Кріштіану Роналду побив рекорд Ейсебіо

Кріштіану Роналду побив рекорд ЕйсебіоФутболіст збірної Португалії забив свій 43-й м'яч у складі національної команди

Вольова перемога над в Белфасті з рахунком 4:2 допомогла збірній Португалії залишитися на чолі відбіркової групи F. Героєм гри став Кріштіану Роналду, який оформив перший хет-трик за національну команду.

В жовтні 2012 року футболісти Північної Ірландії здорово зіпсували Роналду настрій. В його сотому матчі за збірну вони відібрали очки в Португалії (1:1), а могли і зовсім здобути в Порту перемогу. Може бути, тому на «Уіндзор Парк» форвард «Реала» показав себе у всій красі. Три його голи, забиті за 15 хвилин, дозволили португальцям зберегти перевагу в два очки над збірною Росії. Сам він довів свій снайперський рахунок у збірній до 43 голів. Це на два більше, ніж у легендарного Ейсебіо, який опустився на третю сходинку у списку бомбардирів.

«Перший хет-трик за збірну Португалії - подія для мене особлива, навіть історична, - зазначив 28-річний футболіст після матчу. - Хоча я обійшов Ейсебіо, це не було моєю головною метою. Але все ж таки пишаюся тим, що мені вдалося наздогнати і обігнати одного з найбільших португальських футболістів». Цікаво, що свій останній гол за Португалію легенда «Бенфіки» теж забив у ворота збірної Північної Ірландії. А Роналду тепер всього на чотири результативні удари відстає від Паулети, найрезультативнішого футболіста в історії збірної.

«У нас було багато труднощів у цьому матчі, але наш тренер Паулу Бенту сказав нам в перерві, щоб ми не втрачали віру, - розповів Роналду, чия збірна ще за 22 хвилини до кінця поступалася з результатом 1:2. - У підсумку ми показали, що у нас класна команда».

Враховуючи, що в серпні північноірландці з таким же рахунком здолали вдома Росію, Бенту залишалося тільки радіти, що у нього є такий гравець. «Голи Роналду багато говорять про його гру і майстерність, - сказав 44-річний наставник. - Але я повинен підкреслити клас і характер моєї команди. Перемога - повністю заслуга гравців. Футболісти Північної Ірландії реалізували перший же момент біля наших воріт, і при рахунку 1:2 нам довелося туго. Але потім ми показали своє справжнє обличчя і переломили хід поєдинку».

Гостроти матчу додали три видалення. Перед самою перервою Елдер Поштіга отримав пряму червону, але на 61-й хвилині суддя зрівняв склади, відправивши в роздягальню Кріса Бранта. За десть хвилин до кінця з поля був видалений і Кайл Лафферті. Всі троє не зіграють в наступних відбіркових матчах.

Британці 10 вересня зіграють зі збірною Люксембургу на виїзді, а в жовтні спробують набрати очки в Азербайджані та Ізраїлі. Збірна Португалії в ці ж дати завершить кампанію домашніми матчами з Ізраїлем і Люксембургом.