Кінець авантюри, або Як південний схід України засмутив Путіна

Кінець авантюри, або Як південний схід України засмутив ПутінаУкраїнський південний схід не підтримав ідею відокремлення від країни, що стало шоком для Путіна. Про це в інтерв'ю Gordonua.com заявив колишній радник Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.

Путін вперше за весь час української кризи визнав, що майбутні 25 травня вибори президента України - «рух у правильному напрямку»

«В Україні немає жодного регіону, жодної області, в яких підтримка Путіна виявилася б достатньою. Незважаючи на захоплення адміністративних будівель в Східній Україні, число жителів цих областей, що підтримують сепаратистів і відділення цих регіонів від України, виявилося шокуюче (для Путіна) низьким», - розповів Андрій Ілларіонов.

Він посилається в тому числі на останні соціологічні опитування, які показали, що шансів на створення «Новоросії» у Москви немає і не було.

«18 квітня «Дзеркало тижня» опублікувало результати докладного опитування з найбільш актуальних питань по кожній області Південно-Сходу. Навіть в Луганській і Донецькій областях, що найбільшою мірою відрізняються від інших українських областей, прихильників сепаратизму виявилося вдвічі-втричі менше, ніж противників. У результаті Путін став жертвою (додам: ініціативною жертвою) міфу про казкову Новоросію, якими його годували його спін-доктора ще з часу помаранчевої революції. Жодного шансу у путінського плану з приводу відділення Новоросії не було з самого початку - це була справжня авантюра», - вважає Ілларіонов.

Путін витратив час на спроби розворушити проросійські настрої на сході України, це обернулося трагедіями, але не дало результатів, говорить економіст:
«Для того, щоб переконатися в цьому, Путіну треба було кілька тижнів в цілому безуспішних підривних операцій російських спецпідрозділів, які призвели до загибелі багатьох людей на обох сторонах фронту розв'язаної Путіним російсько-української війни. Путін підпалював сірники, поливав бензином, підкладав порох... Але ні Україна в цілому, ні її південь і схід, ні навіть окремі, найбільш «сепаратистські» області не «загорялися». «Горючої речовини» у вигляді проросійських сепаратистів в Україні виявилося мізерно мало».

Перехоплена СБУ розмова між лідерами сепаратистів та координаторами в Росії стало одним з маркерів кінця авантюри, вважає Андрій Ілларіонов.

«Додатковим підтвердженням невблаганно наближається грандіозного провалу стала перехоплена СБУ розмова Баркашова з одним з лідером сепаратистів. Його зміст показово, оскільки в ньому самі терористи говорять про те, що їм не вдається провести навіть фальсифікований референдум».

«Кілька днів тому Дмитро Тимчук з «Інформаційного опору» звернув увагу на те, що приблизно десять днів тому Путін почав ротацію своїх покинутих агентів. Виведені ГРУшники і ВДВшники стали замінюватися козаками, «тітушками», колорадами з іншою професійною підготовкою. Зрозумівши, що його план провалюється, Путін почав заміну своїх елітних частин тими, хто мовою спецслужб і кремлівців іменується «консервами», - розповів експерт про останні дії, які Кремль робить на сході України.

Путіну нічого не залишається, як зробити ставку на дипломатію, але при цьому він буде продовжувати розхитувати ситуацію в Україні, сказав Ілларіонов.

«Зараз він спробує перенести основну вагу кампанії з дестабілізації України з польових спецоперацій на дипломатичні. Зараз він робить ставку на переговори, до яких за допомогою неомюнхінців постарається залучити свою українську агентуру. Великий ризик чергової Женеви з черговим «планом Бжезінського» по здачі України без масового застосування військової сили. Поза всяким сумнівом, будуть вимоги відмови України від членства в ЄС, НАТО, гарантій її позаблокового статусу. Іншими словами, буде продовжено спроба реалізації сценарію зовнішнього управління Україною. Коли силові методи залишилися без скільки-небудь значимої підтримки, тоді вага переноситься на методи мюнхенського типу», - заявив він в інтерв'ю.

Ілларіонов вважає, що від самих сепаратистів на сході країни вже нічого не залежить, їх можуть спробувати врятувати дипломатією, але ніяк не прямим воєнним втручанням.

«Що стосується позиції самих сепаратистів, то зараз вона має мало значення. Чи будуть вони продовжувати свою приречену гру, або ж їм незабаром пояснять, що слід прислухатися до порад Путіна, не настільки важливо. Якщо вони не послідують путінським порадам, то їх доля буде аналогічна долі тих, кого на професійному жаргоні спецслужб називають «консервами». Якщо вони ще вважають, що Путін прийде їм на допомогу з військовою силою, то вони помиляються. Він спробує врятувати їх за допомогою так званих переговорів та міжнародних організацій. Подивимося, як на цю спробу відреагує українська влада».

Експерт вважає, що кримчани так само, як і жителі Донбасу, були проти окупації, і Україна помилилася, коли не стала боротися за своїх громадян.

«Провал Новоросійської авантюри показує, наскільки новоросійська ситуація схожа на кримську. У Криму кількість прихильників приєднання до Росії за всіма джерелами (від соціологічних опитувань до інформації Джемілєва і даних Ради по цивільних справах при Президентові Росії про учасників оккупендума) склало від 15 до 31% від числа всіх виборців. У кримському оккупендумі за приєднання до Росії проголосувала абсолютна меншість жителів. Їх абсолютна більшість була проти. Кримська історія показує, наскільки велику помилку зробила українська влада, віддавши Крим агресору без бою і склавши приблизно 2 мільйони відданих Україні людей бандитській напівтоталітарній диктатурі», - заявив екс-радник Путіна Андрій Ілларіонов.
Джерело

Свежие новости

11:26
НБУ обязал банки менять купюры с надписью ”Хабар”
11:24
Нардеп Геннадий Чекита: ОПЗ сдают в аренду или в банкротство?
11:16
По соседству с Лещенко: незадекларированное губернатора Волыни Гунчика
11:00
Рада дала Януковичу и Ко вздохнуть с облегчением
10:30
Шесть уровней коррупционной контрреволюции в Украине
09:30
Украинские политики: чье имя чаще всего гуглят
09:00
Гройсман назвал дураками тех, кто связывает рост курса доллара с повышением минималки
01:58
Пашинского ударили дверью в Раде во время интервью
22:00
Мэр Львова признал, что город на грани катастрофы из-за невывоза мусора
21:00
Министр соцполитики рассказал, как будут "доить" граждан, мечтающих о пенсии
21:00
Порошенко: Швейцария может дать Украине безвиз
20:30
Стало известно, кто пойдет завтракать к Пинчуку вместо Порошенко
20:00
Коллаборанты в семье и квартира за копейки: в сети показали, как живет судья Высшего хозсуда
20:00
Украинский паспорт попал в список самых влиятельных документов
19:59
Билецкий передал в ГПУ доказательства коррупции руководства НГУ (ВИДЕО)
19:30
Как сын главы Нацбанка зарабатывает и что имеет в жизни
19:18
Рада снова провалила закон о спецконфискации
Больше новостей