Геннадій Лапіцький: “Новий Президент має скоротити ДУС в 10 разів”

Геннадій Лапіцький: “Новий Президент має скоротити ДУС в 10 разів”

Екс-працівник Державного управління справами Геннадій Лапіцький заявляє, що ДУСя - це клубок корупції, який має розрубати новообраний Президент.


- Країна в очікуванні другого туру виборів Президента. Роблячи цей вибір, якими маркерами користується Геннадій Лапіцький?

- В риториці кандидатів було багато апелювання до питань, які не належать до компетенції Президента. Внутрішнє життя країни - це робота економічної машини, яка забезпечує громадянам можливість реалізації і достойне життя. Це питання Прем'єра і його кабміну. Він має бути хорошим господарником. Президент - це зовнішня політика, армія, державна стратегія. Перед нашою країною зараз стоять ряд викликів, які потребують від майбутнього Президента насамперед політичної волі, рішучості і самопожертви. Це камікадзе. Треба себе принести в жертву, щоб досягти миру в країні, забезпечити дотримання гарантованих Конституцією прав та свобод громадян. А передусім має бути розбита кожна цеглина монументальної корупційної системи. Без цього неможливо реформувати жодну із галузей.

- Яка з початих реформ на Вашу думку ключова?

- Якщо говорити на прикладі Володарки і Володарського району, де я зараз займаюсь фермерством, то безсумнівно - це адміністративна реформа. Вона не просто відкриває нові можливості перед сільськими громадами, а завдяки їй голова села чи дрібний чиновник вже не зможе почуватись, як феодал чи володар Володарки. Децентралізація повністю перезавантажує громади. Голови сільрад, які не дбають про свою громаду, а тільки дивляться на нею, як на свої володіння у Володарці, відходять в небуття. На місце такого Карабаса-Барабаса прийдуть господарники із мисленням сучасного менеджера. Окрім повноважень, вони отримують бюджет й можливість витрачати його на потреби громади. Тому буде зацікавленість у тому, щоб було якомога більше підприємців. А це формування середнього класу. Має бути вільне підприємництво і свобода розвитку територій.

- Як Геннадій Лапіцький, мешканець Володарки бачить розвиток Володарської громади?

- Для цього нам не потрібно дробити район на якісь феодальні володіння, а зберегти його з усіма селами й утворити Володарське ОТГ. Місцевим громадам потрібно надати максимальну кількість повноважень. Для цього має бути повністю перезавантажена вся системи державної вертикалі. Також потрібні суттєві скорочення державного апарату й прихід у структуру молодих фахівців.

- Геннадій Лапіцький працював в Державному управлінні справами, в ДУС, тобто Ви теж в минулому частина цього державного апарату

- Я працював там в 2000 році заступником начальника транспортного управління ДУС. І досі міг би там працювати, але я втомився. ДУС по своїй суті - це паразитична структура. Її потрібно зменшити мінімум в 10 разів. Залишити протокольну частину, для обслуговування іноземних делегацій і мінімальну автобазу. Її теж можна скоротити в добрих 5 разів. Цілий ряд санаторіїв, підприємств, які належать до ДУС, потрібно нарешті віддати на приватизацію. ДУС створив Леонід Кучма. Віктор Ющенко казав про те, що її треба зменшити, але не зробив цього. Петро Порошенко теж казав, що це паразитична структура, але, тим не менш, вона досі працює. Структура залишається, бо це ще одна грядка, щоб там щось відмивати. Це більмо на бюджеті, ще один клубок корупції. Все це змінити в силах нового Президента, але потрібна політична воля. Реальні зміни, а не на словах. Це стосується і складу Верховної Ради. Там теж потрібне перезавантаження.

- Як Ви це бачите?

- Нам вистачить 150 депутатів, але професійних і дієвих. З прогресивним мисленням, чесних і патріотичних. Депутат не повинен роздавати своїм виборцям якусь допомогу чи щось надавати громаді на своєму окрузі. Він має створити закони, які забезпечать громадам і людям нормальне достойне життя. Тобто не приходити в школу й дарувати, наприклад, комп'ютерний клас, а створити закони, за якими люди на місцях будуть жити за правилах. Незалежно від того, в кого скільки грошей чи влади в громаді. Для цього потрібно, щоб депутатів обирали за їхньою фаховістю, а не за ознакою “хороша людина” чи “він був на Майдані”. І це стосується рад усіх рівнів. В найменшій сільській раді теж потрібні люди з відповідним професійним рівнем, інтелектом, моральними якостями.

Довідка:

Геннадій Лапіцький, фермер, в обробітку якого паї людей у шести селах Володарського району.
Господарює на своїй землі, де й народився і нині живе.
Побудував елеватор, який працює на альтернативній енергетиці.
Створив ТОВ «Сільгосптехніка Нова» із сучасним парком сільгосптехніки.
Взяв у свій парк на повне безкоштовне обслуговування всі шкільні автобуси Володарки.
Працювати почав одразу після закінчення школи.
Пройшов шлях від підсобника на будівництві до заступника директора Усть-Кутської нафтобази в Іркутській області.
Закінчив індустріальний інститут.
Повернувся на Україну у 1987 році.
З того часу працював на різних посадах у Володарці.
У 2000 році працював заступником начальника транспортного управління Державного Управління Справами.
Згодом зайнявся агробізнесом.
Створив майже 50 робочих місць, оновив об'єкти місцевої інфраструктури.
Мають з дружиною двох дітей і онуку.

Свежие новости

19:00
Метрополітен раптово змінив розклад роботи станцій
18:06
В схеме контрабанды украинской водки всплыли британец, Гройсман и даже Литва
18:05
Комаровский обратился к украинцам
18:03
В Киеве произошло серьезное ДТП с переворотом
18:01
За два месяца население Украины сократилось еще на 52 тысячи человек, – Госстат
18:00
В Киеве арестовали израильтянина: продавал наркотики оптом в интернете
17:59
Херсонского прокурора уволили за пьяную езду
17:57
«Укрзализныця» заплатит почти миллиард гривен за обслуживание американских локомотивов
17:56
В Запорожье возле роддома пьяную женщину ударили ножом
17:55
В семечках "Semki" радикала Рыбалки украинка нашла кусок стекла
17:53
"Людей привозят со всей страны!" Под Киевом возник транспортный коллапс
17:52
Дело Гандзюк: Павловский не явился в суд, СБУ скрывает его местонахождение
17:49
Мустафа Найем: Команда Зеленского, которую не показали
19:00
В Житомире горел женский монастырь
13:00
Ломбардам хотят разрешить торговать валютой
12:30
На Троещине в Киеве Chevrolet насмерть сбил мужчину, который перебегал многополосный проспект
12:13
Весовой контроль на дорогах Украины - имитация и коррупция
Больше новостей