В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сир

В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сирУкраїна, вступаючи до СОТ, взяла на себе зобов'язання наблизити норми показників безпеки вітчизняної продукції до загальноприйнятих.

Саме тому реалізувати необроблене молоко, сир домашнього виробництва, а також м'ясо тварин подвірного забою, з першого січня 2015 забороняється, пише The Kiev Times.

Як сказав Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» (проект USAID «Агроінвест»), це передбачено законом, що регулює безпеку і якість харчових продуктів, повідомляє Хроніка. Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме для виконання міжнародних зобов'язань у 2009 році був прийнятий закон «Про безпечність та якість харчових продуктів».

«Це обмеження пов'язане з вступом України в СОТ, - розповів Гриценко, - і викликано також бажанням вітчизняних виробників просунути на зовнішні ринки свою продукцію тваринного походження. А там вимоги до якості та безпеки продукції - суворі. Ми повинні приймати цей фактор до уваги».

«Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми «харчового» закону, три роки тому продовольча безпека України могла виявитися під загрозою», - сказав він.

Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону «Про безпечність та якість харчових продуктів» Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах. Але, на жаль, далі справа так і не пішла - концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив Н.Гриценко.

Не секрет, що біологічна безпека товарів і продуктів харчування в нашій країні не контролюється належним чином. Як зазначає координатор проекту «Центр споживчого контролю “ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський: «Є різні оцінки, але в середньому від 30 до 50 % продуктів в Україні не відповідають стандартам якості. До того ж сьогодні в країні діють ДСТУ (держстандарт, - ред.) на продукти в 4 рази менше, ніж ТУ (технічні умови. - ред.)».
Джерело

Свежие новости

14:00
Замглавы НБУ: Повышение минималки до 3200 грн увеличит инфляцию
13:30
Реимбурсация лекарств: больше вопросов, чем ответов
13:30
В Запорожской области действует рэкет
12:40
Эксперты объяснили, зачем Порошенко закрыл свою фабрику в Липецке
12:39
Олег Бахматюк против НБУ: во что играет олигарх?
12:34
Бахматюк задолжал властям 20 млрд грн.
12:30
Как Грицак все это придумывает? – Богуцкая про покушение на Геращенко
12:10
Коалиция провластного меньшинства продолжает жить?
12:00
Кто блокирует проверку электронных деклараций топ-чиновников
11:50
Міфи і правда про нові штрафи за порушення трудового законодавства
11:30
Сколько украинцы заплатят за сохранение своих мобильных номеров
10:50
Около нуля: какую скорость гарантируют интернет-провайдеры
10:30
Театр одного актера: что не так с покушением на Геращенко
09:40
ПОЧЕМУ ПЛАТЕЖКИ ЗА ОТОПЛЕНИЕ В ЯНВАРЕ ДЛЯ КИЕВЛЯН БУДУТ ЕЩЕ БОЛЬШЕ
09:00
КТО ПОКУПАЕТ КВАРТИРЫ В КИЕВЕ
23:40
Что, в отличие от Трампа, никак не может сделать Путин
23:30
У НАБУ пообіцяли зайнятися Балчуном
Больше новостей