Небезпечні лікарські зв'язки: що не варто "змішувати" з антибіотиками?

Небезпечні лікарські зв'язки: що не варто "змішувати" з антибіотиками?При призначенні деяких антибіотиків літнім пацієнтам лікарі повинні уникати призначення статинів - ліків, які приймають для зниження рівня холестерину.

Канадські дослідники вважають, що статини, які приймають мільйони людей по всьому світу, не дуже добре поєднується з деякими антибіотиками - кларитроміцином та еритроміцином. За даними нового дослідження, ці два антибіотики, які широко використовуються, пригнічують метаболізм статинів, підвищуючи їх концентрацію в крові - це може пошкодити м'язову тканину, порушити роботу нирок, а у деяких випадках навіть призвести до смерті. Кларитроміцин та еритроміцин часто призначають у Канаді для лікування респіраторних інфекцій, таких як пневмонія.

Вивчивши дані більш ніж 144 000 пацієнтів старше 65 років, що приймають статини які поєднували їх прийом з кларитроміцином або еритроміцином, а також подібних пацієнтів, які приймали азитроміцин, вчені прийшли до висновку, що перші два антибіотики краще виключити. Ризик ушкодження нирок підвищився на 26% серед людей, які поєднували кларитроміцин або еритроміцин з прийомом статинів, порівняно з пацієнтами, які приймали зі статинами азитроміцин. Крім того, у першій групі були трохи вище госпіталізації з приводу пошкодження м'язів (стан, який називається гострий некроз скелетних м'язів) і випадки смерті.

Автори дослідження з університету Західного Онтаріо вважають, що реакції все ж рідкісні, проте ризик взаємодії краще мінімізувати. Для пацієнтів, які приймають статини, вони рекомендують замінити ці два антибіотики на іншій - азитроміцин - він вважається більш безпечним, так як він не втручається в метаболізм статинів. Інший вихід - припинити прийом статинів до закінчення курсу антибіотиків. Автори дослідження також зазначають, що молоді пацієнти мають менший ризик розвитку тяжких ефектів у порівнянні з літніми.
Джерело

Свежие новости

22:30
В Украине ужесточили выдачу кредитов
22:07
Стало известно о задержании копа-взяточника в Киеве
21:30
Суд арестовал весь антиквариат из «сокровищницы Азарова»
21:00
Хуже не будет. Что обещает рост экономики на 1%
21:00
Экс-замглавы «Укрзализныци» обнародовал данные о невыгодные цены полувагонов за 618 миллионов
20:15
«Порошенківець», которых блокировал является-декларирование, обзавелся новеньким BMW за миллион
20:00
Ріелтори заробляють по $1000 щомісяця
19:31
Прожорливое брюшко
19:30
Чиновница времен Януковича возглавит Киевский облздрав
18:40
Жена Авакова взяла в долг у жены Княжицкого средства для покупки лицензии Эспрессо ТВ
18:30
В Раде обратились к Европарламенту с важной просьбой по безвизовому режиму
18:14
В Киеве разгромили рынок "Юность"
18:10
Депутат Кулинич случайно раскрыл кухню, как ему организовывают митинги под ВР
18:00
Матвійчук Віталій Анатолійович – прокурор Сумської області? Чи хрещений батько нової мафії?
17:42
Служба беспредела Украины
17:35
Рада заборонила ввезення до України російських книг антиукраїнської спрямованості
17:30
Чи замовчують корупцію в армії України?
Больше новостей