Антиоксиданти не захистять від інсульту?

Антиоксиданти не захистять від інсульту?Як вважається, дієта, багата антиоксидантами, здатна захистити від хвороб серця і судин, раку, слабоумства і багатьох інших небезпечних хвороб. Голландські вчені вирішили перевірити цю теорію...

Фахівці розглянули дієти 5 295 жителів Роттердама у віці від 55 років і старше. Вони заповнили докладні анкети про своє здоров'я, спосіб життя і наскільки часто вони вживали будь-який з 170 зазначених продуктів. Потім дослідники розділили учасників на три групи, виходячи з того, що вони мали низький, середній або високий рівень антиоксидантів в раціоні. Через 14 років вони перевірили медичні картки учасників і зіставили діагнози з раціоном.

Виявилося, люди з високим рівнем антиоксидантів в раціоні були так само схильні до розвитку недоумства або інсульту, як і учасники, які практично не вживали продуктів, багатих антиоксидантами. Результати були ідентичними, коли вчені оцінили ризик розвитку різних форм недоумства, наприклад хвороби Альцгеймера та судинної деменції, а також різні типи інсультів (ішемічні або геморагічні). У цілому близько у 600 людей під час дослідження стався інсульт, а близько 600 діагностовано деменцією.

Тим не менш, автори роботи не впевнені, що ці результати, як і інші дослідження, призводять до однозначних висновків не на користь антиоксидантів. Отримані дані можуть бути пов'язані з відмінностями в раціоні учасників і типом споживаних антиоксидантів. Наприклад, у цьому дослідженні великий відсоток антиоксидантів учасники отримували з кави та чаю, у той час як в інших дослідженнях учасники споживали більше антиоксидантів з напоїв, фруктів і овочів. Ці відмінності підтримують ідею, що кількість конкретних антиоксидантів може бути більш важливою для зниження ризику захворювань, ніж загальний рівень антиоксидантів в дієті.
Джерело

Свежие новости

22:00
Известного топ-чиновника Одесской ОГА поймали на взятке
21:00
Украинец купил памятник Ленина за 253 тысячи гривен
20:10
Пенсии для украинцев и жителей псевдореспублик: у кого больше
20:00
Артем Пшонка купил судью Чередниченко за $250 000?
19:30
Сколько зарабатывают и на чем воруют в украинской полиции
19:20
Теневая экономика: почему она возникает и как помогает экономическому росту
18:30
Не пора ли ВР принять закон о неприкосновенности «антикоррупционеров», выдать им наградное оружие и талоны на посещение буфета ВР?
18:30
Порошенко vs Гройсман: как первые лица пиарятся в Facebook
17:40
Как участниками АТО и их семьям получить денежную компенсацию за жилье. Все нюансы сложной процедуры
17:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
16:50
“Укроборонпром” затягивает процесс поиска международного аудитора
16:30
Месть Порошенко: «Самопомощь» может остаться без Садового
16:00
Как уберечь квартиру от воров: 11 полезных советов для всех, кто дорожит своим имуществом
15:30
Сколько власть украла у каждого украинца только по одной формуле
15:10
Замена паспортов на ID-карты: ажиотажа пока нет
14:30
Названа новая дата безвиза для Украины
14:20
Игровая торговая площадка G2A из Польши запустила прием платежей в Украине
Больше новостей