Україні обіцяють дешевий бензин

За два останніх місяці світові ціни на нафту впали на 15 доларів за барель і опустилися нижче кордону в $100/барель. Чи варто чекати зниження вартості бензину на найбільших заправках країни на тлі збільшення роздрібних цін Європи? Аналітики налаштовані оптимістично.

Україні обіцяють дешевий бензин


Експерти нафтового ринку пророкують зниження цін на паливо на 15-20 копійок вже до травневих свят. За даними Bloomberg аналітиків, два місяці тому барель (162 літра) чорного продавали в середньому по 115 доларів, а сьогодні ціна опустилася нижче позначки в $100. Нафта дешевшає, тому що в світовій економіці застій, попит падає як на нафтопродукти, так і на автомобілі, при цьому обсяги видобутку нафти не скорочуються.

Директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн заявив, що потенціал для зниження вартості бензину на 15-20 копійок в України є. За словами аналітика, середня ціна 95-го бензину становить зараз 11,01 гривні, а дизель пропонують за 10,07 гривні. Сергій Куюн висловив надію, що до травневих свят ціна 95-го бензину опуститися нижче 11 гривень за літр, а солярка подолає психологічний бар'єр в 10 гривень за літр.

Геннадій Рябцев, заступник директора НТЦ «Психея», налаштований більш оптимістично: бензин, на його думку, повинен подешевшати на 30 копійок. Адже нафта зараз дешевше ніж півроку тому, а ціни на бензин вище, ніж тоді. Зрозуміло, нафта куплена задорого, переробляється в дорогий бензин, який розкуповують не так швидко, як хотілося б операторам ринку, однак аналітики вважають, що пора б вже і поступитися прибутком заради обсягів реалізації.

Не виключено, що бензин і дизпаливо не дешевіє через обіцянки Кабміну підвищувати акцизи до середньоєвропейських показників, але поки закону немає, стверджує Леонід Косянчук, президент асоціації «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України», власники АЗС можуть дозволити знизити ціни як мінімум на 20 копійок вже в найближчий понеділок.. Березневий «дорогий» бензин закінчився майже на всіх АЗС, а квітневий просто зобов'язаний коштувати дешевше.

З іншого боку, за перші три місяці 2013 року у всіх великих країнах Європи, ціни на пальне зросли, а за даними РІА Новини, бензин в Україні чи не найдешевший в Європі.

Україні обіцяють дешевий бензин

Свежие новости

13:46
Медицинская реформа в общем и по-киевски – «Берегите деньги, они вам понадобятся!»
13:32
"Подбросили" квартиры: нардеп от БПП пожаловался на лишнюю недвижимость по всей Украине
13:30
«Укрспирт» снова в центре скандала
13:16
Нацбанк не исключает национализацию Приватбанка
13:11
Блог Сергея Иванова: Новый “друг” депутата Мельничука
13:01
Рейдеры президента. Или почему инвестиций не будет!
12:40
Кто может претендовать на субсидию в Украине, - инфографика
12:30
Херсонщина выстрадала современную европейскую трассу
12:00
Нардеп Долженков, имея 180 квадратов на Печерске, получал "квартирные" как "понаехавший"
11:15
Вагиф Алиев выкупил «Парус» у Фирташа
11:14
Дубилет: Скоро кроме чиновников и пенсионеров в Украине никого не останется
11:00
Квартет парламентских партий получил 140 млн из бюджета
10:59
Как газовый фаворит Януковича стал «своим парнем» в Украине
10:30
Миллионы, золото и люксовые часы. Как подчиненные Насирова живут «без коррупции»
09:47
У власти — мошенники. Доказано Луценко
09:40
Звернення представників громадськості щодо призначення Сергія Храпатого головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
09:00
Мораторий на экспорт леса предлагают заменить увеличением штрафов за незаконную вырубку
Больше новостей