Літні прогулянки можуть обернутися небезпечною хворобою

Літні прогулянки можуть обернутися небезпечною хворобоюЯскраве сонце, зелені дерева і теплі дні - влітку природа розквітає і радує око. Але чи так вже безпечна вся ця пишність. Є привід похвилюватися, якщо ви збираєтеся провести вікенд на природі, адже літо - сезон кліщів, переносників небезпечного захворювання.

Кліщовий бореліоз, хвороба Лайма або бичаче "око", як називають її в народі - це різні назви однієї і тієї ж інфекційної хвороби, що має схильність переходити в хронічну форму і рецидивувати. В основному уражається нервова, опорно-рухова системи, серце і шкіра. Переносять цю хворобу кліщі. На ранніх стадіях це захворювання може проявляти себе головними болями, втомою, збільшенням лімфовузлів і підвищенням температури. Пізніше, як правило, воно призводить до артриту. Звичайно це досить загальна симптоматика і по ній важко визначити конкретне захворювання. Але крім цього, на зараження вказує і стійке почервоніння на ділянці шкіри, куди вкусив інфікований кліщ.

Дуже важливо точно розпізнати захворювання і отримати відповідне лікування. Буває, що пацієнт страждає вовчанкою, розсіяним склероз або фіброміалгією, а приймає свої симптоми за хворобу Лайма. За словами дослідників, таке трапляється в 95 випадків.

Крім того, неправильний діагноз може мати найгірші наслідки, аж до смерті. Автори роботи приводять в приклад два випадки, що сталися в штаті Міннесота, коли пацієнти померли після тривалого лікування антибіотиками. У обох була підозра на хворобу Лайма, однак діагноз виявився помилковим, а лікування, відповідно, невідповідним.

Фахівці не радять займатися самостійним витягуванням кліщів або шукати народні методи лікування. Хвороба Лайма - небезпечне захворювання, адже вона переходить в хронічну форму набагато частіше, ніж кліщовий енцефаліт.

Щоб уникнути таких неприємностей дуже важливо пам'ятати про запобіжні заходи і після прогулянок по лісистій місцевості уважно оглядати тіло.
Джерело

Свежие новости

12:27
Реформа скорой медпомощи: будет больно и медикам, и пациентам
12:00
Кто спровоцировал новый кризис в Украине
11:15
Мораторий идет лесом: как из Украины вывозят древесину в обход запрета
10:30
Многие украинцы не могут получить наличные в банкоматах: что происходит
10:30
Украина сваливается в архаику
10:00
В ЕС назвали Украину самой коррумпированной европейской страной
09:40
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ИЗМЕНА СОШЛА С РУК
09:39
Мошенники из Киевстар ежедневно крадут со счетов своих абонентов деньги. Будьте внимательны! - блогер
09:11
Реестровый козак на букву «М» Саши Павленко
23:00
Запорожский губернатор Брыль украл 30 тысяч га земли, - Соболев
22:30
Судья Печерского суда записала на мать элитную 150-метровую квартиру и внедорожник
21:56
В Киеве на ул. Бассейной неизвестные устроили погромы
21:22
"Юрия-Фарм" – производитель и регистратор в одном флаконе
20:32
Человек Анисима может вернуться во власть
20:30
Bloomberg: место авианосца Путина — на свалке
20:27
Нужно городу: Бродский предложил Кличко новый баскетбольный проект
20:20
"Сука неправославная, мєнтовская, кончєная", - Луценко вилаяв адвоката Новинського. ВІДЕО
Больше новостей