Чому позіхати корисно?

Чому позіхати корисно?Американські вчені стверджують, що позіхання - це складна операція по регулюванню температури мозку. Позіхання не сприяє засипанню, а, навпаки, допомагає відігнати сон.

Професор психології Університету штату Нью-Йорк Ендрю Геллапа вважає, що мозок людини нагадує комп'ютер: перегрівся - починає працювати гірше і викликає позіхання. Це саме позіхання при «перегріванні» мозку забезпечує приплив крові і надходження більш холодного повітря. В результаті чого покращується функціонування мозку.

Вчені також стверджують, що всупереч широко поширеній думці, позіхання не сприяє засипанню, а навпаки - допомагає відігнати сон та підбадьорити організм.

Також вчені спростували версію, що людина позіхає при нестачі кисню в приміщенні. Дослідники штучно знижували або підвищували його у випробовуваннях, але ці маніпуляції не породжували активного позіхання. Проведені дослідження показали: люди, які одержували більше кисню або вуглекислого газу, позіхали абсолютно однаково.

У стані сонливості або втоми процеси гальмування в головному мозку починають переважати над процесами збудження. Починає загальмовуватися дихання, воно стає менш частим і глибоким. Через це в крові накопичуються вуглекислий газ і інші продукти обміну речовин, впливаючи на дихальні центри мозку, і провокують позіхання.

При позіханні ви втягуєте повітря глибше, при цьому кров збагачується киснем і швидкість кровообігу збільшується, покращуючи кровообіг в клітинах головного мозку, це і «струшує» весь організм, мовляв, прийди до тями.

Що цікаво, позіхання заразливе. Позіхнув один - і всі підхопили. Це пояснюється тим, що позіхання легко виникає як наслідувальний рефлекс. Наприклад, як чийсь сміх може бути заразливим. Провівши психологічні тести, американські вчені визначили, що люди вразливі і творчі, схильні до самоаналізу, позіхають частіше інших. А ті, що позіхають дуже рідко - є власниками жорстких характерів.
Джерело

Свежие новости

13:49
Народные яйца по 100 гривен: депутаты Рады пожаловались на слишком дорогую еду
12:35
“Укравтодор” по-польски: ожидания и риски от Новака
12:28
Как отдел продаж сознательно утаивает информацию или Хитрая схема «Киевгорстроя»
12:10
Дубинский: концы таксистов НБУ "Август Груп" тянутся к коллекторам-подрядчика Гонтаревой First Financial Network, Inc.
11:03
Луценко: Экс-регионал Медяник скоро выйдет из-под ареста
10:40
Владимир Борисович Гройсман: чтоб ты жил на одну рассрочку
10:21
Безграмотный губернатор Алексей Савченко "опровдавсья" за свой украинский (ВИДЕО)
09:37
Замглавы Минюста задекларировала все: квартиру, авто, деньги, шубу и аксессуары
09:36
Темные личности партии «Видродження»
09:00
Аваков вляпался в очередной коррупционный скандал
08:36
AT&T договорился о покупке Time Warner за 85,4 млрд долларов
23:07
Замглавы Минюста задекларировала все: квартиру, авто, деньги, шубу и аксессуары
22:10
Аваков вляпался в очередной коррупционный скандал
21:00
Одесская «Свобода» требует роспуска облсовета Урбанского
19:23
Как «Укрспецэкспорт» возглавил раб Пресмана?
19:00
ГПУ: Борьба с коррупцией по схеме «поймали, подоили, отпустили»
18:30
Слабое звено ГМК
Больше новостей