ЧЄ-2013. Українські шаблісти завойовують бронзу

ЧЄ-2013. Українські шаблісти завойовують бронзуУ Загребі завершився чемпіонат Європи з фехтування

Фінальний день чемпіонату Європи з фехтування в Загребі завершився для України бронзою шаблістів і п'ятими місцем шпажисток.

Андрій Ягодка, Дмитро Пундик, Дмитро Бойко, Олег Штурбабін в 1/8 фіналу без проблем здобули перемогу над Великобританією 45:31, а ось у подальших зустрічах нам давалися нелегко.

У чвертьфіналі українцям довелося протистояти збірній Росії, і тут треба віддати належне Андрію Ягідці, який виходив на останній бій програючи 36:40, але зміг зрівняти рахунок 44:44 і завдав 45 удар так, щоб у судді не було ніяких сумнівів, на чию ж користь віддати очко.

У півфіналі зі збірною Угорщини хлопці відмінно відфехтували дві третини зустрічі, проте в останні два бої у них щось не заладилося, і вони поступилися з рахунком 37:45.

Напруженою була і перша третина "бронзового матчу" зі збірною Румунії, але в четвертому бою Дмитро Пундик з рахунком 9:4 здобув перемогу над Мадаліном Букуром і вивів свою команду вперед - 20:19. З тих пір хлопці більше не випускали ініціативу зі своїх рук і здобули перемогу з рахунком 36:45.

Що ж стосується дівчат-шпажисток, то вони в 1/8 фіналу обіграли збірну Сербії, в чвертьфіналі поступилися угорками, далі перемогли шведок і в зустрічі за п'яте місце одним уколом здобули перемогу над росіянками (39:38).