За рік суди Одещини винесли всього три вироки за отримання хабара. Лише один з реальним терміном

Суди Одеси й Одеської області за 2016 рік винесли три вироки за 368 статтею Карного кодексу України, тобто, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Всього за минулий рік за злочини у сфері службової діяльності, а саме хабарництво, було винесено десять вироків, більшість із них за статтею 369 КК України, тобто, пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.

Це дані Реєстру судових рішень.

Цікаво, що реальний термін за 368 статтю отримав лише один підсудний: так, розглядаючи справу ще 2012 року колишнього посадовця Державної податкової інспекції Малиновського району Одеси, який вимагав і отримав хабар від підприємця за закриття справи, Малиновський суд Одеси визнав екс-посадовця винним, призначивши покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, з позбавленням права обіймати посади в органах Державної фіскальної служби України на строк 3 роки, з конфіскацією всього майна, що є його власністю, з позбавленням на підставі спеціального звання «інспектор податкової служби ІІ рангу». Але наразі підсудний знаходиться в міжнародному розшуку.

Інший вирок стосувався колишнього старшого інспектора прикордонної служби Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, який отримав неправомірну вигоду в розмірі 1500 гривень за непритягнення до адміністративної відповідальності громадянина Молдови за порушення терміну перебування на території України та безперешкодний в’їзд. Хабарник провину свою визнав. Тарутинський районний суд Одеської області  призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організацією та здійсненням прикордонного контролю строком на 1 рік. Таким чином, сума штрафу для колишнього прикордонника склала 17000 гривень.

Третій вирок, винесений Приморським судом Одеси, насправді, нагадує детектив. Так, у суді була розглянута справа колишнього слідчого одного з відділків ГУНП в Одеській області, який обвинувачувався в отриманні неправомірної вигоди від підозрюваного у крадіжці. Вдалося встановити, що колишній слідчий після допиту підозрюваного запропонував йому «вирішити» питання з обранням запобіжного заходу. За це підозрюваний у крадіжці передав правоохоронцю годинник і золотий ланцюжок із хрестиком, а пізніше ще й узяв споживчий кредит у магазині, придбавши для екс-слідчого телевізор і кронштейн на загальну суму більше 18 тисяч гривень.

У ході судового розгляду колишній слідчий не заперечував, що отримав усі ці речі від підозрюваного, але не погодився із статтею «хабарництво», бо на той час, коли отримав вказані речі, вже у правоохоронних органах не працював.

Справа була перекваліфікована в «шахрайство» – заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою. Більше того, Приморський суд Одеси за головування судді Лабунського ще і звільнив екс-правоохоронця від відбуття покарання з випробуванням терміном на один рік. Арешт з усього майна також був знятий.

У вироку немає жодного слова про заборону обіймати посаду у правоохоронній системі чи про конфіскацію майна.


Свежие новости

18:00
Коломойский сделал важное заявление по ПриватБанку
17:00
СБУ сорвала покушение на народного депутата Антона Геращенко
16:30
Схемы Гонтаревой&Co. Для чего оценивать "Днепр-Арену" в 0 гривен?
16:00
Экономия в Украине будет караться законом - Богуцкая
15:30
Страх и ненависть к гривне: почему дешевеет нацвалюта
15:00
В Украине изменены скоростные ограничения на дорогах
14:00
Глава Апелляционного суда Одесской области Колесников: дома, авто и гектары земли при нулевой декларации
13:30
Скупой платит дважды… ЕСВ
13:00
Субсидии-2017: в Кабмине назвали топ-7 причин для перерасчета
12:09
The Economist: Финансовая сторона конфликта России и Украины
12:05
В Мариуполе исчезла мобильная связь от “Киевстар”
12:00
Кандидаты в Минздрав: кто заменит Ульяну Супрун
11:15
«Зерновая» коррупция в Кировоградской области: украдено 60 миллионов гривен
10:59
Издание СТРАНА.ua вместе с ФСБ причастно к покушению на убийство Антона Геращенко!
09:29
М’ясо, горілка і квартплата. Скільки коштувало життя в Києві у 50-х
09:00
Встреча Пинчука и Порошенко в Давосе: появились новые подробности
19:00
"Медовый месяц" Трампа с Путиным: надолго ли?
Больше новостей