Вегетаріанці живуть довше

Вегетаріанці живуть довшеАмериканські вчені нарешті змогли довести непрямі переваги вегетаріанської дієти. Вегетаріанці живуть трохи довше любителів м'яса, - стверджують автори нового дослідження.

Вчені з університету Каліфорнії проаналізували раціон 73 300 чоловіків і жінок, і виявили, що вегетаріанці мали нижчий ризик смерті від будь-якої причини, за винятком раку, порівняно з тими, хто їв м'ясо.

Для дослідження вчені використовували анкети для оцінки змісту раціону і характеру харчування. В цілому розглядалися дані чоловіків і жінок, які дотримувалися однієї з п'яти дієт: невегетарианскої, напіввегетаріансько, частково вегетаріанської (їли м'ясо або рибу не частіше одного разу в тиждень); піско-вегетаріанської (вживали тільки морепродукти); лакто-ово-вегетаріанської (включає в себе молочні продукти і яйця) та веганської, яка жорстко відкидає будь-які продукти тваринного походження. В ході більш ніж п'ятирічного дослідження 2 570 осіб загинули. Вегетаріанці при цьому на 12 відсотків мали менше шансів померти від будь-якої причини, ніж «м'ясоїди» - причому цей зв'язок був більш виражений у чоловіків.

«Деякі вегетаріанські дієти скорочують ризик багатьох факторів - це, насамперед, хвороби серця, нирок, ендокринні захворювання, такі як діабет», - пояснюють результати статистики автори роботи. «Скорочення частки м'яса у вегетаріанській дієті може бути частиною цього масштабного ефекту, але можливо значення має високий вміст в раціоні рослинної їжі», - додали вони.

Втім, можливо вся справа в здоровому способі життя: дослідники відзначили, що вегетаріанці були, як правило, старше і освіченіші, рідше вживали алкоголь і не курили, ніж «м'ясоїдні» учасники дослідження.
Джерело

Свежие новости

18:33
Саенко и Спижженко. Или медицинские аппетиты чиновников
18:02
Украинцы сами виноваты в том, что их грабят – мнение экспертов
17:30
В Украине построят еще один аэропорт
16:30
Тимошенко: Савченко ищет повод для яркого пиара
16:00
Артеменко отказался сдавать мандат – нардеп
16:00
В Австрії розпочався суд щодо видачі власника «Інтера» США
15:10
Оточення Януковича хотіло зняти 100 мільйонів – слідство
15:00
Сведение счетов
14:30
Чиновник, укравший три миллиона гривен, пытался сбежать в оккупированный Крым
14:20
Жулики в матниях
13:30
Политическая иппотерапия. Как “железный конь” Януковича вылечил Тимошенко
13:20
Аферисты решили «развести» мать шефа полиции и оконфузились
13:00
Константин Жеваго побелел или кто вывел горе-олигарха из-под удара
12:48
Министр инфраструктуры призвал снять депутатскую неприкосновенность с братьев Дубневичей
12:00
В Мукачево інкасатор поцупив майже мільйон гривень
12:00
Это уже не смешно! Ляшко вновь подружился с Порошенко
11:30
Увольнения не будет - глава Одесского суда Глуханчук заплатил $500 тысяч
Больше новостей