Чому позіхати корисно?

Чому позіхати корисно?Американські вчені стверджують, що позіхання - це складна операція по регулюванню температури мозку. Позіхання не сприяє засипанню, а, навпаки, допомагає відігнати сон.

Професор психології Університету штату Нью-Йорк Ендрю Геллапа вважає, що мозок людини нагадує комп'ютер: перегрівся - починає працювати гірше і викликає позіхання. Це саме позіхання при «перегріванні» мозку забезпечує приплив крові і надходження більш холодного повітря. В результаті чого покращується функціонування мозку.

Вчені також стверджують, що всупереч широко поширеній думці, позіхання не сприяє засипанню, а навпаки - допомагає відігнати сон та підбадьорити організм.

Також вчені спростували версію, що людина позіхає при нестачі кисню в приміщенні. Дослідники штучно знижували або підвищували його у випробовуваннях, але ці маніпуляції не породжували активного позіхання. Проведені дослідження показали: люди, які одержували більше кисню або вуглекислого газу, позіхали абсолютно однаково.

У стані сонливості або втоми процеси гальмування в головному мозку починають переважати над процесами збудження. Починає загальмовуватися дихання, воно стає менш частим і глибоким. Через це в крові накопичуються вуглекислий газ і інші продукти обміну речовин, впливаючи на дихальні центри мозку, і провокують позіхання.

При позіханні ви втягуєте повітря глибше, при цьому кров збагачується киснем і швидкість кровообігу збільшується, покращуючи кровообіг в клітинах головного мозку, це і «струшує» весь організм, мовляв, прийди до тями.

Що цікаво, позіхання заразливе. Позіхнув один - і всі підхопили. Це пояснюється тим, що позіхання легко виникає як наслідувальний рефлекс. Наприклад, як чийсь сміх може бути заразливим. Провівши психологічні тести, американські вчені визначили, що люди вразливі і творчі, схильні до самоаналізу, позіхають частіше інших. А ті, що позіхають дуже рідко - є власниками жорстких характерів.
Джерело

Свежие новости

20:00
Противник е-деклараций Денисенко обзавелся новеньким BMW X5
19:00
Директора волынского лесхоза уличили в растрате 385 тысяч гривен
18:31
Банк Киевская Русь Нацбанк ликвидировал незаконно
18:00
Порошенко поздравил украинцев
17:00
Чиновники рассказали насколько увеличатся соцвыплаты
16:00
Порошенко подписал закон о потребительском кредитовании
16:00
Журналисты нашли у бывшего замминистра энергетики Диденко не указанный в декларации дом в Испании
15:38
Оксана Мороз-Хант увиливает от налогов
15:00
Подпольный цех по изготовлению "брендовой" одежды обнаружили на Кировоградщине
14:31
Что мешает главе ФГИ продать ОПЗ
14:00
Дело о коррупции в киевском областном отделении Фонда госимущества развалилось в суде
13:19
10 шокирующих фактов про владелицу «Sanahunt» Оксану Мороз-Хант
13:11
Олег Ляшко. Украинский патриот или популист?
13:00
В аэропорту "Борисполь" пограничники поймали пятерых иностранцев с липовыми паспортами
12:24
Как грабят банковские ячейки украинских банков и кто за это в ответе
12:13
Ротшильды, завидуйте: раскрыты тайны "бедного" главы Запорожской ОГА
11:50
Генеральная прокуратура возбудила дела в отношении 5 народных депутатов
Больше новостей