Чим небезпечні кліщі: хвороба Лайма

Чим небезпечні кліщі: хвороба ЛаймаКліщі, які ховаються в листі і траві, загрожують людині не тільки енцефалітом. Хвороба Лайма (бореліоз) - ще одна небезпечна бактеріальна інфекція, яка передається іксодовими кліщами.

Хвороба Лайма передається через укус від кліща і насамперед проявляється своєрідним висипом на шкірі, яка безпосередньо пов'язана з наростаючими симптомами артриту. На ранніх стадіях хвороби Лайма можуть виникнути грипоподібні симптоми, які можуть включати озноб, лихоманку, збільшення лімфатичних вузлів, головні болі, втому, біль у м'язах, біль у суглобах. Також може виникнути висип на шкірі навколо укусу кліща. Мігруюча еритема є специфічним симптомом, який зустрічається приблизно в 70% -80% випадків і починається як невелика червона пляма, яка розширюється протягом декількох днів або тижнів, утворюючи круглу, трикутну, або овальну зону висипу. Іноді воно виглядає як червоне кільце.

Після декількох тижнів після зараження при відсутності лікування приблизно у 60% людей розвиваються симптоми артриту. Крім артриту, хвороба Лайма може також викликати проблеми з серцем, порушення функцій центральної нервової системи.

Хвороба Лайма вперше була "визнана" в 1975 році, після того, як американські вчені виявили причину зростання числа дітей з діагнозом ювенільний ревматоїдний артрит у місті Лайм і двох сусідніх містах штату Коннектикут. Дослідники виявили, що більшість постраждалих дітей жили поблизу лісів - джерела кліщів. Вони також виявили, зв'язок зростання захворюваності з сезоном: хвороба частіше діагностувалась в літні місяці, які збігаються з зростанням активності кліщів. Подальші дослідження показали, що заражені кліщі спіралеподібними бактеріями (які були пізніше названі Borrelia Burgdorferi): саме вони були винні у спалаху артриту.

Джерело

Свежие новости

22:30
Президент Украины будет судиться с беглым депутатом
21:30
Ощадбанк выходит на новый уровень
21:00
Много шума и ничего. Несостоявшиеся дела за коррупцию
20:30
Онищенко: Кононенко контролює корупційні схеми
19:30
Закон о минималке: вся правда о зарплатах и пенсиях
19:20
Полиция за 10 миллионов обновила автопарк «Дастерами» от экс-партнера министра юстиции
19:00
В Киеве целый жилмассив остался без тепла
18:30
Родной банк Авакова, чтобы не отдавать долги вкладчикам, вывел элитную недвижимость на автослюсара
18:05
Киев "парализовали" 7-балльные заторы
17:40
Активисты не позволили «АТБ» построить супермаркет вместо сквера
17:30
ГПУ обнаружила, что госчиновники в нерабочее время незаконно «таксуют»
17:21
Роман Зварыч: без диплома и совести
16:50
27 поверх “Гуллівера”. Готівка без проблем
16:00
Дмитрий Френкель и его торговая сеть "Обжора" травят одесситов
15:41
Радикал Лозовой проспорил бизнесмену Корогодскому миллион
15:15
Вынудят ли Украину покупать российский газ
15:00
Украина занимает последнее место в Европе по уровню зарплаты
Больше новостей