Антиоксиданти не захистять від інсульту?

Антиоксиданти не захистять від інсульту?Як вважається, дієта, багата антиоксидантами, здатна захистити від хвороб серця і судин, раку, слабоумства і багатьох інших небезпечних хвороб. Голландські вчені вирішили перевірити цю теорію...

Фахівці розглянули дієти 5 295 жителів Роттердама у віці від 55 років і старше. Вони заповнили докладні анкети про своє здоров'я, спосіб життя і наскільки часто вони вживали будь-який з 170 зазначених продуктів. Потім дослідники розділили учасників на три групи, виходячи з того, що вони мали низький, середній або високий рівень антиоксидантів в раціоні. Через 14 років вони перевірили медичні картки учасників і зіставили діагнози з раціоном.

Виявилося, люди з високим рівнем антиоксидантів в раціоні були так само схильні до розвитку недоумства або інсульту, як і учасники, які практично не вживали продуктів, багатих антиоксидантами. Результати були ідентичними, коли вчені оцінили ризик розвитку різних форм недоумства, наприклад хвороби Альцгеймера та судинної деменції, а також різні типи інсультів (ішемічні або геморагічні). У цілому близько у 600 людей під час дослідження стався інсульт, а близько 600 діагностовано деменцією.

Тим не менш, автори роботи не впевнені, що ці результати, як і інші дослідження, призводять до однозначних висновків не на користь антиоксидантів. Отримані дані можуть бути пов'язані з відмінностями в раціоні учасників і типом споживаних антиоксидантів. Наприклад, у цьому дослідженні великий відсоток антиоксидантів учасники отримували з кави та чаю, у той час як в інших дослідженнях учасники споживали більше антиоксидантів з напоїв, фруктів і овочів. Ці відмінності підтримують ідею, що кількість конкретних антиоксидантів може бути більш важливою для зниження ризику захворювань, ніж загальний рівень антиоксидантів в дієті.
Джерело

Свежие новости

23:16
Вадим Ермолаев как проблема проблемы политической модернизации Украины в свете современной научной парадигмы
22:30
Беглый Клименко подключил к спасению своего банка какого-то Рахлина
22:23
По делу “Михайловского” обыскали также Кауфмана
22:20
В банке «Финансы и кредит» раскрыли миллиардную аферу
22:18
При обыске у Рожковой "отжали" мобильный
22:14
Нардеп из БПП Руслан Демчак, как цыган, хранит нажитые 133 миллиона гривен кэшем
22:00
Bild: Нидерланды отменяют соглашение Украины с ЕС
21:00
ВТБ готовы продать бизнес в Украине
20:30
В Херсоне на взятке попался миноборонщик
20:00
Евромайдан как лифт для «мясных дел короля » - Скоробагача
19:00
В Киеве появилась неожиданная дорожная разметка
19:00
Мазур и Кришталь: рейдеры или ГРУшники?
18:00
Как развалить дело Януковича: кейс от Генеральной прокуратуры
18:00
Нацбанку советуют напугать Коломойского
17:00
Кернес получил 11 млн от компании, которая зарабатывает на подрядах мэрии Кернеса
17:00
Тимошенко не будет созывать Майдан за тарифы. Она его созовет по другой причине
16:32
Главный люстратор объявила об отставке
Больше новостей