Гаражні кооперативи стали об’єктом нового переділу

Гаражні кооперативи стали об’єктом нового переділу

Від незаконних махінацій страждає бюджет міста та гинуть люди.

Безтурботне існування гаражних кооперативів напряму залежить від того, наскільки голова близький до київської влади. То договір оренди на землю продовжити, то «відвернути очі» перевірок – тем для «дружби» вистачає. Втім, трапляється що колишні впливові друзі вже втратили вплив і починаються проблеми. А буває і навпаки – стає, наприклад, голова кооперативу депутатом міськради від впливової фракції, і міська влада проявляє небачену щедрість та приязність.

На експлуатації кооперативів заробляють мільйони

Гаражні кооперативи майже не потрапляють в поле зору журналістів-розслідувачів. Вважається що то справа дріб`язкова, серйозних грошей там не крутиться.
Абсолютно невірно вважається, до речі - багато хто з голів гаражних кооперативів давно є доларовим міліонером.

Здавалося б, звідки такі гроші? В розумінні багатьох автолюбителів голова ГБК – то такий собі дядечко, що збирає членські внески, гроші за охорону та електоенергію і не більше. Насправді ж, такі «дядечки» дуже непогано себе почуваються, експлуатуючи дефіцит гаражів та паркомісць в Києві. Ось яскравий приклад того, звідки беруться чималі гроші. В 2010 році Київрада виділяє ще з радянських часів діючому кооперативу «Барвінок» на Вітряних горах майже гектар землі під відкритий паркувальний майданчик. Тобто – стоянку. Минає сім років, і кооператив «Барвінок» звертається за продовженням терміну оренди. При цьому не соромлячись вказує – на тому «відкритому паркувальному майданчику» побудовано 172 гаража. Якщо пробігтися по оголошеннях, побачимо що гаражі в кооперативі «Барвінок» продають мінімум за 5 тисяч доларів. Тобто, видуривши землю під стоянку, підприємливий голова кооперативу набудував і продав там гаражів як мінімум на 860 тисяч доларів.

Ціна корупційних грошей – людські життя

А це ж ми ще не рахували доходи від здачі гаражів в оренду під склади чи міні-виробництва. В тому ж «Барвінку» бачимо справжню промзону - над гаражами надбудови в два-три поверхи, труби пічного опалення та витяжок… Звичайно ж, такі гаражні «фабрики» працюють без дотримання норм безпеки, що в квітні 2016 року привело до вибуху з людськими жертвами.

Трагічний вибух в ГБК «Барвінок» (фото ДСНС України). Добре видно що гаражні бокси використовують не лише для зберігання автівок. (файл: Вибух в Барвінку.jpeg)

Але навіть загибель людей не призвела до того що всі ті нелегальні виробництва позакривали – працюють і досі. Та й до відповідальності не притягнули ані голову кооперативу, ані посадовців які б мали контролювати це питання. Чому? Давайте подивимось хто очолює ГБК «Барвінок».

Гаражні кооперативи – ласий шматок для екс-регіоналів

Миколу Купрієнко називають «головою одного з самих кращих та великих гаражних кооперативах в Україні». Щоправда називають його так лише в замовних матеріалах що виходили у 2012 році. Тоді представники донецького бізнесу активно інвестували в забудову Подолу, тож щоб не заморочуватись зігнали всі подільські гаражні кооперативи в одну Асоціацію. Очолив її як раз Микола Юхимович. За два роки до того він як раз отримав від свіжоспеченого очільника КМДА Попова ділянку для кооперативу, тож у лояльності до Партії регіонів можна було не сумніватися. Плідна співпраця з донецькими регіоналами продовжується і зараз – у 2015 році Микола Купрієнко балотувався до Київради від партії «Наш край», виборчий список якої очолював регіонал Володимир Макєєнко. Той самий, що під кінець Майдану очолював КМДА і наказував припиняти роботу метро в найгарячіші дні. Але одними регіоналами пан Купенко передбачливо вирішив не обмежуватися і став ще й помічником народного депутата від Народного фронту Константіновського.

