Якими будуть комунікації майбутнього?

П'ятдесят років тому методи нашої комунікації вважали б науковою фантастикою. Сьогодні ви можете купити смартфон і з його допомогою дзвонити, сидіти в Інтернеті, грати в ігри, запускати програми і робити набагато більше, ніж самий сміливий автор-фантаст міг припускати. Що далі?

Якими будуть комунікації майбутнього?

У найближчому майбутньому, швидше за все, ми побачимо, як стільникові телефони повільно зникають. Оскільки смартфони стають все більш поширеними і дешевшають, їх приймає більше людей. Цей процес наростає. Якщо ви вважаєте, що це технологічне надбання не нове, подумайте гарненько. Перший iPhone був представлений лише шість років тому. Як і в багатьох нових технологіях, завжди є група ентузіастів, які очолюють ходу. Іноді вся юрба йде за піонерами - компакт-диски відмінний приклад. В інших випадках, технологія застаріває раніше, ніж отримає широке визнання як приклад, лазер-диски.

Смартфони відносяться до першої категорії. Google Android і, власне, iPhone вивели пристрої для любителів на широкий ринок. У 2010 році з'явився перший смартфон, здатний працювати в мережі 4G. Це був HTC EVO 4G, а сьогодні 4G дуже поширена в США і Європі.

Інтернет буде грати величезну роль у комунікаціях. Голосові протоколи VoIP вже грають істотну роль в багатьох сервісах і продуктах. Сайти типу Facebook і Twitter дозволяють людям спілкуватися з іншими людьми, не виходячи з дому. У минулому лише політики могли звертатися до безлічі людей відразу. Сьогодні це може зробити кожен - завдяки Інтернету.

Зрозуміло, все це призведе до певних змін у всіх сферах, від розваг до політики. Революції творяться за допомогою Twitter, інформація розлітається швидше, ніж сарафанне радіо, а ми всі пишемо і пишемо. Але що буде далі? Ще далі? Ще-ще?
В очікуванні комунікацій майбутнього

Перше, що чекає нас в недалекому майбутньому - це доповнена реальність. В системі доповненої реальності ви можете дивитися на світ крізь технологічний шар. Вона може приймати форму смартфона - деякі з додатків доповненої реальності вже існують. Інший варіант - окуляри доповненої реальності. Як ви знаєте, Google Glass стали першим дзвоном. Ви можете подивитися на світ навколо і побачити в режимі реального часу цифрову інформацію про те, на що дивіться.

Класичним прикладом доповненої реальності є огляд ресторану. Ви можете зупинитися перед рестораном і, використовуючи систему доповненої реальності, прочитати відгуки або подивитися меню, не заходячи всередину. Однак програми не повинні поширюватися тільки на локації. Система доповненої реальності може поширюватися і на людей. Уявіть, що ви дивитеся на незнайомця і бачите його ім'я, профіль у Facebook, нік в Twitter і іншу інформацію. Очевидно, система доповненої реальності буде мати проблеми з безпекою, але про це вже думають уповноважені органи.

Тепер уявіть відеоконференцію майбутнього. Незважаючи на те, що ця технологія існує вже давно, вона не надто популярна. Можливо, із-за того, що апаратне забезпечення працює не дуже, або коштує дуже багато. Але сьогодні веб-камери стали стандартом для багатьох ноутбуків і навіть для телевізорів. Значить, ми готуємося увійти в епоху відеоконференцій, подібно тим, що були у «Зоряному шляху»? Або ніхто не захоче чепуритися кожен раз, коли потрібно замовити піцу?

Одним з мінусів відеоконференції є те, що вам доводиться залишатися на одному місці протягом тривалого терміну, або тримати пристрій так, щоб вас постійно було видно. Звикнемо ми до відеоконференцій так, як звикли до балаканини по телефону? Навряд чи. Можливо, відеоконференції стануть спеціальною частиною майбутнього для особливих випадків або коротких переговорів. Не дарма Microsoft серйозно перейнялася робочою телеприсутністю.

Мовні бар'єри також повинні зникнути. Очевидно, незабаром з'являться пристрої, які зможуть переводити мови миттєво, тим самим звівши нанівець необхідність ходити з перекладачем людям різних країн.

У далекому майбутньому ми зможемо спілкуватися, посилаючи думки безпосередньо в чужий мозок. Ми розділені десятиліттями від таких технологій, але вчені працюють над створенням мозок-комп'ютерних інтерфейсів, які дозволять людям безпосередньо віддавати команди комп'ютеру. Телепатія стане доступна в межах 50 років.

Технології спілкування розвиваються семимильними кроками. Звичайно, може статися так, що наші прогнози виявляться помилковими. Час покаже.
Джерело

Свежие новости

11:26
Зачем ПриватБанк «прокинул» своих клиентов?
11:25
Дело арбитров. Кому достались миллионы в Лихтенштейне одиозного судьи из Украины?
11:00
Кто рискует в Украине остаться без работы и кому легче трудоустроиться
10:30
В Украине зз-за банкротства банков работу потеряли 35 тыс. человек
09:56
Белые нитки Генпрокуратуры в деле Злочевского
09:40
Бюджетные баталии: во что нардепы превратят главную смету страны
09:30
Президент рассказал, когда подаст е-декларацию
09:10
На яких схемах процвітає корупція у сфері державних закупівель
09:00
В Украине зз-за банкротства банков работу потеряли 35 тыс. человек
08:14
"Киевгорстрой" выставляет людей полными лохами", - инвестор дома на улице Обуховской
07:57
Трамп не умеет достойно проигрывать - Клинтон
00:05
Бродский предложил снести памятник Хмельницкому и арку Дружбы народов
21:27
"Это все же немного стыдненько, когда ты тупой", - журналистка о губернаторе Николаевщины
21:20
Гонтарева и шайка мошенников из НБУ должны сидеть в тюрьме - эксперт
21:15
Чому сивіє Петро Порошенко?
21:08
Новый губернатор Николаевщины рассказал, как давал взятки футбольным арбитрам
20:43
Из 423-х нардепов электронную декларацию подал 31 депутат
Больше новостей