В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сир

В Україні вводиться заборона на домашнє м'ясо, молоко і сирУкраїна, вступаючи до СОТ, взяла на себе зобов'язання наблизити норми показників безпеки вітчизняної продукції до загальноприйнятих.

Саме тому реалізувати необроблене молоко, сир домашнього виробництва, а також м'ясо тварин подвірного забою, з першого січня 2015 забороняється, пише The Kiev Times.

Як сказав Микола Гриценко, керівник напрямку «Розвиток ринкової інфраструктури» (проект USAID «Агроінвест»), це передбачено законом, що регулює безпеку і якість харчових продуктів, повідомляє Хроніка. Експерт пояснив, що під час вступу до СОТ Україна взяла на себе зобов'язання наблизити вітчизняні норми показників безпеки до загальноприйнятих. Саме для виконання міжнародних зобов'язань у 2009 році був прийнятий закон «Про безпечність та якість харчових продуктів».

«Це обмеження пов'язане з вступом України в СОТ, - розповів Гриценко, - і викликано також бажанням вітчизняних виробників просунути на зовнішні ринки свою продукцію тваринного походження. А там вимоги до якості та безпеки продукції - суворі. Ми повинні приймати цей фактор до уваги».

«Фахівці не виключають: якщо б ми не відклали обмежувальні норми «харчового» закону, три роки тому продовольча безпека України могла виявитися під загрозою», - сказав він.

Одночасно з попередньою пролонгацією обмежувальних норм закону «Про безпечність та якість харчових продуктів» Кабінету Міністрів було доручено розробити державну програму створення мережі пунктів закупівлі молока та забійно-санітарних пунктів тварин, що утримуються в домогосподарствах. Але, на жаль, далі справа так і не пішла - концепцію програми не схвалили. Відповідно не були створені мережі пунктів закупівлі молока та забою худоби. Їх немає і досі, зазначив Н.Гриценко.

Не секрет, що біологічна безпека товарів і продуктів харчування в нашій країні не контролюється належним чином. Як зазначає координатор проекту «Центр споживчого контролю “ЧЕК», кандидат технічних наук Ігор Каневський: «Є різні оцінки, але в середньому від 30 до 50 % продуктів в Україні не відповідають стандартам якості. До того ж сьогодні в країні діють ДСТУ (держстандарт, - ред.) на продукти в 4 рази менше, ніж ТУ (технічні умови. - ред.)».
Джерело

Свежие новости

12:24
Как грабят банковские ячейки украинских банков и кто за это в ответе
12:13
Ротшильды, завидуйте: раскрыты тайны "бедного" главы Запорожской ОГА
11:50
Генеральная прокуратура возбудила дела в отношении 5 народных депутатов
11:04
Грабители банкоматов, заражавшие устройства вирусом, задержаны в Киеве
10:00
Прекрасное средство от хандры и усталости. ИНФОГРАФИКА
09:47
Где смотреть 2-й этап Кубка мира по биатлону: расписание трансляций
08:45
Нефтяные войны: в предвкушении нового сезона
22:30
Президент Украины будет судиться с беглым депутатом
21:30
Ощадбанк выходит на новый уровень
21:00
Много шума и ничего. Несостоявшиеся дела за коррупцию
20:30
Онищенко: Кононенко контролює корупційні схеми
19:30
Закон о минималке: вся правда о зарплатах и пенсиях
19:20
Полиция за 10 миллионов обновила автопарк «Дастерами» от экс-партнера министра юстиции
19:00
В Киеве целый жилмассив остался без тепла
18:30
Родной банк Авакова, чтобы не отдавать долги вкладчикам, вывел элитную недвижимость на автослюсара
18:05
Киев "парализовали" 7-балльные заторы
17:40
Активисты не позволили «АТБ» построить супермаркет вместо сквера
Больше новостей