Україні обіцяють дешевий бензин

За два останніх місяці світові ціни на нафту впали на 15 доларів за барель і опустилися нижче кордону в $100/барель. Чи варто чекати зниження вартості бензину на найбільших заправках країни на тлі збільшення роздрібних цін Європи? Аналітики налаштовані оптимістично.

Україні обіцяють дешевий бензин


Експерти нафтового ринку пророкують зниження цін на паливо на 15-20 копійок вже до травневих свят. За даними Bloomberg аналітиків, два місяці тому барель (162 літра) чорного продавали в середньому по 115 доларів, а сьогодні ціна опустилася нижче позначки в $100. Нафта дешевшає, тому що в світовій економіці застій, попит падає як на нафтопродукти, так і на автомобілі, при цьому обсяги видобутку нафти не скорочуються.

Директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн заявив, що потенціал для зниження вартості бензину на 15-20 копійок в України є. За словами аналітика, середня ціна 95-го бензину становить зараз 11,01 гривні, а дизель пропонують за 10,07 гривні. Сергій Куюн висловив надію, що до травневих свят ціна 95-го бензину опуститися нижче 11 гривень за літр, а солярка подолає психологічний бар'єр в 10 гривень за літр.

Геннадій Рябцев, заступник директора НТЦ «Психея», налаштований більш оптимістично: бензин, на його думку, повинен подешевшати на 30 копійок. Адже нафта зараз дешевше ніж півроку тому, а ціни на бензин вище, ніж тоді. Зрозуміло, нафта куплена задорого, переробляється в дорогий бензин, який розкуповують не так швидко, як хотілося б операторам ринку, однак аналітики вважають, що пора б вже і поступитися прибутком заради обсягів реалізації.

Не виключено, що бензин і дизпаливо не дешевіє через обіцянки Кабміну підвищувати акцизи до середньоєвропейських показників, але поки закону немає, стверджує Леонід Косянчук, президент асоціації «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України», власники АЗС можуть дозволити знизити ціни як мінімум на 20 копійок вже в найближчий понеділок.. Березневий «дорогий» бензин закінчився майже на всіх АЗС, а квітневий просто зобов'язаний коштувати дешевше.

З іншого боку, за перші три місяці 2013 року у всіх великих країнах Європи, ціни на пальне зросли, а за даними РІА Новини, бензин в Україні чи не найдешевший в Європі.

Україні обіцяють дешевий бензин

Свежие новости

15:30
Кто из украинских чиновников владеет недвижимостью в Княжичах
15:15
Platinum Bank подаст в суд на Виктора Полищука
14:30
За долги украинцев внесут в «черный список»
14:20
Фирташу, Иванющенко и компании Украина ежедневно "дарит" 1,3 млн
14:00
На валютном рынке вновь неспокойно: что ждет гривну
13:37
"Накормлю лично": Гройсман пригрозил коррупционерам жесткими мерами
13:30
Взгляд на Вооруженные силы Украины в цифрах
12:40
Жизнь втридорога. Почему в Украине процветают дефицит и контрабанда лекарств
12:33
Нацбанк признал неплатежеспособным еще один украинский банк
12:27
Реформа скорой медпомощи: будет больно и медикам, и пациентам
12:00
Кто спровоцировал новый кризис в Украине
11:15
Мораторий идет лесом: как из Украины вывозят древесину в обход запрета
10:30
Многие украинцы не могут получить наличные в банкоматах: что происходит
10:30
Украина сваливается в архаику
10:00
В ЕС назвали Украину самой коррумпированной европейской страной
09:40
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИЗМЕНА СОШЛА С РУК
09:39
Мошенники из Киевстар ежедневно крадут со счетов своих абонентов деньги. Будьте внимательны! - блогер
Больше новостей