Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеження

Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеженняПроблеми з серцем в кінці зими - початку весни бувають досить часто. Виною тому часті перепади атмосферного тиску, що позначається на стані судин і серцевої діяльності. Якщо в роботі серця бувають збої, варто пройти обов'язкові обстеження. Необхідні ці обстеження і тим, у кого є хронічні серцево-судинні захворювання.

1. ЕКГ - електрокардіограма, основний метод діагностики, який визначає частоту і регулярність серцевих скорочень, показує зміни серцевого м'яза і може бути використаний для виявлення нестачі калію, магнію та інших електролітів. За статистикою, цей метод діагностики інформативний і надійний в 80% випадків.

2. Холтерівське подобове моніторування ЕКГ - спостереження за ЕКГ в динаміці протягом доби (іноді кількох годин). На грудній клітці пацієнта розташовують одноразові електроди-«липучки», до них приєднується кардіорегістратор. Метод дозволяє оцінити дію серця в умовах звичайної активності і сну, встановлюючи його реакцію на навантаження.

3. Ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця та його судин з визначенням кровотоку.

4. Біохімічний аналіз крові на дослідження спеціальних ферментів. Визначає вогнище ураження серцевого м'яза і може виявити навіть приховані захворювання.

5. Коронарографія - інформативне дослідження стану коронарних судин, що постачають кров'ю серце. Виявляє місце звуження судин атеросклеротичними бляшками.

6. Тест-навантаження. Щоб визначити рівень фізичного навантаження на організм і скласти загальну картину стану серцево-судинної системи, ви можете в клініці пройти велоергометрію або тест-ходу на біговій доріжці з одночасною ЕКГ.

Можна протестувати себе і самостійно. Виміряйте пульс, а потім протягом 30 секунд виконайте 20 присідань, не відриваючи ніг від підлоги. При кожному присіданні робіть видих, руки витягніть перед собою і розведіть коліна в сторони.
Потім знову виміряйте пульс (це можна зробити і після 15-секундного бігу на місці в максимальному темпі або 6-хвилинної швидкої ходьби). Якщо серце міцне, то частота пульсу збільшується на 25-50% у порівнянні з вихідною. Якщо більше - то вам потрібно обстежитися у клініці. А насамперед варто знизити фізичні навантаження.
Джерело

Свежие новости

13:22
Нардеп Пашинский и владелец "Фортуна-Банка" Тищенко украли у украинских банков около $150 миллионов - источник
12:05
Трагическая полицейская перестрелка под Киевом: все подробности
12:00
Украина и энергоэффективность. Как зарабатывать, а не тратить миллиарды
12:00
В Киеве маршрутка сбила пешеходов и врезалась в столб
11:00
Киевского судью-взяточника отправили под домашний арест
10:50
Золотое подземелье. Илья Сагайдак и Александр Бродский не спешат сворачивать незаконную торговлю в столичных подземных переходах
10:02
"Народный фронт" Яценюка уличили в скрытии более 1 миллиона грн расходов на пиар в СМИ
09:48
Антон Яценко: история тендерного комбинатора
09:00
Повышение «минималки»: как изменится жизнь украинцев
20:00
Что принесут бизнесу «антикоррупционные» законопроекты Минфина
19:44
Владельцу Платинум Банка отказали в "разводе" с МТС
19:38
Занимательная арифметика или Про зарплаты бюджетников
19:30
Онищенко заявил, что Порошенко тратил деньги МВФ на подкуп депутатов и вымогал $200 млн. у Ахметова
19:00
Эксперт указал на тревожную тенденцию в экономике
18:00
На выход: директор одесской Укрпочты Приходько вместе с личными вещами прихватила токарные станки
17:00
Украинцам назвали пять причин отказаться от зарплаты в конверте
16:30
Жизнь одной ногой в ЕС
Больше новостей