. Але українцям варто приготуватися до підвищення цін на низку продуктів і товарів, а також тарифів на комунальні послуги.

Експерти очікують зростання цін на низку продуктів і товарів.

Минулий рік Україна завершила з дефляцією 0,2%. Вперше з 2002 року в нашій країні було зафіксовано зниження споживчих цін за підсумками 12 місяців. Так, ціни виробників промислової продукції в грудні в порівнянні з листопадом 2012 року знизилися на 1,5%, а в порівнянні з груднем 2011 року зросли на 0,3%. Овочі, цукор і яйця подешевшали на 1,4%.

Нагадаємо, за підсумками 2011 року інфляція склала 4,6%. Показники минулого року президент Віктор Янукович назвав найважливішими досягненнями економіки. Тим не менше, ряд експертів не поділяє думку гаранта. Наприклад, екс-голова ради НБУ Анатолій Гальчинський вважає, що дефляційні показники є відображенням падіння ВВП і омертвіння ділової активності в країні. «Не лише теорією, але і багаторічною світовою економічною практикою доведено, що оптимальною для перехідної структурно реформуючоїся економіки є інфляція в межах 4-6%. Китай, Туреччина, Індія підтверджують це», - заявив в одному з своїх інтерв'ю експерт.

Тим не менш, поки поточні розрахунки не дають приводу для панічних настроїв. Наприклад, керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко вважає, що інфляція в найближчі місяці буде невисокою і в лютому-березні може скласти 0,1-0,3%. Це приблизно дорівнює січневим показниками. Так, на думку експерта, ситуація на ринку продовольчих товарів залишається відносно стабільною завдяки збільшенню кількості ринків і торгових місць на них.

Але, все ж, українцям варто приготуватися до підвищення цін на низку продуктів і товарів. Так, в першу чергу, Україну очікує різке підвищення тарифів на житлово – комунальні послуги. Цього вимагає МВФ, на користь підвищення свідчить і різке скорочення державних витрат на потреби ЖКГ. Експерти прогнозують, як мінімум, 20%-е зростання тарифів.

Зростуть і ціни на тютюнові вироби і спиртні напої. Але це не наслідок ринкових процесів - це результат передноворічного підвищення акцизів на тютюн і алкоголь.

Стане дорожче і проїзд у громадському транспорті. У Харкові, Дніпропетровську та Києві чиновники активно обговорюють тему підвищення вартості проїзду в метро. Також у низці великих міст очікується зростання цін на проїзд в наземному транспорті. У Києві, наприклад, на деяких маршрутах перевізники підняли ціни на 50 копійок, до трьох гривень. А нещодавно голова КМДА Олександр Попов заявив, що підвищення вартості проїзду об'єктивно назріло, проте столична влада буде стримувати подорожчання максимально довго, в ідеалі - рік. Втім, такі обіцянки виглядають не дуже переконливими - дефіцит міського бюджету становить приблизно 300 млн грн. Що приблизно порівняно з сумою, одержуваної містом на покриття витрат комунальних підприємств за пільгові перевезення.

Не змінять своїм традиціям і продукти харчування. У цьому сегменті також очікується зміна цін. «Можна чекати подальшого зростання цін на овочі - незважаючи на те, що основним чинником грудневого подорожчання стало ускладнення логістики у зв'язку з холодами, однак ціни на овочі зараз занижені і часто не покривають навіть витрат виробника»,- вважає генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа.

За словами учасників ринку, овочі можуть подорожчати вже цієї весни. «Не буде картоплі по 8 гривень, як це було два роки тому, не буде цукру по 12 гривень, але до рівня собівартості ця продукція повинна піднятися в ціні», - в один голос стверджують і продавці, і фермери. Очікуване підвищення, за їх словами, буде в межах 7-10%.

Великим дефіцитом у цьому році, на думку експертів, можуть стати українське вино і фрукти. Близько п'ятдесяти підприємств, які вирощують виноград, яблука, груші, персики вже зараз на межі банкрутства - вони не в змозі розрахуватися з боргами перед банками.
Джерело

Свежие новости

20:49
Более двух тысяч одесситов пришли менять свой «устаревший» iPhone 6 на 7-й
20:41
В Украине значительно выросли налоговые поступления в местные бюджеты
20:05
В Киеве бизнесмен присвоил более 40 миллионов государственных средств
19:47
Жена Александра Грановского рассказала, как Борис Кауфман устроил рейдерский захват Одесского аэропорта (Видео)
19:45
Судья КААС получила в подарок апартаменты в правительственном квартале стоимостью в миллион долларов
19:42
Владелец водки «Хортица» раздолбал мэра Кличко и мародерствующую власть
19:39
КОРРУПЦИЯ НА «УКРЗАЛИЗНЫЦЕ»: ЛУЦЕНКО ПОКАЗАЛ ЧЕМОДАН, ТУГО НАБИТЫЙ ДОЛЛАРАМИ
19:37
Изъяли $1,5 млн: Луценко сообщил о 20 обысках из-за "Укрзалізниці"
19:19
Сын депутата Шахова купил квартиру в Киеве по 2 тысячи грн за метр
19:00
Рекордный морфин одесского «порошенковца»
18:28
Столичные рейдеры пытаются захватить тальновское предприятие
18:00
Бродский: Яценюк не только вор, но и убийца
17:55
Разыскиваемый экс-замглавы ГПЗКУ требовал удалить с сайта ГПУ информацию о нем, потому что это мешает его бизнесу
17:23
Злочевский забыл оплатить труд китайских мастеров, породивших злосчастную обувь Zlocci
17:19
В Одессе новый скандал вокруг бизнесмена Грановского «зацепил» и Кауфмана
17:00
Как киевлянам будут начислять оплату за тепло, потребленное в октябре 2016 года
16:30
Почему Филатов объявил войну Коломойскому
Больше новостей