Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеження

Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеженняПроблеми з серцем в кінці зими - початку весни бувають досить часто. Виною тому часті перепади атмосферного тиску, що позначається на стані судин і серцевої діяльності. Якщо в роботі серця бувають збої, варто пройти обов'язкові обстеження. Необхідні ці обстеження і тим, у кого є хронічні серцево-судинні захворювання.

1. ЕКГ - електрокардіограма, основний метод діагностики, який визначає частоту і регулярність серцевих скорочень, показує зміни серцевого м'яза і може бути використаний для виявлення нестачі калію, магнію та інших електролітів. За статистикою, цей метод діагностики інформативний і надійний в 80% випадків.

2. Холтерівське подобове моніторування ЕКГ - спостереження за ЕКГ в динаміці протягом доби (іноді кількох годин). На грудній клітці пацієнта розташовують одноразові електроди-«липучки», до них приєднується кардіорегістратор. Метод дозволяє оцінити дію серця в умовах звичайної активності і сну, встановлюючи його реакцію на навантаження.

3. Ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця та його судин з визначенням кровотоку.

4. Біохімічний аналіз крові на дослідження спеціальних ферментів. Визначає вогнище ураження серцевого м'яза і може виявити навіть приховані захворювання.

5. Коронарографія - інформативне дослідження стану коронарних судин, що постачають кров'ю серце. Виявляє місце звуження судин атеросклеротичними бляшками.

6. Тест-навантаження. Щоб визначити рівень фізичного навантаження на організм і скласти загальну картину стану серцево-судинної системи, ви можете в клініці пройти велоергометрію або тест-ходу на біговій доріжці з одночасною ЕКГ.

Можна протестувати себе і самостійно. Виміряйте пульс, а потім протягом 30 секунд виконайте 20 присідань, не відриваючи ніг від підлоги. При кожному присіданні робіть видих, руки витягніть перед собою і розведіть коліна в сторони.
Потім знову виміряйте пульс (це можна зробити і після 15-секундного бігу на місці в максимальному темпі або 6-хвилинної швидкої ходьби). Якщо серце міцне, то частота пульсу збільшується на 25-50% у порівнянні з вихідною. Якщо більше - то вам потрібно обстежитися у клініці. А насамперед варто знизити фізичні навантаження.
Джерело

Свежие новости

10:21
Безграмотный губернатор Алексей Савченко "опровдавсья" за свой украинский (ВИДЕО)
09:37
Замглавы Минюста задекларировала все: квартиру, авто, деньги, шубу и аксессуары
09:36
Темные личности партии «Видродження»
09:00
Аваков вляпался в очередной коррупционный скандал
08:36
AT&T договорился о покупке Time Warner за 85,4 млрд долларов
23:07
Замглавы Минюста задекларировала все: квартиру, авто, деньги, шубу и аксессуары
22:10
Аваков вляпался в очередной коррупционный скандал
21:00
Одесская «Свобода» требует роспуска облсовета Урбанского
19:23
Как «Укрспецэкспорт» возглавил раб Пресмана?
19:00
ГПУ: Борьба с коррупцией по схеме «поймали, подоили, отпустили»
18:30
Слабое звено ГМК
18:00
В "ПриватБанке" заявили, что этой осенью национализировать его не удастся
17:00
Прокурору Кулику предъявили обвинение в незаконном обогащении
16:30
Офис НАБУ за 12,3 млн отремонтирует фирма жены экс-главы СБУ
16:00
Замминистра юстиции задекларировал золотой Breguet за 60 тысяч
15:29
Онуфрийчук пытается третий раз занять главное кресло в Деснянской РГА
15:04
Одесская гвардия Порошенко: КГБисты-рейдеры, офшорные виртуозы и перевозчики российского оружия
Больше новостей