5 продуктів і спецій, які нормалізують гормональний баланс

5 продуктів і спецій, які нормалізують гормональний балансСтаріння і безліч фізичних і емоційних стресів, які переживає організм сучасної людини, пов'язані з втратою прогестерону у жінок і тестостерону у чоловіків.

Процес перетворення андрогенних гормонів в естрогени називається ароматизація. Естроген є катаболічним гормоном, який знижує м'язову масу і призводить до збільшення жирових відкладень і ферменту ароматази - ферменту, який знаходиться в естроген-продукуючих клітинах, розташованих в наднирниках, яєчниках, плаценті, яєчках, мозку та жировій тканині. Надлишок естрогену є причиною багатьох проблем зі здоров'ям. Так, підвищена активність ароматази та засилля естрогену є одними з найбільш розповсюджених факторів, пов'язаних з раком молочної залози, матки та яєчників у жінок, пухлиною простати, товстої кишки - у чоловіків. Інші симптоми гормонального дисбалансу включають ПМС, дисплазію шийки матки, фіброміому, зниження лібідо, втома, головні болі і збільшення ваги. Певні продукти і трави допоможуть організму обернути назад процес ароматизації.

1. Хрестоцвіті овочі, такі як брокколі, цвітна капуста, брюссельська капуста і звичайна листова капуста містять кілька потужних поживних речовин, які сприяють дезактивації «естрогенових» молекул. Також ці овочі містять сірку, поживні речовини феніл і сульфурафан - вони покращують процеси детоксикації печінки і гальмують утворення ракових клітин.

2. Корисні ненасичені жири: це продукти, які відрізняються високим вмістом омега-жирних кислот. Вони включають в себе рослинні жири, такі як кокосова, оливкова олія і авокадо. Сирі горіхи (крім арахісу) і насіння містять рослинні стерини, які мають протиестрогеннну активність.

3. Рослини сімейства цибулевих - вони включають часник, цибулю, зелену цибулю і цибулю-порей. Всі ці рослини багаті сірковмісними амінокислотами і містять потужний антиоксидант кверцетин.

4. Трави, багаті флавонами - найбільш потужні з'єднання можна знайти у кольорах і листках пасифлори, аптечної ромашки. Такі збори і трав'яні чаї, як правило, продаються для нормалізації сну, але вони також мають антиестрогену активність.
Флавонови включають діосмін, гесперидин, рутин, неогесперидин, діосметин, і кверцетин - найбільше цих корисних речовин міститься в цитрусових, зокрема лимонах і лаймах.

5. Багаті антиоксидантами трави, такі як орегано, чебрець, розмарин, шавлія і куркума - вони сповнені ефірних масел, які сприяють детоксикації печінки. Куркума здатна руйнувати рецептори, чутливі до естрогену, а також ракові клітини, які найбільш часто зустрічаються в тканинах молочної залози, матки, яєчників і простати.

Джерело

Свежие новости

21:48
Будущее финтех-индустрии: основные тренды и прогнозы
21:00
ООН: 60% украинцев живут за чертой бедности
20:48
Илон Маск создаёт технологию для связи мозга и компьютера
20:10
ВОТ ЭТО РОКИРОВКА! Что будет с Луценко, если Шокин выиграет суд за кресло генпрокурора
20:00
Глава «Укрспецэкспорта» Бунин захотел себе почти 600 тысяч зарплаты и 730 тысяч гривен больничных
19:54
Гостиницу «Центральная» в Одессе продали по заниженной в три раза цене партнеру мэра Труханова и российскому бизнесмену
19:49
Киевавтожор Густелева: откуда у главного ремонтника столичных дорог столько имущества?
19:17
ProZorro – это афера?
19:00
«У нас функции мафии выполняют определенные государственные мужи» — Садовой
18:26
Глава НАБУ обещает: следствие по делу Мартыненко вскоре завершится
17:00
Невеста Лещенко показала их 192-метровую квартиру в центре Киева
16:50
Кресло уже шатается: почему дело генерала Назарова является принципиальным для власти
16:30
Экс-менеджер Приватбанка Дубилет хочет заработать на э-декларировании
16:00
Уголь из ОРДЛО: почему его нельзя брать
15:30
Депутат доходчиво объяснил как Фирташ грабит украинцев и Украину на 1,3 млн гривен ежедневно
15:10
Почему украинцы вынуждены пить грязную воду
15:00
Кононенко оказался владельцем заводов, миллионных доходов и пальто за 200 тысяч
Больше новостей