Літні прогулянки можуть обернутися небезпечною хворобою

Літні прогулянки можуть обернутися небезпечною хворобоюЯскраве сонце, зелені дерева і теплі дні - влітку природа розквітає і радує око. Але чи так вже безпечна вся ця пишність. Є привід похвилюватися, якщо ви збираєтеся провести вікенд на природі, адже літо - сезон кліщів, переносників небезпечного захворювання.

Кліщовий бореліоз, хвороба Лайма або бичаче "око", як називають її в народі - це різні назви однієї і тієї ж інфекційної хвороби, що має схильність переходити в хронічну форму і рецидивувати. В основному уражається нервова, опорно-рухова системи, серце і шкіра. Переносять цю хворобу кліщі. На ранніх стадіях це захворювання може проявляти себе головними болями, втомою, збільшенням лімфовузлів і підвищенням температури. Пізніше, як правило, воно призводить до артриту. Звичайно це досить загальна симптоматика і по ній важко визначити конкретне захворювання. Але крім цього, на зараження вказує і стійке почервоніння на ділянці шкіри, куди вкусив інфікований кліщ.

Дуже важливо точно розпізнати захворювання і отримати відповідне лікування. Буває, що пацієнт страждає вовчанкою, розсіяним склероз або фіброміалгією, а приймає свої симптоми за хворобу Лайма. За словами дослідників, таке трапляється в 95 випадків.

Крім того, неправильний діагноз може мати найгірші наслідки, аж до смерті. Автори роботи приводять в приклад два випадки, що сталися в штаті Міннесота, коли пацієнти померли після тривалого лікування антибіотиками. У обох була підозра на хворобу Лайма, однак діагноз виявився помилковим, а лікування, відповідно, невідповідним.

Фахівці не радять займатися самостійним витягуванням кліщів або шукати народні методи лікування. Хвороба Лайма - небезпечне захворювання, адже вона переходить в хронічну форму набагато частіше, ніж кліщовий енцефаліт.

Щоб уникнути таких неприємностей дуже важливо пам'ятати про запобіжні заходи і після прогулянок по лісистій місцевості уважно оглядати тіло.
Джерело

Свежие новости

19:00
Кандидаты в Верховный суд: депутаты от Народного фронта, печерские законники и адвокаты радикалов
18:53
В сети появилось видео самоубийства в харьковском метро
18:10
#ВоздухЭмиграции. Почему в соцсетях началась агитация на тему "пора валить"
17:30
Киевский судья-взяточник перебрался из СИЗО в ”Феофанию”
17:21
Политики платят по $15 тысяч, чтобы "гугл" помнил о них только хорошее
17:00
В Киеве парализована работа станции метро - СМИ
16:30
Госфинасирование партий ушло в минус
16:00
Военный комиссар вымогал за белый билет $ 3тыс. Суд спас его от тюрьмы
15:50
Ульяна Супрун попала в очередной скандал. Какой, – расскажет “Красная карточка” №371
15:30
Экономика Украины в 2016 году вышла в рост
15:10
Временная администрация банка Форум начинает забирать автозаправки у WOG
15:00
Про безработицу, популизм и пофигизм в Украине
14:20
Иностранные инвесторы прощаются с «Укроборонпромом»
14:00
Замглавы НБУ: Повышение минималки до 3200 грн увеличит инфляцию
13:30
Реимбурсация лекарств: больше вопросов, чем ответов
13:30
В Запорожской области действует рэкет
12:40
Эксперты объяснили, зачем Порошенко закрыл свою фабрику в Липецке
Больше новостей