Антиоксиданти не захистять від інсульту?

Антиоксиданти не захистять від інсульту?Як вважається, дієта, багата антиоксидантами, здатна захистити від хвороб серця і судин, раку, слабоумства і багатьох інших небезпечних хвороб. Голландські вчені вирішили перевірити цю теорію...

Фахівці розглянули дієти 5 295 жителів Роттердама у віці від 55 років і старше. Вони заповнили докладні анкети про своє здоров'я, спосіб життя і наскільки часто вони вживали будь-який з 170 зазначених продуктів. Потім дослідники розділили учасників на три групи, виходячи з того, що вони мали низький, середній або високий рівень антиоксидантів в раціоні. Через 14 років вони перевірили медичні картки учасників і зіставили діагнози з раціоном.

Виявилося, люди з високим рівнем антиоксидантів в раціоні були так само схильні до розвитку недоумства або інсульту, як і учасники, які практично не вживали продуктів, багатих антиоксидантами. Результати були ідентичними, коли вчені оцінили ризик розвитку різних форм недоумства, наприклад хвороби Альцгеймера та судинної деменції, а також різні типи інсультів (ішемічні або геморагічні). У цілому близько у 600 людей під час дослідження стався інсульт, а близько 600 діагностовано деменцією.

Тим не менш, автори роботи не впевнені, що ці результати, як і інші дослідження, призводять до однозначних висновків не на користь антиоксидантів. Отримані дані можуть бути пов'язані з відмінностями в раціоні учасників і типом споживаних антиоксидантів. Наприклад, у цьому дослідженні великий відсоток антиоксидантів учасники отримували з кави та чаю, у той час як в інших дослідженнях учасники споживали більше антиоксидантів з напоїв, фруктів і овочів. Ці відмінності підтримують ідею, що кількість конкретних антиоксидантів може бути більш важливою для зниження ризику захворювань, ніж загальний рівень антиоксидантів в дієті.
Джерело

Свежие новости

17:42
Служба беспредела Украины
17:35
Рада заборонила ввезення до України російських книг антиукраїнської спрямованості
17:30
Чи замовчують корупцію в армії України?
17:29
Матвійчук Віталій Анатолійович – прокурор Сумської області? Чи хрещений батько нової мафії?
17:00
Скільки коштуватиме долар у 2017 році
16:00
Пять нестыковок в официальной версии перестрелки в Княжичах
15:10
Новая финансовая пирамида: на «удочку» мошенников попали 250 тысяч украинцев
15:00
Ни в каких кражах представители Нацполиции не участвовали, - Троян
14:00
ЕДИНОГО ДОКУМЕНТА ПРОЕКТА ГОСБЮДЖЕТА НА 2017 ЕЩЕ НЕТ
13:30
Пять вопросов о компромате Онищенко
13:30
Кабмин планирует защитить украинцев от внезапных увольнений
12:40
Президент одного срока
12:30
Суспільство обурилося цинічною пропозицією Насирова обмежити покупки в Інтернеті через посилки
12:00
Как в Украине платить за электроэнергию на 50% меньше
12:00
Минюст во главе с Морозом П.А. возглавляет рейдерский захват ООО АПА «Агросвит»
11:10
Единого документа проекта госбюджета на 2017 еще нет
11:00
Друзья Яценюка решили не платить государству
Больше новостей