Вірус - друг людини!

Вірус - друг людини!Дружні віруси захищають найбільш вразливі місця нашого тіла від небезпеки бактеріальних інфекцій, - вважають американські вчені.

Ми чули про корисні бактерії кишечника, які допомагають нам перетравлювати їжу і, як вважається, необхідні для нормального травлення. Нещодавно вчені показали, наскільки великі мікробні популяції, які живуть всередині нас: кишкова флора генів значно перевершує чисельністю 23000 генів, що містяться в геномі людини.

І тепер у новому дослідженні вчені з США довели, що крім бактерій, людина заселена «доброзичливими» вірусами, які покликані захистити нас від зараження небезпечними бактеріями, такими як кишкова паличка. Вони виявили, що слиз на поверхні слизових оболонок містить популяцію вірусів, які називають бактеріофагами («пожирачі бактерій»). Вчені взяли проби слизу з різних тварин, починаючи від актинії до миші і людини, і виявили, що бактеріофаги проживають в межах слизової оболонки всіх видів.

У подальших експериментах вони спробували заразити клітини слизової оболонки бактеріями кишкової палички. Виявилося, що бактеріофаги в слизу атакували і вбивали бактерій в слизу - по суті, вони утворили антимікробний бар'єр, який захищає господарів від інфекцій. Бактеріофаги активно захищають своїх господарів від небезпечних бактерій. Мікробіологи описують цю взаємодію як «унікальну форму симбіозу».

Автори дослідження, фахівці з державного університету в Сан-Дієго, вважають, що їх відкриття може змінити підхід до лікування ряду захворювань шлунково-кишкового тракту, включаючи і настільки серйозні, як хвороба Крона.
Джерело

Свежие новости

20:20
МВФ выделит Украине до конца года $1,3 млрд
20:00
Арестован владелец офшора, через который вывели $53 млн из банка Жеваго
19:07
Последний донецкий «кремень»
19:00
В ГПУ показали баснословную заначку «янтарного» коррупционера
18:50
Проблема выбора: битумная или металлочерепица?
18:46
Грынив отказался объяснять, на что семья купила квартиру и машину
18:42
Ахметов потерял топливного собрата
18:30
Проректор Юридической академии сделал своим детям подарки на три миллиона
18:30
Урок для Украины: как жить по средствам
18:00
Розенко ожидает 7-10 млрд гривен дополнительных поступлений в Пенсионный фонд
17:45
Кто лоббирует интересы ПриватБанка в США
17:00
Нардеп Балога задекларировал 26 картин ХIX- ХX веков
16:30
«БЕДНЫЙ» ЗАМЕСТИТЕЛЬ ГЕНПРОКУРОРА ХРАНИТ В ВАЛЮТЕ ПОЧТИ ШЕСТЬ МИЛЛИОНОВ ГРИВЕН
16:10
Вино, предательство и офшоры. Подозрительные связи олигарха Ермолаева
15:40
Экономист рассказал об угрозах повышения минимальной зарплаты
15:30
Рост минимальной зарплаты обеспечат сокращения бюджетников, девальвация и рост госдолга – экономист
15:00
Данные о хищении Филатовым полумиллиарда гривен из горбюджета Днепра уже переданы правоохранителям, - Антикоррупционная инициатива
Больше новостей