Вегетаріанці живуть довше

Вегетаріанці живуть довшеАмериканські вчені нарешті змогли довести непрямі переваги вегетаріанської дієти. Вегетаріанці живуть трохи довше любителів м'яса, - стверджують автори нового дослідження.

Вчені з університету Каліфорнії проаналізували раціон 73 300 чоловіків і жінок, і виявили, що вегетаріанці мали нижчий ризик смерті від будь-якої причини, за винятком раку, порівняно з тими, хто їв м'ясо.

Для дослідження вчені використовували анкети для оцінки змісту раціону і характеру харчування. В цілому розглядалися дані чоловіків і жінок, які дотримувалися однієї з п'яти дієт: невегетарианскої, напіввегетаріансько, частково вегетаріанської (їли м'ясо або рибу не частіше одного разу в тиждень); піско-вегетаріанської (вживали тільки морепродукти); лакто-ово-вегетаріанської (включає в себе молочні продукти і яйця) та веганської, яка жорстко відкидає будь-які продукти тваринного походження. В ході більш ніж п'ятирічного дослідження 2 570 осіб загинули. Вегетаріанці при цьому на 12 відсотків мали менше шансів померти від будь-якої причини, ніж «м'ясоїди» - причому цей зв'язок був більш виражений у чоловіків.

«Деякі вегетаріанські дієти скорочують ризик багатьох факторів - це, насамперед, хвороби серця, нирок, ендокринні захворювання, такі як діабет», - пояснюють результати статистики автори роботи. «Скорочення частки м'яса у вегетаріанській дієті може бути частиною цього масштабного ефекту, але можливо значення має високий вміст в раціоні рослинної їжі», - додали вони.

Втім, можливо вся справа в здоровому способі життя: дослідники відзначили, що вегетаріанці були, як правило, старше і освіченіші, рідше вживали алкоголь і не курили, ніж «м'ясоїдні» учасники дослідження.
Джерело

Свежие новости

10:30
Журналісти викрили нову шахрайську схему захоплення квартир
10:30
Мошенники из государственного Ощадбанка принуждают вкладчиков забирать валютные депозиты в гривнах
10:07
У бизнеса есть деньги, чтобы платить 3200 гривен "минималки", - Рева
09:39
Корупція в "Укроборонпром": хто і як розкрадає гроші на військову техніку
21:30
В Одесской области на взятке попался глава сельсовета
21:00
«Я подал законопроект, предлагающий установить депутатскую зарплату на уровне минимального прожиточного минимума», – Вадим Рабинович
20:00
Виталий Журавский: из мусорного бака обратно в депутаты
19:41
У Верховній Раді розпочинають збір підписів за створення Інформаційного комісара
18:40
В Украине не хватает присяжных
18:00
За банкротствами банков скрывалась схема колоссального дерибана
18:00
Парубий пригрозил закрыть Раду
17:30
Савченко обвинила Порошенко в несамостоятельности
17:20
ФГВФЛ предъявит Бахматюку иск на 4 миллиарда за банкротство банка «Финансовая инициатива»
16:33
Нардеп Геннадий Чекита: ОПЗ сдают в аренду или в банкротство?
16:30
Судья уличил правоохранителей в провокации взятки на Киевской таможне
16:30
Судья уличил правоохранителей в провокации взятки на Киевской таможне
16:00
КАК «АНТИКОРРУПЦИОНЕР» ЛЕЩЕНКО ЛЕГАЛИЗИРОВАЛ ТЕНЕВЫЕ ДОХОДЫ
Больше новостей