Залізничний кошмар українського аграрія повертається

Залізничний кошмар українського аграрія повертається

Рекордний сезон врожаю зернових культур принесе аграріям замість надприбутків – надпроблеми.

Цього року неприємні сюрпризи українському сільгоспвиробнику приносить не погода, а керівництво Укрзалізниці, яке вже вдруге за поточний сезон підвищує тарифи на перевезення товарів власними зерновозами, повiдомила ЭП.

Сьогодні 70% логістики сільгосппродукції забезпечують залізничні шляхи, 25% – автомобільні, 5% – річковий транспорт. Приватні автоперевізники наразі переживають не найкращі часи через відсутність доріг й відповідно нескінченні ремонти, подорожчання палива, а також міграцію водіїв в Європу. Кількості автомобільного транспорту вкрай недостатньо, щоб задовільнити потреби українського АПК.

У цих несприятливих для фермерів умовах Укрзалізниця, користуючись своїм монопольним становищем, оголошує про чергове підвищення тарифу на перевезення зерновозами. Останнє несподіване підняття тарифів складатиме нечуваних 48%. Тобто з урахуванням зростання тарифів у червні, пов’язаних з інфляцією, з початку сезону збору врожаю тариф збільшується на 57%

УЗ хоче підняти тарифи на перевезення зерна в півтора рази в пік сезону. Це в той час, коли фермери інтенсивно збирають урожай, щоб встигнути до морозів, та масово вивозять його з полів на елеватори. А оператори ринку, щоб звільнити на елеваторах місце для прийомки та зберігання пізніх зернових від фермерів, підписують експортні контракти та виконують свої зобов’язання перед міжнародними партнерами.

«Сьогодні аграрії будуть буквально оголошуватимуть ультиматум,бо в найактивніший період збору врожаю їм створені перешкоди для його реалізації. На 50 % підняті тарифи за використання вагонів і одна за одною почали виводитися з роботи залізничні станції, що штучно зупиняє продаж українського зерна. 92 станції вже зупинено» - заявила народний депутат і Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко на засіданні Погоджувальної ради.

Таким чином значний зріст тарифів в один із найбільш урожайних років в Україні призведе до збитків фермерів у сумі понад 4,7 млрд грн через падіння закупівельних цін, від чого, в першу чергу, постраждають малі та середні товаровиробники, а разом з ними і економіка країни в цілому.

«Депутати чотирьох комітетів Верховної Ради об’єдналися, щоб запропонувати ВР та Кабміну алгоритм виходу із надскладної для аграріїв ситуації. Дуже розраховуємо на підтримку! Потрібно терміново зупинити рішення керівництва Укрзалізниці», — доповів заступник голови Аграрного комітету Олександр Бакуменко.

Степан Кубів, перший віце-прем’єр України, підтримав рішення зібрати нараду Кабміну та пообіцяв розглянути це питання як депутатське звернення, надавши офіційну відповідь.

У депутатів є всі шанси знайти підтримку прем’єр-міністра та зупинити свавілля керівництва Укрзалізниці. Володимир Гройсман ще наприкінці вересня заборонив Укрзалізниці підвищувати тарифи на вантажоперевезення без згоди бізнесу, враховуючи позицію УЗ як монополіста.

Источник: strana.ua

Свежие новости

18:30
На АЗС дешевеет бензин
18:00
Экс-главе ДФС Продану заочно объявили подозрение
17:30
Суп с червями в киевской школе: Госпотребслужба приступила к расследованию инцидента
17:00
Участницу секс-скандала Наталью Бурейко объявили в розыск
16:30
Украинцев ждет наплыв б/у авто из Голландии
16:00
В Киеве на Печерске сгорел грузинский ресторан Gaga
15:50
Мочанов: профессиональные активисты стали профессиональными рейдерами
15:46
Кабмин поднял цену Е-виз для иностранцев до $85
15:44
В Рocсии умeр извecтный музыкaнт
15:42
Почаевскую лавру заберут у УПЦ МП: прокуратура расследует махинации
15:41
В Киеве на Дарнице провалился мост: подробности
15:40
Подростку, который распылил слезоточивый газ в лица женщинам, объявили подозрение
15:38
Долллар упал до уровня лета: эксперт объяснил причины
15:35
Водители маршруток объявили забастовку в Херсоне
18:30
В Николаеве борец с коррупцией погорел на взятке в $1000
18:00
Купол Рады отремонтировали за 7 млн гривен
17:30
На митингах Тимошенко начала петь с Пономаревым
Больше новостей