Здоров'я навесні: на що звернути особливу увагу

З приходом весни в природі і в організмі людини відбуваються зміни. Найбільша сезонна перебудова зачіпає вегетативну, нервову, гормональну і імунну системи. Тому людей підстерігають застуди і загострення хронічних захворювань.

Здоров'я навесні: на що звернути особливу увагу

Про те, що принесе весна і як підтримати своє здоров’я в цю прекрасну пору року, розповіла лікар-терапевт клініки «Медісвіт» Юлія Охріменко.

Перехід до активності

У березні, коли помітно підвищується сонячна активність і збільшується тривалість світлового дня, змінюються біоритми людини, перебудовується центральна нервова система.

Відбувається стимуляція вироблення гормонів щитовидної залози, наднирників, статевих гормонів. Тіло переходить від зимової «сплячки» до максимально активного рівня обміну речовин. Але зима виснажила імунітет, і організм перевантажений подвійно, що робить його більш уразливим.

Зміни у погоді

«Несприятливим чинником для здоров'я людини навесні є мінлива погода. Особливо чутливі до перепадів вегетативна і нервова системи. Часто змінюється тонус судин, що провокує перепади тиску і головний біль, - зазначає Юлія Охріменко. - Крім того, сира погода створює сприятливі умови для застуд, бронхолегеневих захворювань, загострень циститів і проблем з нирками».

Алергія

Ще одна сезонна неприємність - алергічні реакції. Вони можуть з'явитися навіть у людей, які раніше не страждали таким недугом. У вологому весняному повітрі містяться частинки пилу, пилку рослин, спори цвілевих грибків, тому ймовірність алергій зростає.

Зниження імунітету і гіповітаміноз

Крім того, за словами лікаря, до весни життєві сили організму виснажуються, відчувається дефіцит вітамінів і мінералів, що робить людей беззахисними перед ГРВІ. Характерні прояви гіповітамінозу - тріщини в куточках рота, кровоточивість ясен, сухість шкіри, ламкість нігтів, випадання волосся.

Як допомогти організму навесні

«Навесні особливо важливо приймати вітамінно-мінеральні комплекси, їсти більше овочів і фруктів, пити відвар шипшини, свіжі соки. Це підтримає правильний обмін речовин і зміцнить імунітет», - радить Юлія Охріменко.

Підвищити захисні сили організму також допоможуть повноцінне харчування, фізкультура, уникання стресів, відмова від шкідливих звичок і здоровий сон (не менше восьми годин на добу). Хороший ефект і для імунітету судинного тонусу дає загартовування. Вранці рекомендується контрастний душ з подальшим динамічним розтиранням махровим рушником.
Джерело

Свежие новости

08:53
Саша Чумак: Как на калькуляторе пояснить, почему предприниматель вынужден выплачивать "зарплату в конверте"
08:31
Тысяча дней войны. Олигархи пытаются навязать Украине Брестский мир
22:30
"В стиле Курченко": в Украине закупили для шахтеров фонари с миллионными наценками
21:30
Парубий пригрозил оставить депутатов без зарплаты
21:00
За пару украденных островов экс-чиновник получил четыре года
20:00
Доллар и евро в Украине обновили максимум. ИНФОГРАФИКА
19:30
Власть: Заплати 84 тыс. 480 грн - и выходи на пенсию в 60 лет
19:00
Музыкальную школу в Житомире построили с растратой в 1,6 миллиона гривен
18:50
И напоследок я скажу: что стоит за прощальным визитом Байдена в Киев
18:30
Пашинский заявил о готовности лишиться депутатской неприкосновенности
18:10
Пострадавшие от суррогатного алкоголя потребовали уволить министра Кутового
17:30
Мінус один. Черговий український банк прийняв рішення про самоліквідацію
17:30
ПРОКУРАТУРА ЗАКРЫЛА УГОЛОВНОЕ ДЕЛО ПРОТИВ КАСЬКО
17:00
Дело против Гонтаревой: кому ломают комедию?
16:48
"Спонсор" радикалов Рыбалко перечисляет выручку на оффшоры
16:00
Розенко: Нинішній Кабмін не підвищуватиме пенсійний вік
15:30
Вице-премьер Кириленко был исключен из училища за кражу
Больше новостей