На Сумщині відключили українське телебачення

На Сумщині відключили українське телебачення

На Сумщині у четвер склалася ситуація, за якої було припинено мовлення українських телеканалів.

Про це сказали народні депутати Олег Медуниця і Вікторія Сюмар на засіданні парламенту у п’ятницю, повідомляєкореспондент “Укрінформу”.

Олег Медуниця із фракції Народного фронту повідомив, що в його окрузі в Сумській області було відключено українські телеканали.

У свою чергу голова комітету ВР з питань з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зауважила, що про заборгованість провайдера ефірного цифрового мовлення «Зеонбуд» перед концерном РРТ було відомо раніше. Водночас вона підкреслила, що ця проблема може трактуватися як втручання у вибори.

«Абсолютно несподівано вчора відбулася ця ситуація, хоча ми про неї попереджали, бо існує сьогодні заборгованість перед концерном РРТ з боку компанії «Зеонбуд» – монополіста, який був штучно створений в Україні, як оператор цифрового мовлення. Але сьогодні ми маємо проблему як соціальну, так і дуже серйозну політичну. Про проблему було відомо дуже давно, про цю кризу неплатежів, але за тиждень до виборів, ми відключаємо у низці областей все українське телебачення, і особливо на кордоні з Росією, де йде російське аналогове телебачення. Це очевидно надзвичайно серйозна проблема. Я думаю, що це може трактуватися і як втручання у виборчий процес», – пояснила Сюмар.

Незважаючи на те, що це міжвідомча проблема, голова профільного комітету закликала уряд стати «майданчиком, де зібрати всі структури, оскільки є дуже великі неплатежі, наприклад, від суспільного мовника, який каже, що уряд їх недофінансував».

У відповідь на це прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що уряд докладе всіх зусиль аби ситуацію було вирішено.

«Буквально вчора мені про це повідомили, що виникли проблеми заборгованості по електроенергії, але ви правильно сказали, що не відбулися ці розрахунки тільки тому, що НСТУ не розрахувалось відповідним чином. Бюджет НСТУ на сьогодні затверджений парламентом. Як говорять фахівці, він є достатнім, а може навіть більше для ефективного управління цим медійним ресурсом. Я теж стурбований цим питанням. Уряд теж не буде стояти осторонь, хоча це міжвідомча господарча проблема», – зауважив Гройсман.

Водночас він повідомив, що у п’ятницю він доручив першому віце-прем’єр-міністру провести координаційну нараду за підсумками, якої «буде прийнято всі необхідні рішення, щоб цього не відбувалося, в тому числі і на майбутнє».

Гройсман запевнив, що уряд докладе всіх зусиль, щоб українське телемовлення було відновлено на Сумщині.

Источник: strana.ua

Свежие новости

19:00
Метрополітен раптово змінив розклад роботи станцій
18:06
В схеме контрабанды украинской водки всплыли британец, Гройсман и даже Литва
18:05
Комаровский обратился к украинцам
18:03
В Киеве произошло серьезное ДТП с переворотом
18:01
За два месяца население Украины сократилось еще на 52 тысячи человек, – Госстат
18:00
В Киеве арестовали израильтянина: продавал наркотики оптом в интернете
17:59
Херсонского прокурора уволили за пьяную езду
17:57
«Укрзализныця» заплатит почти миллиард гривен за обслуживание американских локомотивов
17:56
В Запорожье возле роддома пьяную женщину ударили ножом
17:55
В семечках "Semki" радикала Рыбалки украинка нашла кусок стекла
17:53
"Людей привозят со всей страны!" Под Киевом возник транспортный коллапс
17:52
Дело Гандзюк: Павловский не явился в суд, СБУ скрывает его местонахождение
17:49
Мустафа Найем: Команда Зеленского, которую не показали
19:00
В Житомире горел женский монастырь
13:00
Ломбардам хотят разрешить торговать валютой
12:30
На Троещине в Киеве Chevrolet насмерть сбил мужчину, который перебегал многополосный проспект
12:13
Весовой контроль на дорогах Украины - имитация и коррупция
Больше новостей