Відсипатися у вихідні не тільки марно, але й шкідливо

Відсипатися у вихідні не тільки марно, але й шкідливоЛюди, які не сплять 24 години в добу 7 днів в тиждень, перетворюються в "націю зомбі", оскільки недолік сну послаблює гнучкість розуму, підриває пам'ять і здоров'я, підвищує ризик нещасних випадків, вважають медики.

Підсумок - мляві, безпристрасні, постійно пригнічені люди з безнадійно підірваним імунітетом. Поклавши руку на серце, хто з нас може стверджувати, що таке невтішне визначення до нього вже точно не відноситься? І, якщо сьогодні пускати ситуацію на самоплив, завтра вона загрожує обернутися набагато більш серйозними проблемами. Як стверджують медики, безсоння, ставши хронічним, може спровокувати такі захворювання, як цукровий діабет, інфаркт та інсульт.

До аналогічних висновків прийшли вчені з університету Брауна, розташованого в американському Род-Айленді. Підлітки, які гуляють допізна, а потім компенсують це "досипанням" у вихідні дні, більш схильні вчитися гірше за однолітків, стверджують дослідники. У вихідні дні такі учні прокидаються пізніше, ніж очікує їх власний "внутрішній будильник". Те ж стосується і їхніх батьків, які "викладаються" на роботі. Організм змушений щоразу перебудовувати біологічний годинник - на вихідних і на початку робочого тижня. Виходить кожен раз зрушення на 5-7 годин в ту або іншу сторону. Приблизно такі ж перевантаження організм відчуває при перельоті через кілька годинних поясів. Усім нам траплялося скаржитися, що навіть поїздка в іншу країну зі зсувом у часі на 2-3 години вибиває нас з колії. При цьому ми самі абсолютно добровільно влаштовуємо собі подібний струс щотижня - фактично переводимо стрілки на 5 годин вперед, а потім знову назад. А потім дивуємося - звідки "раптом" взялися хвороби?

Взагалі, індивідуальна потреба уві сні у кожної людини своя. Комусь дійсно достатньо 6-7 годин, комусь потрібні всі 9. Не сперечаюся, останнім доводиться набагато важче. Вписатися в нинішню божевільну гонку за освітою і кар'єрним зростом їм складніше, а без цього в наші дні, на жаль, вижити непросто. Проте лікарі та науковці в один голос наполягають - прагнучи до найбільш захоплюючих перспектив, не забувайте, що всі ми, незважаючи на наші технічні досягнення, залишаємося тваринами, підвладними законам природи. Тому, будовуючи плани на день, приділіть сну стільки часу, скільки вам необхідно для відновлення. Пожертвуйте чим-небудь іншим - нехай навіть написанням нового чудового проекту. Бо цей проект, написаний "всупереч природі", потім відгукнеться вам сторицею. І зароблені гроші доведеться, як це не сумно, витрачати на лікування.

"Сильні світу цього" теж повинні зрозуміти, що в умовах сучасної економіки все більше залежить від людського інтелекту, "фактор сну" є вкрай важливим. Нехтування ним може спричинити за собою величезні втрати в бізнесі. "Варто припинити боротися зі сном і намагатися вилікувати його, як якусь хворобу", - резюмує Р.Фостер. А вже якщо вам доводиться інколи не виспатися, то в цьому випадку лікарі не заперечують проти застосування стимуляторів (кави або міцного чаю) або розумного фізичного навантаження. Це допоможе вам тримати себе в руках і не заснути в самий невідповідний момент, наприклад, під час наради у керівництва.
Джерело

Свежие новости

11:52
"В любой стране политическая карьера Савченко была бы закончена в тот же день", - Фельдман
11:20
Кононенко взял добычу
10:30
Почему новый Трудовой кодекс оказался скандальным
09:40
Почему украинский малый бизнес по прежнему некому кредитовать
09:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
22:00
Известного топ-чиновника Одесской ОГА поймали на взятке
21:00
Украинец купил памятник Ленина за 253 тысячи гривен
20:10
Пенсии для украинцев и жителей псевдореспублик: у кого больше
20:00
Артем Пшонка купил судью Чередниченко за $250 000?
19:30
Сколько зарабатывают и на чем воруют в украинской полиции
19:20
Теневая экономика: почему она возникает и как помогает экономическому росту
18:30
Не пора ли ВР принять закон о неприкосновенности «антикоррупционеров», выдать им наградное оружие и талоны на посещение буфета ВР?
18:30
Порошенко vs Гройсман: как первые лица пиарятся в Facebook
17:40
Как участниками АТО и их семьям получить денежную компенсацию за жилье. Все нюансы сложной процедуры
17:00
Пока Насиров мечтает о Лондоне: кого сватают в начальники таможни Киева
16:50
“Укроборонпром” затягивает процесс поиска международного аудитора
16:30
Месть Порошенко: «Самопомощь» может остаться без Садового
Больше новостей