В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сир

В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сирУкраїна, вступаючи до СОТ, взяла на себе зобов'язання наблизити норми показників безпеки вітчизняної продукції до загальноприйнятих.

Саме тому реалізувати необроблене молоко, сир домашнього виробництва, а також м'ясо тварин подвірного забою, з першого січня 2015 забороняється, пише The Kiev Times.

Як сказав Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» (проект USAID «Агроінвест»), це передбачено законом, що регулює безпеку і якість харчових продуктів, повідомляє Хроніка. Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме для виконання міжнародних зобов'язань у 2009 році був прийнятий закон «Про безпечність та якість харчових продуктів».

«Це обмеження пов'язане з вступом України в СОТ, - розповів Гриценко, - і викликано також бажанням вітчизняних виробників просунути на зовнішні ринки свою продукцію тваринного походження. А там вимоги до якості та безпеки продукції - суворі. Ми повинні приймати цей фактор до уваги».

«Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми «харчового» закону, три роки тому продовольча безпека України могла виявитися під загрозою», - сказав він.

Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону «Про безпечність та якість харчових продуктів» Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах. Але, на жаль, далі справа так і не пішла - концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив Н.Гриценко.

Не секрет, що біологічна безпека товарів і продуктів харчування в нашій країні не контролюється належним чином. Як зазначає координатор проекту «Центр споживчого контролю “ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський: «Є різні оцінки, але в середньому від 30 до 50 % продуктів в Україні не відповідають стандартам якості. До того ж сьогодні в країні діють ДСТУ (держстандарт, - ред.) на продукти в 4 рази менше, ніж ТУ (технічні умови. - ред.)».
Джерело

Свежие новости

19:23
Как «Укрспецэкспорт» возглавил раб Пресмана?
19:04
Одесская «Свобода» требует роспуска облсовета Урбанского
19:00
ГПУ: Борьба с коррупцией по схеме «поймали, подоили, отпустили»
18:30
Слабое звено ГМК
18:00
В "ПриватБанке" заявили, что этой осенью национализировать его не удастся
17:00
Прокурору Кулику предъявили обвинение в незаконном обогащении
16:30
Офис НАБУ за 12,3 млн отремонтирует фирма жены экс-главы СБУ
16:00
Замминистра юстиции задекларировал золотой Breguet за 60 тысяч
15:29
Онуфрийчук пытается третий раз занять главное кресло в Деснянской РГА
15:04
Одесская гвардия Порошенко: КГБисты-рейдеры, офшорные виртуозы и перевозчики российского оружия
15:00
Самое дорогое образование получает младшая дочь нардепа Кононенко
14:38
«Видродження» хоронит «Наш край»
14:00
Стало известно, насколько больше от государства получат денег обладминистрации в 2017 году
13:30
Экс-офицер СБУ стал «антикоррупционером», чтобы брать взятки
13:00
Как Сергея Курченко взяли за долги
11:56
Тарифи на життя: уся правда. Встановлена владою ціна на газ для населення завищена майже вдвічі.
11:52
Павел Петренко. «Карманный» мальчик «Семьи» Яценюка
Больше новостей