Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеження

Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеженняПроблеми з серцем в кінці зими - початку весни бувають досить часто. Виною тому часті перепади атмосферного тиску, що позначається на стані судин і серцевої діяльності. Якщо в роботі серця бувають збої, варто пройти обов'язкові обстеження. Необхідні ці обстеження і тим, у кого є хронічні серцево-судинні захворювання.

1. ЕКГ - електрокардіограма, основний метод діагностики, який визначає частоту і регулярність серцевих скорочень, показує зміни серцевого м'яза і може бути використаний для виявлення нестачі калію, магнію та інших електролітів. За статистикою, цей метод діагностики інформативний і надійний в 80% випадків.

2. Холтерівське подобове моніторування ЕКГ - спостереження за ЕКГ в динаміці протягом доби (іноді кількох годин). На грудній клітці пацієнта розташовують одноразові електроди-«липучки», до них приєднується кардіорегістратор. Метод дозволяє оцінити дію серця в умовах звичайної активності і сну, встановлюючи його реакцію на навантаження.

3. Ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця та його судин з визначенням кровотоку.

4. Біохімічний аналіз крові на дослідження спеціальних ферментів. Визначає вогнище ураження серцевого м'яза і може виявити навіть приховані захворювання.

5. Коронарографія - інформативне дослідження стану коронарних судин, що постачають кров'ю серце. Виявляє місце звуження судин атеросклеротичними бляшками.

6. Тест-навантаження. Щоб визначити рівень фізичного навантаження на організм і скласти загальну картину стану серцево-судинної системи, ви можете в клініці пройти велоергометрію або тест-ходу на біговій доріжці з одночасною ЕКГ.

Можна протестувати себе і самостійно. Виміряйте пульс, а потім протягом 30 секунд виконайте 20 присідань, не відриваючи ніг від підлоги. При кожному присіданні робіть видих, руки витягніть перед собою і розведіть коліна в сторони.
Потім знову виміряйте пульс (це можна зробити і після 15-секундного бігу на місці в максимальному темпі або 6-хвилинної швидкої ходьби). Якщо серце міцне, то частота пульсу збільшується на 25-50% у порівнянні з вихідною. Якщо більше - то вам потрібно обстежитися у клініці. А насамперед варто знизити фізичні навантаження.
Джерело

Свежие новости

20:15
Миллионные долги Филатова
20:12
Губернатор Одесской области представил в Черноморске новых «смотрящих»
19:30
Рада провалила возвращение налоговой милиции
19:00
Неуловимые Джо украинской коррупции
18:30
В каких странах украинцы получают самую большую зарплату?
17:51
Гонтарева прогнозирует, что Коломойскому могут дать от 5 до 10 лет
16:20
“Пропустил свежий выпуск “Голоса Украины” – welcome в тюрьму”
16:00
Шойгу немножко проговорился
15:28
Коломойского могут посадить в тюрьму
15:00
Командира полку спецпризначення підозрюють у розкраданні 6 млн грн
15:00
Стоит ли ждать снижения налога на доходы физлиц
14:30
В сети появилось новое скандальное видео обличающее коррупцию Чеботаря и Трояна
14:00
Вопрос об отставке Гонтаревой решен. Названы претенденты на ее место - СМИ
13:04
Фигурант "дела Онищенко" сбежал, "забыв" внести залог в 20 млн
13:00
Гончаренко: 700 тисяч доларів мені позичив тесть, він працював водієм у Газпромі
12:30
В Украине хотят легализировать марихуану
12:00
«Укрпошта» хоче підняти тарифи на доставку газет, бо не може виконати рішення про новий розмір мінімальних зарплат – НСЖУ
Больше новостей