Українську корупцію очолює сама влада

Українську корупцію очолює сама владаЯкщо в української влади спрацює інстинкт самозбереження, то під впливом погрози бунтів, під впливом того, що показала Врадіївка, в Україні почнеться боротьба з корупцією. Це лише питання часу.

Таку думку в інтерв'ю Радіо Свобода висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

За словами експерта, якщо раніше в Радянському Союзі хабарництво було не дуже поширеним караним діянням, то зараз грошова форма неформальної подяки проникла в усі органи влади на всіх рівнях.

«Навіть в самих маленьких містах вирішуються питання за гроші, а у великих містах, обласних центрах, у регіонах відомо дуже багато корупційних схем і зафіксовано дуже багато і кримінальних справ та журналістських розслідувань, і розкриттів, проведених громадськістю, і звинувачення опозиції до влади, і розкриття інформації колишньою владою, яка перестала бути владою, про те, що робилося і робиться», - каже експерт Інституту політичної освіти.

Також Солонтай зазначає, що фактично грошова корупція зайшла всюди. Коріння всіх корупційних ліній, всіх зв'язків тягнуться або до самого президента, або до його оточення, або його "Сім'ї". В Україні ситуація така, що корупцію очолює сама влада. Сама влада ніколи не подолає ту корупцію, з якої вона живе. В Україні влада, політика перетворилися на спосіб збагачення, а корупційні механізми - це лише один з напрямків, як збагачуються люди, які перебувають при владіи» - сказав експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Тому, на його думку, на даний момент без зміни політичної системи, без зміни політичної влади, подолання корупції може бути лише косметичний, або рекламне для Європейського Союзу чи Ради Європи.

Додамо, що згідно з результатами дослідження Барометр світової корупціїи Global Corruption Barometerr від Transparency International і Gallup International Associationn найбільш корумпованою сферою українці вважають судову - 66%, правоохоронні органи - 64%, державну службу - 56%, сферу охорони здоров'я - 54%, парламент - 53%.

Народний депутат Микола Томенко нещодавно заявив, що нинішню владу згубить хабарництво швидше, ніж навіть дії опозиційних сил.
Джерело

Свежие новости

12:24
Как грабят банковские ячейки украинских банков и кто за это в ответе
12:13
Ротшильды, завидуйте: раскрыты тайны "бедного" главы Запорожской ОГА
11:50
Генеральная прокуратура возбудила дела в отношении 5 народных депутатов
11:04
Грабители банкоматов, заражавшие устройства вирусом, задержаны в Киеве
10:00
Прекрасное средство от хандры и усталости. ИНФОГРАФИКА
09:47
Где смотреть 2-й этап Кубка мира по биатлону: расписание трансляций
08:45
Нефтяные войны: в предвкушении нового сезона
22:30
Президент Украины будет судиться с беглым депутатом
21:30
Ощадбанк выходит на новый уровень
21:00
Много шума и ничего. Несостоявшиеся дела за коррупцию
20:30
Онищенко: Кононенко контролює корупційні схеми
19:30
Закон о минималке: вся правда о зарплатах и пенсиях
19:20
Полиция за 10 миллионов обновила автопарк «Дастерами» от экс-партнера министра юстиции
19:00
В Киеве целый жилмассив остался без тепла
18:30
Родной банк Авакова, чтобы не отдавать долги вкладчикам, вывел элитную недвижимость на автослюсара
18:05
Киев "парализовали" 7-балльные заторы
17:40
Активисты не позволили «АТБ» построить супермаркет вместо сквера
Больше новостей