5 продуктів і спецій, які нормалізують гормональний баланс

5 продуктів і спецій, які нормалізують гормональний балансСтаріння і безліч фізичних і емоційних стресів, які переживає організм сучасної людини, пов'язані з втратою прогестерону у жінок і тестостерону у чоловіків.

Процес перетворення андрогенних гормонів в естрогени називається ароматизація. Естроген є катаболічним гормоном, який знижує м'язову масу і призводить до збільшення жирових відкладень і ферменту ароматази - ферменту, який знаходиться в естроген-продукуючих клітинах, розташованих в наднирниках, яєчниках, плаценті, яєчках, мозку та жировій тканині. Надлишок естрогену є причиною багатьох проблем зі здоров'ям. Так, підвищена активність ароматази та засилля естрогену є одними з найбільш розповсюджених факторів, пов'язаних з раком молочної залози, матки та яєчників у жінок, пухлиною простати, товстої кишки - у чоловіків. Інші симптоми гормонального дисбалансу включають ПМС, дисплазію шийки матки, фіброміому, зниження лібідо, втома, головні болі і збільшення ваги. Певні продукти і трави допоможуть організму обернути назад процес ароматизації.

1. Хрестоцвіті овочі, такі як брокколі, цвітна капуста, брюссельська капуста і звичайна листова капуста містять кілька потужних поживних речовин, які сприяють дезактивації «естрогенових» молекул. Також ці овочі містять сірку, поживні речовини феніл і сульфурафан - вони покращують процеси детоксикації печінки і гальмують утворення ракових клітин.

2. Корисні ненасичені жири: це продукти, які відрізняються високим вмістом омега-жирних кислот. Вони включають в себе рослинні жири, такі як кокосова, оливкова олія і авокадо. Сирі горіхи (крім арахісу) і насіння містять рослинні стерини, які мають протиестрогеннну активність.

3. Рослини сімейства цибулевих - вони включають часник, цибулю, зелену цибулю і цибулю-порей. Всі ці рослини багаті сірковмісними амінокислотами і містять потужний антиоксидант кверцетин.

4. Трави, багаті флавонами - найбільш потужні з'єднання можна знайти у кольорах і листках пасифлори, аптечної ромашки. Такі збори і трав'яні чаї, як правило, продаються для нормалізації сну, але вони також мають антиестрогену активність.
Флавонови включають діосмін, гесперидин, рутин, неогесперидин, діосметин, і кверцетин - найбільше цих корисних речовин міститься в цитрусових, зокрема лимонах і лаймах.

5. Багаті антиоксидантами трави, такі як орегано, чебрець, розмарин, шавлія і куркума - вони сповнені ефірних масел, які сприяють детоксикації печінки. Куркума здатна руйнувати рецептори, чутливі до естрогену, а також ракові клітини, які найбільш часто зустрічаються в тканинах молочної залози, матки, яєчників і простати.

Джерело

Свежие новости

13:30
Спринт или марафон: какие обещания успел выполнить мэр Кличко
13:00
Насколько эффективно работает таможня
12:40
Экс-начальник милиции Киева Поддубный: Кто такой Аваков, чтобы возглавлять МВД?
12:30
Правительство готовится скинуть соцрасходы на местные бюджеты, где денег нет
12:21
НАБУ взялось за топов НБУ
12:07
«Безліс» VS «безтранш» або Як деградує наша економіка
12:02
7 кандидатов в мэры Ильиновки и 7 округов с наибольшей “рубкой”
12:00
СКОЛЬКО ЯЦЕНЮК БУДЕТ ДЕЛАТЬ ВИД, ЧТО НЕ ЗНАЕТ АВАКОВА
11:42
Пенсии по-новому: кто выйдет "на отдых" позже
10:30
Повышение акцизов на алкоголь: какие ставки предлагают и что это даст
10:30
Гривна установила антирекорд
10:00
В Раде зарегистрирован законопроект относительно неприкосновенности нардепов
10:00
Сумки с $6 млн и заговор для свержения Яценюка: Онищенко о коррупции в Украине
09:41
ЖИВУЩИЕ В ТЕНИ
09:34
Глава Антикоррупционной прокуратуры признался, что нарушал закон
22:30
Кто зарабатывает на псевдо-виски в Украине
21:30
Яценюк будет судиться из-за 24 вилл в Майами
Больше новостей