Відсипатися у вихідні не тільки марно, але й шкідливо

Відсипатися у вихідні не тільки марно, але й шкідливоЛюди, які не сплять 24 години в добу 7 днів в тиждень, перетворюються в "націю зомбі", оскільки недолік сну послаблює гнучкість розуму, підриває пам'ять і здоров'я, підвищує ризик нещасних випадків, вважають медики.

Підсумок - мляві, безпристрасні, постійно пригнічені люди з безнадійно підірваним імунітетом. Поклавши руку на серце, хто з нас може стверджувати, що таке невтішне визначення до нього вже точно не відноситься? І, якщо сьогодні пускати ситуацію на самоплив, завтра вона загрожує обернутися набагато більш серйозними проблемами. Як стверджують медики, безсоння, ставши хронічним, може спровокувати такі захворювання, як цукровий діабет, інфаркт та інсульт.

До аналогічних висновків прийшли вчені з університету Брауна, розташованого в американському Род-Айленді. Підлітки, які гуляють допізна, а потім компенсують це "досипанням" у вихідні дні, більш схильні вчитися гірше за однолітків, стверджують дослідники. У вихідні дні такі учні прокидаються пізніше, ніж очікує їх власний "внутрішній будильник". Те ж стосується і їхніх батьків, які "викладаються" на роботі. Організм змушений щоразу перебудовувати біологічний годинник - на вихідних і на початку робочого тижня. Виходить кожен раз зрушення на 5-7 годин в ту або іншу сторону. Приблизно такі ж перевантаження організм відчуває при перельоті через кілька годинних поясів. Усім нам траплялося скаржитися, що навіть поїздка в іншу країну зі зсувом у часі на 2-3 години вибиває нас з колії. При цьому ми самі абсолютно добровільно влаштовуємо собі подібний струс щотижня - фактично переводимо стрілки на 5 годин вперед, а потім знову назад. А потім дивуємося - звідки "раптом" взялися хвороби?

Взагалі, індивідуальна потреба уві сні у кожної людини своя. Комусь дійсно достатньо 6-7 годин, комусь потрібні всі 9. Не сперечаюся, останнім доводиться набагато важче. Вписатися в нинішню божевільну гонку за освітою і кар'єрним зростом їм складніше, а без цього в наші дні, на жаль, вижити непросто. Проте лікарі та науковці в один голос наполягають - прагнучи до найбільш захоплюючих перспектив, не забувайте, що всі ми, незважаючи на наші технічні досягнення, залишаємося тваринами, підвладними законам природи. Тому, будовуючи плани на день, приділіть сну стільки часу, скільки вам необхідно для відновлення. Пожертвуйте чим-небудь іншим - нехай навіть написанням нового чудового проекту. Бо цей проект, написаний "всупереч природі", потім відгукнеться вам сторицею. І зароблені гроші доведеться, як це не сумно, витрачати на лікування.

"Сильні світу цього" теж повинні зрозуміти, що в умовах сучасної економіки все більше залежить від людського інтелекту, "фактор сну" є вкрай важливим. Нехтування ним може спричинити за собою величезні втрати в бізнесі. "Варто припинити боротися зі сном і намагатися вилікувати його, як якусь хворобу", - резюмує Р.Фостер. А вже якщо вам доводиться інколи не виспатися, то в цьому випадку лікарі не заперечують проти застосування стимуляторів (кави або міцного чаю) або розумного фізичного навантаження. Це допоможе вам тримати себе в руках і не заснути в самий невідповідний момент, наприклад, під час наради у керівництва.
Джерело

Свежие новости

10:02
"Народный фронт" Яценюка уличили в скрытии более 1 миллиона грн расходов на пиар в СМИ
09:48
Антон Яценко: история тендерного комбинатора
09:00
Повышение «минималки»: как изменится жизнь украинцев
20:00
Что принесут бизнесу «антикоррупционные» законопроекты Минфина
19:44
Владельцу Платинум Банка отказали в "разводе" с МТС
19:38
Занимательная арифметика или Про зарплаты бюджетников
19:30
Онищенко заявил, что Порошенко тратил деньги МВФ на подкуп депутатов и вымогал $200 млн. у Ахметова
19:00
Эксперт указал на тревожную тенденцию в экономике
18:00
На выход: директор одесской Укрпочты Приходько вместе с личными вещами прихватила токарные станки
17:00
Украинцам назвали пять причин отказаться от зарплаты в конверте
16:30
Жизнь одной ногой в ЕС
16:00
Руководителей школ и университетов обяжут подавать е-декларации
15:00
Киевский судья выбрал неожиданное место для хранения взятки
14:35
Мой личный страх
14:15
Эффект депутата. Рейтинг (не)эффективности украинских парламентариев
14:00
СБУ ликвидировала на Тернопольщине финансовую пирамиду
13:22
Сколько банков нужно Украине
Больше новостей