Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеження

Як вберегти серце: найнеобхідніші обстеженняПроблеми з серцем в кінці зими - початку весни бувають досить часто. Виною тому часті перепади атмосферного тиску, що позначається на стані судин і серцевої діяльності. Якщо в роботі серця бувають збої, варто пройти обов'язкові обстеження. Необхідні ці обстеження і тим, у кого є хронічні серцево-судинні захворювання.

1. ЕКГ - електрокардіограма, основний метод діагностики, який визначає частоту і регулярність серцевих скорочень, показує зміни серцевого м'яза і може бути використаний для виявлення нестачі калію, магнію та інших електролітів. За статистикою, цей метод діагностики інформативний і надійний в 80% випадків.

2. Холтерівське подобове моніторування ЕКГ - спостереження за ЕКГ в динаміці протягом доби (іноді кількох годин). На грудній клітці пацієнта розташовують одноразові електроди-«липучки», до них приєднується кардіорегістратор. Метод дозволяє оцінити дію серця в умовах звичайної активності і сну, встановлюючи його реакцію на навантаження.

3. Ехокардіографія - ультразвукове дослідження серця та його судин з визначенням кровотоку.

4. Біохімічний аналіз крові на дослідження спеціальних ферментів. Визначає вогнище ураження серцевого м'яза і може виявити навіть приховані захворювання.

5. Коронарографія - інформативне дослідження стану коронарних судин, що постачають кров'ю серце. Виявляє місце звуження судин атеросклеротичними бляшками.

6. Тест-навантаження. Щоб визначити рівень фізичного навантаження на організм і скласти загальну картину стану серцево-судинної системи, ви можете в клініці пройти велоергометрію або тест-ходу на біговій доріжці з одночасною ЕКГ.

Можна протестувати себе і самостійно. Виміряйте пульс, а потім протягом 30 секунд виконайте 20 присідань, не відриваючи ніг від підлоги. При кожному присіданні робіть видих, руки витягніть перед собою і розведіть коліна в сторони.
Потім знову виміряйте пульс (це можна зробити і після 15-секундного бігу на місці в максимальному темпі або 6-хвилинної швидкої ходьби). Якщо серце міцне, то частота пульсу збільшується на 25-50% у порівнянні з вихідною. Якщо більше - то вам потрібно обстежитися у клініці. А насамперед варто знизити фізичні навантаження.
Джерело

Свежие новости

18:50
И напоследок я скажу: что стоит за прощальным визитом Байдена в Киев
18:30
Пашинский заявил о готовности лишиться депутатской неприкосновенности
18:10
Пострадавшие от суррогатного алкоголя потребовали уволить министра Кутового
17:30
Мінус один. Черговий український банк прийняв рішення про самоліквідацію
17:30
ПРОКУРАТУРА ЗАКРЫЛА УГОЛОВНОЕ ДЕЛО ПРОТИВ КАСЬКО
17:00
Дело против Гонтаревой: кому ломают комедию?
16:48
"Спонсор" радикалов Рыбалко перечисляет выручку на оффшоры
16:00
Розенко: Нинішній Кабмін не підвищуватиме пенсійний вік
15:30
Вице-премьер Кириленко был исключен из училища за кражу
15:10
Тарифный польский преферанс
14:20
БАЙДЕН СРАВНИЛ ПРОЦВЕТАНИЕ УКРАИНЫ С ПОЛЕТОМ НА ЛУНУ
13:30
Кошелек партий: на что потратят деньги украинцев
13:24
Месяц после национализации ПриватБанка: проблемы с карточками и пониженные ставки
13:23
7 новых требований МВФ: Монетизация субсидий, уход на пенсию в 63, аудит для «ПриватБанка»
13:00
УКРАИНЦЫ В 2016 ГОДУ СТАЛИ ЧАЩЕ ПОЛЬЗОВАТЬСЯ АВИАТРАНСПОРТОМ
12:00
Эксперт объяснил, почему в Украине началось массовое сокращение
11:20
Тарута требует запретить Гонтаревой выезд из страны
Больше новостей