Українську корупцію очолює сама влада

Українську корупцію очолює сама владаЯкщо в української влади спрацює інстинкт самозбереження, то під впливом погрози бунтів, під впливом того, що показала Врадіївка, в Україні почнеться боротьба з корупцією. Це лише питання часу.

Таку думку в інтерв'ю Радіо Свобода висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

За словами експерта, якщо раніше в Радянському Союзі хабарництво було не дуже поширеним караним діянням, то зараз грошова форма неформальної подяки проникла в усі органи влади на всіх рівнях.

«Навіть в самих маленьких містах вирішуються питання за гроші, а у великих містах, обласних центрах, у регіонах відомо дуже багато корупційних схем і зафіксовано дуже багато і кримінальних справ та журналістських розслідувань, і розкриттів, проведених громадськістю, і звинувачення опозиції до влади, і розкриття інформації колишньою владою, яка перестала бути владою, про те, що робилося і робиться», - каже експерт Інституту політичної освіти.

Також Солонтай зазначає, що фактично грошова корупція зайшла всюди. Коріння всіх корупційних ліній, всіх зв'язків тягнуться або до самого президента, або до його оточення, або його "Сім'ї". В Україні ситуація така, що корупцію очолює сама влада. Сама влада ніколи не подолає ту корупцію, з якої вона живе. В Україні влада, політика перетворилися на спосіб збагачення, а корупційні механізми - це лише один з напрямків, як збагачуються люди, які перебувають при владіи» - сказав експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Тому, на його думку, на даний момент без зміни політичної системи, без зміни політичної влади, подолання корупції може бути лише косметичний, або рекламне для Європейського Союзу чи Ради Європи.

Додамо, що згідно з результатами дослідження Барометр світової корупціїи Global Corruption Barometerr від Transparency International і Gallup International Associationn найбільш корумпованою сферою українці вважають судову - 66%, правоохоронні органи - 64%, державну службу - 56%, сферу охорони здоров'я - 54%, парламент - 53%.

Народний депутат Микола Томенко нещодавно заявив, що нинішню владу згубить хабарництво швидше, ніж навіть дії опозиційних сил.
Джерело

Свежие новости

14:00
Замглавы НБУ: Повышение минималки до 3200 грн увеличит инфляцию
13:30
Реимбурсация лекарств: больше вопросов, чем ответов
13:30
В Запорожской области действует рэкет
12:40
Эксперты объяснили, зачем Порошенко закрыл свою фабрику в Липецке
12:39
Олег Бахматюк против НБУ: во что играет олигарх?
12:34
Бахматюк задолжал властям 20 млрд грн.
12:30
Как Грицак все это придумывает? – Богуцкая про покушение на Геращенко
12:10
Коалиция провластного меньшинства продолжает жить?
12:00
Кто блокирует проверку электронных деклараций топ-чиновников
11:50
Міфи і правда про нові штрафи за порушення трудового законодавства
11:30
Сколько украинцы заплатят за сохранение своих мобильных номеров
10:50
Около нуля: какую скорость гарантируют интернет-провайдеры
10:30
Театр одного актера: что не так с покушением на Геращенко
09:40
ПОЧЕМУ ПЛАТЕЖКИ ЗА ОТОПЛЕНИЕ В ЯНВАРЕ ДЛЯ КИЕВЛЯН БУДУТ ЕЩЕ БОЛЬШЕ
09:00
КТО ПОКУПАЕТ КВАРТИРЫ В КИЕВЕ
23:40
Что, в отличие от Трампа, никак не может сделать Путин
23:30
У НАБУ пообіцяли зайнятися Балчуном
Больше новостей