Знайдено молекулу росту волосся

Знайдено молекулу росту волоссяВченим вдалося знайти молекулу, що сигналізує волосяним цибулинам про початок нового циклу зростання волосся.

Учені зробили крок вперед у вивченні механізмів проблеми, яка вже сотні років хвилює багатьох чоловіків і деяких жінок: проблема випадіння волосся. Дослідникам вдалося знайти молекулу - ламінін 511. Вона посилає сигнал у волосяні фолікули про початок нового циклу зростання волосся.

В останньому номері журналу «Гени й розвиток» (Genes & Development) вчені повідомляють, що результати дослідження можна буде використовувати для лікування облисіння у чоловіків, випадіння волосся із-за хіміотерапії, а також відновлення волосяного покрову у людей, потерпілих в результаті опіків, наприклад, після пожежі.

Раніше та ж група учених встановила, що ламінін-511 надзвичайно важливий для росту волосся. На цей раз вдалося з'ясувати, чому. Виявляється, що цей протеїн, хоча і виробляється зовнішнім шаром шкіри - епітелієм, проникає у внутрішні шари шкіри (дерму) і дає поштовх для відновлення росту волосся.

За словами доктора Пітера Маринковича, доцента дерматології медичного факультету університету Бостона, а також члена Стенфордського онкологічного центру, волосся формується в результаті взаємодії цих двох шарів шкіри. Дослідники сподіваються використати отримані результати для лікування облисіння у чоловіків (поки досліди проводилися на мишах). Найчастіше, ця проблема асоціюється зі старінням, хоча волосяні цибулини все ще знаходяться в шкірі, просто вони «сплять». Поки, на жаль, не вдалося з'ясувати, як їх можна розбудити.
Джерело

Свежие новости

18:03
5 фактов о новом главе СБУ
17:59
Forbes назвал самую богатую семью Америки
17:57
Шесть украинцев, включая Павелко, вошли в комитеты УЕФА
17:55
Порошенко решил запретить украинцам носить балаклавы
17:45
Власти Калифорнии сделали вакцинацию школьников обязательной
17:35
Объявлены цены Peugeot 308 GTi в Европе
17:33
NASA хочет отправить на Марс летающий планер
17:13
Японцы показали безопасную осязаемую голограмму
17:10
Moody’s понизило рейтинг Греции еще на одну позицию
17:08
Нептун с русалочками приглашают на свой праздник
16:58
Харьковская милиция разыскивает свидетелей ДТП
16:20
В законы о пенсии подготовили изменения
16:03
Коноплянка покинул Днепр
15:59
Мы стали ещё на один шаг ближе к компьютерам, вшитым в одежду
15:55
Официально. Дуглас Коста переходит в Баварию
15:52
Парламент поддержал ратификацию Соглашения о сотрудничестве Украины и НАТО
15:35
Opel Insignia получил новый двигатель
Больше новостей