Небезпечні лікарські зв'язки: що не варто "змішувати" з антибіотиками?

Небезпечні лікарські зв'язки: що не варто "змішувати" з антибіотиками?При призначенні деяких антибіотиків літнім пацієнтам лікарі повинні уникати призначення статинів - ліків, які приймають для зниження рівня холестерину.

Канадські дослідники вважають, що статини, які приймають мільйони людей по всьому світу, не дуже добре поєднується з деякими антибіотиками - кларитроміцином та еритроміцином. За даними нового дослідження, ці два антибіотики, які широко використовуються, пригнічують метаболізм статинів, підвищуючи їх концентрацію в крові - це може пошкодити м'язову тканину, порушити роботу нирок, а у деяких випадках навіть призвести до смерті. Кларитроміцин та еритроміцин часто призначають у Канаді для лікування респіраторних інфекцій, таких як пневмонія.

Вивчивши дані більш ніж 144 000 пацієнтів старше 65 років, що приймають статини які поєднували їх прийом з кларитроміцином або еритроміцином, а також подібних пацієнтів, які приймали азитроміцин, вчені прийшли до висновку, що перші два антибіотики краще виключити. Ризик ушкодження нирок підвищився на 26% серед людей, які поєднували кларитроміцин або еритроміцин з прийомом статинів, порівняно з пацієнтами, які приймали зі статинами азитроміцин. Крім того, у першій групі були трохи вище госпіталізації з приводу пошкодження м'язів (стан, який називається гострий некроз скелетних м'язів) і випадки смерті.

Автори дослідження з університету Західного Онтаріо вважають, що реакції все ж рідкісні, проте ризик взаємодії краще мінімізувати. Для пацієнтів, які приймають статини, вони рекомендують замінити ці два антибіотики на іншій - азитроміцин - він вважається більш безпечним, так як він не втручається в метаболізм статинів. Інший вихід - припинити прийом статинів до закінчення курсу антибіотиків. Автори дослідження також зазначають, що молоді пацієнти мають менший ризик розвитку тяжких ефектів у порівнянні з літніми.
Джерело

Свежие новости

21:00
Сюмар сообщила, что на место Гонтаревой предлагают поставить Яценюка. Но "он не хочет"
20:30
Нардеп Денисенко назвав причини, через які він не хоче сидіти поряд з Савченко
20:02
Злочевський виграв у Фірташа 28 мільйонів університету за газ, дешевший від ціни «Нафтогазу»
19:30
Те люди, которые отбирали у меня джинсы на рынке «Олимпийском» теперь занимают высокие должности и ездят на дорогих автомобилях правительственными кварталами
19:00
Данилюк о стипендиях в вузах: "Неправильно платить всем просто за то, что они учатся"
18:29
Наталья Севостьянова, замминистра юстиции, лоббирует коррупцию в антикоррупционном агентстве
18:00
У перший день Великого посту у Ляшка заявили про створення нової коаліції, - ЗМІ
17:50
Парубия вызывают в суд по поводу численности коалиции
17:49
Яценюк и Рябикин кормят киевскую мэрию
17:30
Помощник народного депутата от президентской партии создает фиктивные запросы за вознаграждение?
17:10
Новая информдоктрина: цензура или безопасность?
16:30
Своїми "мирними планами" Савченко і Артеменко порушили українське законодавство, – Яременко
16:30
Тайны оборонзаказа: хватит ли денег на войну
15:50
Разговоры банкиров на пожизненное заключение
15:20
Доктрина информационного приручения
15:00
Глава Нацбанку Гонтарєва подала у відставку, - ЗМІ
14:40
Замминистра юстиции Севостьянова лоббирует коррупцию в антикоррупционном агентстве
Больше новостей