Українську корупцію очолює сама влада

Українську корупцію очолює сама владаЯкщо в української влади спрацює інстинкт самозбереження, то під впливом погрози бунтів, під впливом того, що показала Врадіївка, в Україні почнеться боротьба з корупцією. Це лише питання часу.

Таку думку в інтерв'ю Радіо Свобода висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

За словами експерта, якщо раніше в Радянському Союзі хабарництво було не дуже поширеним караним діянням, то зараз грошова форма неформальної подяки проникла в усі органи влади на всіх рівнях.

«Навіть в самих маленьких містах вирішуються питання за гроші, а у великих містах, обласних центрах, у регіонах відомо дуже багато корупційних схем і зафіксовано дуже багато і кримінальних справ та журналістських розслідувань, і розкриттів, проведених громадськістю, і звинувачення опозиції до влади, і розкриття інформації колишньою владою, яка перестала бути владою, про те, що робилося і робиться», - каже експерт Інституту політичної освіти.

Також Солонтай зазначає, що фактично грошова корупція зайшла всюди. Коріння всіх корупційних ліній, всіх зв'язків тягнуться або до самого президента, або до його оточення, або його "Сім'ї". В Україні ситуація така, що корупцію очолює сама влада. Сама влада ніколи не подолає ту корупцію, з якої вона живе. В Україні влада, політика перетворилися на спосіб збагачення, а корупційні механізми - це лише один з напрямків, як збагачуються люди, які перебувають при владіи» - сказав експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Тому, на його думку, на даний момент без зміни політичної системи, без зміни політичної влади, подолання корупції може бути лише косметичний, або рекламне для Європейського Союзу чи Ради Європи.

Додамо, що згідно з результатами дослідження Барометр світової корупціїи Global Corruption Barometerr від Transparency International і Gallup International Associationn найбільш корумпованою сферою українці вважають судову - 66%, правоохоронні органи - 64%, державну службу - 56%, сферу охорони здоров'я - 54%, парламент - 53%.

Народний депутат Микола Томенко нещодавно заявив, що нинішню владу згубить хабарництво швидше, ніж навіть дії опозиційних сил.
Джерело

Свежие новости

19:23
Как «Укрспецэкспорт» возглавил раб Пресмана?
19:04
Одесская «Свобода» требует роспуска облсовета Урбанского
19:00
ГПУ: Борьба с коррупцией по схеме «поймали, подоили, отпустили»
18:30
Слабое звено ГМК
18:00
В "ПриватБанке" заявили, что этой осенью национализировать его не удастся
17:00
Прокурору Кулику предъявили обвинение в незаконном обогащении
16:30
Офис НАБУ за 12,3 млн отремонтирует фирма жены экс-главы СБУ
16:00
Замминистра юстиции задекларировал золотой Breguet за 60 тысяч
15:29
Онуфрийчук пытается третий раз занять главное кресло в Деснянской РГА
15:04
Одесская гвардия Порошенко: КГБисты-рейдеры, офшорные виртуозы и перевозчики российского оружия
15:00
Самое дорогое образование получает младшая дочь нардепа Кононенко
14:38
«Видродження» хоронит «Наш край»
14:00
Стало известно, насколько больше от государства получат денег обладминистрации в 2017 году
13:30
Экс-офицер СБУ стал «антикоррупционером», чтобы брать взятки
13:00
Как Сергея Курченко взяли за долги
11:56
Тарифи на життя: уся правда. Встановлена владою ціна на газ для населення завищена майже вдвічі.
11:52
Павел Петренко. «Карманный» мальчик «Семьи» Яценюка
Больше новостей