В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сир

В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сирУкраїна, вступаючи до СОТ, взяла на себе зобов'язання наблизити норми показників безпеки вітчизняної продукції до загальноприйнятих.

Саме тому реалізувати необроблене молоко, сир домашнього виробництва, а також м'ясо тварин подвірного забою, з першого січня 2015 забороняється, пише The Kiev Times.

Як сказав Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» (проект USAID «Агроінвест»), це передбачено законом, що регулює безпеку і якість харчових продуктів, повідомляє Хроніка. Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме для виконання міжнародних зобов'язань у 2009 році був прийнятий закон «Про безпечність та якість харчових продуктів».

«Це обмеження пов'язане з вступом України в СОТ, - розповів Гриценко, - і викликано також бажанням вітчизняних виробників просунути на зовнішні ринки свою продукцію тваринного походження. А там вимоги до якості та безпеки продукції - суворі. Ми повинні приймати цей фактор до уваги».

«Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми «харчового» закону, три роки тому продовольча безпека України могла виявитися під загрозою», - сказав він.

Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону «Про безпечність та якість харчових продуктів» Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах. Але, на жаль, далі справа так і не пішла - концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив Н.Гриценко.

Не секрет, що біологічна безпека товарів і продуктів харчування в нашій країні не контролюється належним чином. Як зазначає координатор проекту «Центр споживчого контролю “ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський: «Є різні оцінки, але в середньому від 30 до 50 % продуктів в Україні не відповідають стандартам якості. До того ж сьогодні в країні діють ДСТУ (держстандарт, - ред.) на продукти в 4 рази менше, ніж ТУ (технічні умови. - ред.)».
Джерело

Свежие новости

22:00
Цены на аренду столичных квартир «кусаются» все более яростно
21:30
Что прячется за предложениями «работа в Польше»: истории трудовых мигрантов и предпринимателей
21:00
Губернатор Запорожья придумал очередную коррупционную схему
20:00
Політичні розбірки навколо блокади Донбасу мають закінчитися, потрібен конструктив, - політолог
20:00
СБУ задержала на взятке в $5 тысяч помощника нардепа
19:30
У Хомутынника "завелась" финансовая группа
19:00
"Консультанта" Луценко и помощника нардепа СБУ задержала на взятке в $ 5 тысяч
18:30
Лещенко выдвинул против СБУ громкие обвинения
18:10
"Укроборонпром" подозревают в махинациях на 89 млн
18:00
Директор концерна Ядерное Топливо Амосова восстановлена в должности через суд
17:30
Глава фракции владельца ROSHEN Грынив остро переживет о судьбе активов Ахметова и Новинского
17:00
Задержаны борцы с коррупцией, пытавшиеся ввезти экстази в Украину
16:45
Отмена моратория на продажу сельхозземель – это дикое ограбление украинского народа
16:28
"Смотрящий" за "Укрспиртом" от министра АПК Кутового в бегах, - источник
16:00
Порошенко и новые-старые сказки о НАТО
15:10
И на «ПроЗорро» бывают пятна
14:30
Ляшко вже вiдмовився вiд "мирного плану" свого депутата
Больше новостей