Втім, така політична запопадливість не дуже допомогла керівнику ГБК «Барвінок» - питання продовження терміну оренду на ту ділянку де він давно збудував та продав гаражі вирішується з чималими складнощами. Навіть на рівні комісії Київради з питань землекористування вдалося вирішити не одразу – спочатку відфутболили на іншу комісію, а згодом рекомендували міським депутатам термін оренди продовжити, але не на п’ять років як просив кооператив, а лише на три.
Гаражні кооперативи стали об’єктом нового переділу
Оренду землі, на якій самовільно збудовано гаражі, «Барвінку» комісія узгодила. Але зменшила термін оренди. (файл: Протокол комісії - Барвінок.jpeg)
Гаражні кооперативи стали об’єктом нового переділу

Небачена щедрість для своїх. Просили оренду на п’ять років, отримали на п’ятнадцять (файл: Протокол комісії - Захисник.jpeg)

Просили п’ять років, а дали п’ятнадцять

Можливо це «сучасні урбаністи» почали наступ на всі гаражні кооперативи в Києві та планують їх знести щоб побудувати багатоповерхові паркінги? Зовсім ні. На тому ж самому засіданні та ж сама комісія з питань землекористування продемонструвала «атракціон небачених щедрот» стосовно кооперативу «Захисник», що в Дарницькому районі. Ситуація вкрай незвичайна – просили подовжити термін оренди на п’ять років, але комісія розглянула питання і рекомендувала… збільшити термін оренди не на п’ять, а аж на п’ятнадцять років.

Щоправда, здивування поменшає, коли ми дізнаємось що головою кооперативу «Захисник» є депутат Київради Сергій Паладій. Його інтереси на комісії активно відстоював колега по фракції ВО «Батьківщина» Сергій Римаренко, а додаткової «мотивації» членам комісії надавав ще один - Ваган Товмасян (у інтернеті є згадки того як у жовтні 2011 року він брав участь у відкритті офісу Партії регіонів у Святошинського району). Як бачимо, назвати останнього вірним штиком Юлії Володимирівни можна з дуже великою натяжкою. Агітація на окрузі пана Товмасяна ведеться від благодійного фонду його імені і жодної згадки про бренд «Батьківщина» ви там не знайдете. З точки зору політтехнологій - класична позиція, коли партійна приналежність діяча залежить виключно від користі. Як при цьому Римаренко, Паладій і Товмасян підставляють лідера партії через свої махінації, самих їх не цікавить – міняти партійні вивіски їм не так і важко.

Олег Бойко

Источник: obozrevatel.com

Свежие новости

14:31
Суд дозволив затримати екс-суддю Татькова
14:29
В Украине пересмотрят процедуру лицензирования банков
14:28
Аналитики считают, что украинцы стали жить лучше: исследование компании GfK Ukraine
14:26
WhatsApp обмежить кількість повідомлень для пересилки
17:30
Блогер: За год все не вывезут – украинцев и леса у нас много
16:00
В Фастове разразился бюджетный скандал вокруг использования средств в городской больнице
15:00
Лучше ехать поездом: в украинских самолетах обнаружили чертову дюжину проблем
14:00
Как бегут из украинских тюрем: на вертолете, одним прыжком через забор, в тапочках
13:34
Без націоналістичної фракції у Верховній Раді, Україна ніколи не вибереться з болота, – Хмара
13:29
Не просто нехватка кадров: миграция из Украины может обернуться страшной катастрофой
13:27
Позицию Украины по «Северному потоку-2» не поддерживают 4 страны
13:26
В Минобороны сократят количество должностей
18:00
Как спасти лес в Украине: появился четкий план
16:30
Киберпреступники взяли на вооружение новый метод взлома мобильных телефонов
15:00
Нацбанк обнаружил 39 нелегальных обменников
14:00
Киевсовет отказался отменить повышение стоимости проезда в транспорте
13:00
АМПУ: лапшу на уши — премию в карман
Больше новостей