Українську корупцію очолює сама влада

Українську корупцію очолює сама владаЯкщо в української влади спрацює інстинкт самозбереження, то під впливом погрози бунтів, під впливом того, що показала Врадіївка, в Україні почнеться боротьба з корупцією. Це лише питання часу.

Таку думку в інтерв'ю Радіо Свобода висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

За словами експерта, якщо раніше в Радянському Союзі хабарництво було не дуже поширеним караним діянням, то зараз грошова форма неформальної подяки проникла в усі органи влади на всіх рівнях.

«Навіть в самих маленьких містах вирішуються питання за гроші, а у великих містах, обласних центрах, у регіонах відомо дуже багато корупційних схем і зафіксовано дуже багато і кримінальних справ та журналістських розслідувань, і розкриттів, проведених громадськістю, і звинувачення опозиції до влади, і розкриття інформації колишньою владою, яка перестала бути владою, про те, що робилося і робиться», - каже експерт Інституту політичної освіти.

Також Солонтай зазначає, що фактично грошова корупція зайшла всюди. Коріння всіх корупційних ліній, всіх зв'язків тягнуться або до самого президента, або до його оточення, або його "Сім'ї". В Україні ситуація така, що корупцію очолює сама влада. Сама влада ніколи не подолає ту корупцію, з якої вона живе. В Україні влада, політика перетворилися на спосіб збагачення, а корупційні механізми - це лише один з напрямків, як збагачуються люди, які перебувають при владіи» - сказав експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

Тому, на його думку, на даний момент без зміни політичної системи, без зміни політичної влади, подолання корупції може бути лише косметичний, або рекламне для Європейського Союзу чи Ради Європи.

Додамо, що згідно з результатами дослідження Барометр світової корупціїи Global Corruption Barometerr від Transparency International і Gallup International Associationn найбільш корумпованою сферою українці вважають судову - 66%, правоохоронні органи - 64%, державну службу - 56%, сферу охорони здоров'я - 54%, парламент - 53%.

Народний депутат Микола Томенко нещодавно заявив, що нинішню владу згубить хабарництво швидше, ніж навіть дії опозиційних сил.
Джерело

Свежие новости

11:52
"В любой стране политическая карьера Савченко была бы закончена в тот же день", - Фельдман
11:20
Кононенко взял добычу
10:30
Почему новый Трудовой кодекс оказался скандальным
09:40
Почему украинский малый бизнес по прежнему некому кредитовать
09:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
22:00
Известного топ-чиновника Одесской ОГА поймали на взятке
21:00
Украинец купил памятник Ленина за 253 тысячи гривен
20:10
Пенсии для украинцев и жителей псевдореспублик: у кого больше
20:00
Артем Пшонка купил судью Чередниченко за $250 000?
19:30
Сколько зарабатывают и на чем воруют в украинской полиции
19:20
Теневая экономика: почему она возникает и как помогает экономическому росту
18:30
Не пора ли ВР принять закон о неприкосновенности «антикоррупционеров», выдать им наградное оружие и талоны на посещение буфета ВР?
18:30
Порошенко vs Гройсман: как первые лица пиарятся в Facebook
17:40
Как участниками АТО и их семьям получить денежную компенсацию за жилье. Все нюансы сложной процедуры
17:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
16:50
“Укроборонпром” затягивает процесс поиска международного аудитора
16:30
Месть Порошенко: «Самопомощь» может остаться без Садового
Больше новостей