В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сир

В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сирУкраїна, вступаючи до СОТ, взяла на себе зобов'язання наблизити норми показників безпеки вітчизняної продукції до загальноприйнятих.

Саме тому реалізувати необроблене молоко, сир домашнього виробництва, а також м'ясо тварин подвірного забою, з першого січня 2015 забороняється, пише The Kiev Times.

Як сказав Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» (проект USAID «Агроінвест»), це передбачено законом, що регулює безпеку і якість харчових продуктів, повідомляє Хроніка. Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме для виконання міжнародних зобов'язань у 2009 році був прийнятий закон «Про безпечність та якість харчових продуктів».

«Це обмеження пов'язане з вступом України в СОТ, - розповів Гриценко, - і викликано також бажанням вітчизняних виробників просунути на зовнішні ринки свою продукцію тваринного походження. А там вимоги до якості та безпеки продукції - суворі. Ми повинні приймати цей фактор до уваги».

«Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми «харчового» закону, три роки тому продовольча безпека України могла виявитися під загрозою», - сказав він.

Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону «Про безпечність та якість харчових продуктів» Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах. Але, на жаль, далі справа так і не пішла - концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив Н.Гриценко.

Не секрет, що біологічна безпека товарів і продуктів харчування в нашій країні не контролюється належним чином. Як зазначає координатор проекту «Центр споживчого контролю “ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський: «Є різні оцінки, але в середньому від 30 до 50 % продуктів в Україні не відповідають стандартам якості. До того ж сьогодні в країні діють ДСТУ (держстандарт, - ред.) на продукти в 4 рази менше, ніж ТУ (технічні умови. - ред.)».
Джерело

Свежие новости

14:30
Названа новая дата безвиза для Украины
14:20
Игровая торговая площадка G2A из Польши запустила прием платежей в Украине
14:00
В Украине не осталось ни одного чистого озера или реки – министр
13:30
МВФ может заставить Киев снять санкции с российских банков
12:40
Судья задекларировала только один из трех домов под Киевом
12:01
Брати Буряки з партнерами Хомутинніка і Калетнік роздерибанили під забудову 24 гектари в Конча-Заспі
12:00
В Борисполе на взятке задержали замначальника следственного отдела полиции
11:10
Как Гонтарева превратила Нацбанк в блошиный рынок залогов
11:00
Ляшко "засветил" новую куртку Simms почти за 30 тысяч
10:30
«Арест» Яценюка: в Раде рассказали об опасности для политиков
10:30
Кононенко добился отмены решения Кабмин Украины для своей компании Yuzgaz B.V.
10:06
«Самопомощь» в Днепре: как секретарь горсовета Вячеслав Мишалов и его родственники воруют деньги на тендерах.
09:40
Кому в Украине жить хорошо
09:30
Супрун: “Хватит врать, что у нас бесплатная медицина! Платит вся страна”
09:00
Дружина вінницького мера за один рік розбагатіла на 6 мільйонів 290 тисяч гривень
09:00
Расстрел Вороненкова: безответственность власти или предательство?
22:00
В Запорожье загорелся трамвай с пассажирами
Больше новостей